sakarya escort adapazarı escort anal escort akyazı escort erenler escort hendek escort karapürçek escort karasu escort sapanca escort serdivan escort söğütlü escort taraklı escort kampüs escort escort escort bayan escort sakarya sakarya escort bayan
sakarya escort sakarya escort bayan adapazarı escort escort sakarya akyazı escort arifiye escort erenler escort ferizli escort geyve escort hendek escort karapürçek escort karasu escort kaynarca escort kocaali escort pamukova escort sapanca escort serdivan escort söğütlü escort taraklı escort
sakarya escort akyazı escort arifiye escort erenler escort ferizli escort geyve escort hendek escort pamukova escort sapanca escort serdivan escort söğütlü escort taraklı escort
sakarya escort sakarya escort bayan adapazarı escort escort sakarya
serdivan escort serdivan escort bayan escort bayan bodrum escort marmaris escort eporner ankara travesti marmaris escort
Adalet Bakanlığı Memur Alımı Yaş Şartı Değiştimi ? Cevap – Katipler.Net – Adalet Bakanlığı Personelleri
e
sv
sakarya escort adapazarı escort anal escort akyazı escort erenler escort hendek escort karapürçek escort karasu escort sapanca escort serdivan escort söğütlü escort taraklı escort kampüs escort escort escort bayan escort sakarya sakarya escort bayan
sakarya escort sakarya escort bayan adapazarı escort escort sakarya akyazı escort arifiye escort erenler escort ferizli escort geyve escort hendek escort karapürçek escort karasu escort kaynarca escort kocaali escort pamukova escort sapanca escort serdivan escort söğütlü escort taraklı escort
sakarya escort akyazı escort arifiye escort erenler escort ferizli escort geyve escort hendek escort pamukova escort sapanca escort serdivan escort söğütlü escort taraklı escort
sakarya escort sakarya escort bayan adapazarı escort escort sakarya
serdivan escort serdivan escort bayan escort bayan bodrum escort marmaris escort eporner ankara travesti marmaris escort

Adalet Bakanlığı Memur Alımı Yaş Şartı Değiştimi ? Cevap

105 Okunma — 16 Ekim 2010 17:39
avatar

Editör

  • e 0

    Mutlu

  • e 0

    Eğlenmiş

  • e 0

    Şaşırmış

  • e 0

    Kızgın

  • e 0

    Üzgün

Üyelerimizden gelen yoğun istek üzerine Adalet Bakanlığı memur alımlarında ( zabıt katibi, infaz koruma memuru, mübaşir, ceza evi katibi ) 30 – 35 yaş şartının değişip değişmediği konusu sorulmakta ve merak edilmektedir. Yaş şartının değişip değişmediği konusunda yaptığımız araştırma ve inceleme ;

11/10/2010 tarihinde Adalet Bakanlığı Memur Alımı Yönetmeliğinde değişiklik yapıldığını yayınlamıştık.

Söz konusu değişiklik yapılan yönetmelikte 10/7/2003 tarihli ve 25164 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Adalet Bakanlığı Memur Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin bazı maddelerinde değişiklik yapıldığından bahsedilmektedir.

Son yönetmelikteki yaş maddesi :

MADDE 2 – “ Aynı Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin birinci fıkrasının 5 inci bendinin (c) alt bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. ” denilmektedir.

İşte 5. bendin c altı bendi : “c) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınav tarihi itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak,”

Geriye dönüp acaba 10/07/2003 tarihli yönetmelikte eski madde neydi diye baktığımızda;

10/7/2003 tarihli ve 25164 sayılı Yönetmelik 6. Madde 5. Bend C alt bendi :

Eski 5. bendin c alt bendi : c) “Yazılı sınav tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş “, 30 yaşını bitirmemiş olmak,

Sonuç : Bu maddeler karşılaştırıldığında yaşla ilgili herhangi bir değişiklik yapılmadığı,

a ) 30 yaşını bitirmemiş olmak maddesinin ” merkezi sınav tarihi itibariyle ”  olarak,

b) sınav tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak ibaresinin ise ” son başvuru tarihi itibariyle ” şeklinde değiştirildiği anlaşılmaktadır.

Bu karşılaştırmalardan ve tanımlardan Adalet Bakanlığı Memur Alımlarında yaşla ilgili bir değişiklik yapılmadığı anlaşılmaktadır.

ÖNEMLİ NOT : Gerek 2009 gerekse 2010 yıllarında yapılan Zabıt Katibi alımlarında yapılan ilanlarda özel bir yaş şartı belirlenmiştir. Ve bildiğiniz gibi artık alımlar sözleşmeli memur statüsünde yapılmaktadır.

Son yapılan 30/12/2009 tarihli zabıt katibi alımındaki yaşla ilgili madde :

” İlk defa atanacaklar için, başvurunun son günü olan 08/02/2010 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınav tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak

Yani son memur alımdaki şarttan anlaşılacağı üzere söz konusu değişikliğin sözleşmeli olarak alınan memurlar, zabıt katipleri, infaz koruma memurlarıyla alakası yoktur. Ayrıca eski yönetmelik ve yeni yönetmelikteki yaş sınırlarında hiç bir farklılık yoktur. Sadece söz konusu maddelere ekleme yapılmıştır.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Merak ettiğiniz soruları konu altından sorabilirsiniz.

Editör.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

agen sbobet