e
sv
porno izle

Yargıtay Zabıt Katibi Alımı Kasım 2011 Merak Ettikleriniz

899 Okunma — 03 Kasım 2011 08:50
avatar

Editör

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yargıtay’ın alacağı kadrolu 150 zabıt katibi ile ilgili açmış olduğumuz ilan başlığında ilanla ilgili katip adaylarınca cevabı merak edilen bir hayli fazla soru olduğunu gördük. Gerek Yargıtay katip alımı başvurularıyla ilgili gerekli belgeler, başvuru şekli, tarihi, gerekse başvurulardan sonra işleyecek süreçle ilgili bir takım soruların cevaplarını aşağıda belirttik. Aşağıda cevabı verilen sorular haricinde merak ettiklerinizi konu altından sorabilirsiniz.

Yargıtay 150 Kadrolu Zabıt Katibi Alımı İlanına Ulaşmak için TIKLAYIN !

Hem Zabıt Katibi Alımına Hem Hizmetli Alımına Başvuru Yapabilir miyiz? :

Her ne kadar ilanlarda böyle bir madde yok ise de Yargıtay yetkililerle yapılan görüşmelerde her iki alıma birden başvuru kabul etmeyeceklerini söylediler. (Değşiklik yapılmış 2. maddeyi mutlaka okuyun. ) 18/10/2011

Yargıtay yetkilileriyle yapılan son görüşmede hem katiplik hem hizmetli alımına başvuru yapılabileceği söylendi. 24/10/2011

Sözleşmeli zabıt katipleri Yargıtay kadrolu katip alımına başvuru yapabilir mi ?:

Sözleşmeli olarak çalışmakta olan zabıt katipleride Yargıtay’ın kadrolu zabıt katibi alımına başvuru yapabilir. (Yargıtay’dan öğrenildi.)

Yargıtay Kaç Tane Zabıt Katibi Alacak ? :
150 zabıt katibi alınacak.
 
Yargıtay’ın alacağı Katipler Kadrolu mu Sözleşmeli mi ? :
Alımı yapılacak 150 zabıt katibinin tamamı kadrolu olacak.
 
Yargıtay Zabıt Katibi Alımı Başvuru Tarihleri Ne zaman ? :
Başvurular 14/11/2011 Pazartesi günü başlayıp, 28/11/2011 Pazartesi günü saat 17.00’de sona erecektir.

Yargıtay Zabıt Katipliği Başvuruları Nereye, Nasıl Yapılacak ? :

Giriş koşullarını taşıyan katip adayları başvurularını şahsen veya APS, iadeli taahhütlü mektupla ya da kargo ile Yargıtay Başkanlığı Personel ve Eğitim Müdürlüğü Vekaletler Cad. No:3 Bakanlıklar/ANKARA adresine yapacaklardır.

Yargıtay Zabıt Katipliği Başvurusu İçin Hangi Belgeler İsteniyor ? :

a- Başvuru Formu (İndirmek İçin TIKLAYIN !!!)
b-Nüfus cüzdan fotokopisi,
c-Öğrenim belgesi aslı ve fotokopisi
d-KPSS – 2010 sınav sonuç belgesi,
e-Son üç ay içinde çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf,
f-Bilgisayar veya daktilografi dersini başarıyla tamamladığını gösteren sertifika veya yukarıda belirtilen okullardan mezun olduğuna dair belge

h- ADLİ SİCİL VE ARŞİV KAYDI ( Her ne kadar ilan metninde bu belge istenmiyorsa da başvuru formunda adli sicil kaydı ve arşiv formu istenmektedir. İlan metninde atlanmış bu durum. Mutlaka ekleyin.)

Postayla Yapılacak Başvurularda Belgelerin Aslı mı Gönderilecek ? :

Yapılan son değişiklikle belgelerin noter tasdikli olmasına gerek olmadığı belirtilmiştir. Posta ile başvuru yapacaklar belgelerin fotokopilerini gönderebilirler. Konuyla ilgili Yargıtay’ın yapmış olduğu ek ilana ulaşmak için tıklayın.

Yargıtay Zabıt Katipliğine Kimler Başvuru Yapabilir ?:

Bilgisayar, ticaret ve adalet mezunu olanlar sertifikasız başvuru yapabilir. Bu bölümlerin dışında bölümlerden mezun olanlar, düz lise mezunu olanlar ise meb onaylı sertifika ile başvuru yapabilir.

Bilgisayar Dersi Görmüş Olanlar Transkript İle Başvuru Yapabilir mi ? :

Bilgisayar dersi gördüğüne dair transkripti olanlarda Yargıtay zabıt katibi alımına başvuru yapabilirler. Posta yoluyla yapılacak başvuruda açıkladığımız husus burada da geçerlidir. Belgeniz noter tasdikli onaylı örneğini gönderin.

Yargıtay Katipliğini Kazananlar Nerede Çalışacak :

Yargıtay Başkanlığı’nın Türkiye’nin başka bir ilinde şubesi bulunmayıp sınavı kazananlar Ankara’da görev yapacak.

Yargıtay Zabıt Katipliği Değerlendirme Nasıl Yapılacak ? :

Adayların aldıkları KPSS puanları % 35, Uygulama sınav puanları % 35 ve mülakat puanları da % 30 olacak şekilde alınacak hesaplama sonucunda sıralama ilan edilecektir.

Yargıtay Zabıt Katipliği Klavye Sınavı Ne Zaman ? :

Uygulama yani klavye sınavı başvurular alındıktan sonra duyurulacak.

Klavye Sınavı Hangi Klavye ile Yapılacak Süresi Ne kadar ? :

Kullanılacak klavye dilinde bir sınırlama olmayıp isteyen adaylar f veya q klavye ile sınava katılabilir. Sınav süresi 3 dakika. Bu süre zarfında en az doğru 90 kelime yazmanız gerekiyor.

Yargıtay Zabıt Katipliği Başvurusu İçin Yaş Şartı ? :

Meslek lisesi mezunu olup 15 yaşını dolduranlar bulundukları yerdeki Asliye Hukuk Mahkemesi’nden alacakları kazai rüşt kararı ile, normal düz lise mezunları ise 18 yaşını doldurduktan sonra başvuru yapabilir. Üst yaş sınırı ise son başvuru tarihi olan 28/11/2011 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamak şeklinde açıklanmıştır.

2010 KPSS Sınavına Lise Mezunu Olarak Girip Daha Sonra Ön Lisans Mezunu Olanlar ? :

2010 KPSS sınavına lise mezunu olarak girip 70 puanı geçtikten sonra daha sonra ön lisans bitirenler de bu sınava başvuru yapabilir. Yine ön lisans düzeyinde 2010 yılında sınava girip daha sonra lisans mezunu olanlarda başvuru yapabilir.

Merak ettiğiniz diğer hususları konu altından sorabilirsiniz. Sınava katılacak tüm aday arkadaşlara başarılar dilerim. -Editör-

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.