21
Nov
Yazar: | Okunma: 4.561 | Cevap: 5
Reklam

Soru : Merhaba arkadaşlar Adalet Bakanlığı zabıt katibi alımlarında özürlü personel alıyor mu ? Özürlülerde de kpss puanının 70 ve üzerimi olması gerekiyor. Yoksa özürlülerde kpss puanı aranmıyor mu ? Yardımlarınızı bekliyorum.

Cevap : Tam olarak sağlık sorununuzun ne olduğunu bilmediğimiz için kesin birşey söyleyemeyiz. Ancak daha önce Adalet Bakanlığının yapmış olduğu zabıt katipliği sınavlarında özürlü personel alımı yapıldığını pek duymadık. Klavye sınavı ve mülakatı kazananlardan Türkiye’nin her yerinde zabıt katibi olarak görev yapmasında engel bulunmadığına dair kurul raporu aldırılıyor raporda sıkıntı çıkabilir.


Dikkat: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları saklıdır. Yazıların tamamen veya kısmen kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. İhlal eden siteler ve yöneticileri hakkında Ankara C. Başsavcılığında yasal takip başlatılmaktadır.


Bu yazı için 5 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Soru Cevap  Etiketler: , , , ,
Bu yazı için 5 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Kübra says:

  Belirli bir oranda tüm kamu kuruluşları özürlü personel alımı yapmak zorunda diye biliyorum. Adalet bakanlığıda mutlaka yapıyordur ama ilan ayrımı veriliyor bilgim yok.

 2. ural says:

  Özürlülük oranı hakkında bilgisi olan var mı ? Bazen % 30 % 40′ı geçmeyecek gibisinden şartlar oluyor ?

 3. samet says:

  arkadaşım özürlülük oranı % 40 ve üzeri yanı bu oranın altında isen normal ve sağlıklı bir insan gibi görülüyorsun

 4. MAVİ says:

  katiplik özürlü bir insanın yapacağı meslek değil o yüzdende sırf özürlü birine eziyet olmasın diye hakim savcılarda almaz zaten.

 5. özkan köksal says:

  oda nedemek ben ADALET MESLEK LİSESİ zabıt katipliği bölümü mezunuyum yüzde kırk özürlü raporum var ben mesleğimi yapamazmıyım.herkesten daha iyi kılevye kullanıyorum