e
sv
porno izle

Güvenlik Araştırması ve Arşiv Araştırması Formu Nasıl Doldurulur?

719 Okunma — 02 Nisan 2013 22:05
avatar

Editör

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2013 yılı Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi alımı sınavlarında uygulama klavye sınavını geçip mülakata girmeye hak kazanan adaylardan güvenlik araştırması ve arşiv araştırması formu isteniyor. Bu formun nasıl ve hangi alanlarının doldurulup doldurulmayacağını, form doldurulurken nelere dikkat edilmesi gerektiğini aşağıta belirttik. Merak ettiğiniz diğer hususları konu altından sorabilirsiniz.

Güvenlik Araştırması ve Arşiv Araştırması Formunu İndirmek İçin TIKLAYIN

Doldurulmuş Örnek Formu İndirmek İçin TIKLAYIN

FORMUN DOLDURULMASI:

Öncelikle şunu belirtelim form kalemle doldurulmayacak. Form bilgisayar veya daktilo ile doldurulacak.

İlk olarak formun fotoğraf kısmına son 6 ay – 1 yıl içerisinde çekilmiş bir fotoğrafımızı yapıştırıyoruz.

Soyad, Ad ve ikametgah adresi alanlarını dolduruyoruz. Alt kısımdaki oturma adresinede ikametgah adresini yazabilirsiniz. En son bitirdiği okul kısmına, en son mezun olduğunuz okulu ve okulun bulunduğu şehri yazıyorsunuz. Alt kısımda aileye ait bilgiler var. Bu kısma anne baba ve kardeşlere ait doğum yeri tarihi uyruğu ve adres bilgilerini giriyoruz. Eğer formda matbu verilen sütun yetersiz ise ek sütunlar ekleyebilirsiniz excel programından. En son çalıştığı yer kısmına: Daha önce çalıştığınız resmi kurum veya özel şirketleri yazıyorsunuz. Bunu cv gibi düşünebilirsiniz. Daha önce çalıştığınız yerleri yazmanız + olacaktır sizin için.  İş çeşidinin yanına çalışma tarihleri ve ayrılma sebeplerinide yazmayı unutmayın. Ayrılma sebeplerine iş değişikliği, eğitim vb. sebepler yazabilirsiniz.

Aile bilgilerinden sonra alt kısımda daha önce mahkumiyet verilip verilmediği yada devam eden ceza davası olup olmadığı kısmını dolduruyoruz. Eğer daha önce herhangi bir ceza mahkemesinden ceza aldıysanız veya herhangi bir ceza mahkemesinde (Ağır, Sulh, Asliye) devam eden ceza davanız varsa var’ı yoksa yok’u işaretliyorsunuz. Hemen altına ise bilgilerin size ait olduğuna dair imza atıp tarihi yazıyorsunuz.

Son kısım ise nüfus cüzdanına ait bilgiler.  Bu bilgilerin tamamını nüfus cüzdanından dolduruyorsunuz. Alt kısımda askerliğe ilişkin bilgiler isteniyor eğer askerliğinizi yaptıysanız başlama ve terhis tarihlerini dolduruyorsunuz. Yapmadıysanız nedenini yazın. Tecilli vs.

Alt kısımda “Nufus Cüzdanı Suretini Onaylayanın” kısmı var bu kısma dokunmuyorsunuz bu kısmı formu teslim ettiğiniz komisyonda dolduracaklar.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.