e
sv
porno izle

Zabıt Katipliği Atamanın İptali ( Yanlış Kelimeler)

452 Okunma — 23 Şubat 2011 21:10
avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Arkadaşlar her şehirde zabıt katipliği için adliyelerin nihai başarı listeleri yayınlandı, evraklarımızı teslim ettik ve bizler için sıkıntılı bir süreç başladı.

Bu 1.5-2 aylık sıkıntılı ve sabırsız bekleme sürecinde çoğumuzun içinde bir kuşku var, ya atamam Ankara’dan iptal edilirse? Genelde evraklarında bir eksiklik olmayan, güvenlik soruşturması sonucu bir problem ile karşılaşılmayan ve çok fazla yanlışı olmayan adaylar yeni mesleklerine sorunsuz başlıyor.

Peki ya yanlışı fazla olanlar, yanlış sayısı doğru sayısına orantılandığında %40 barajını aşanlar, sık sık kelime tekrarı yapanlar, sınav heyecanı ile paragraf atlayanların durumu ne olacak, hiç şansları yok mu?

Ben mesela yanlış yazdığım kelimelerin hemen yanına doğrusunu yazdım, bu bir sıkıntı yaratır mı bilemiyorum ve yanlış sayım da %40 olmasa da bir hayli fazla ve orta satırlarda yanlışlar biraz peş peşe gelmiş durumda.

Yanlış yazdığım kelimelerin yanına doğrusunu yazdığım için kelime tekrarından dolayı metnin anlam bütünlüğü bozulduğu gerekçesi ile atamam iptal edilir mi?

Tecrübeli katipler, katip adayları ve daha önce ataması iptal olanlar başlık altında düşüncelerini ve tecrübelirini paylaşırlarsa atama bekleyen adaylar için kafalarındaki soruların bir kısmı yanıtlanmış olur.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.