Reklam

Ziraat Bankası 2500 banko asistanı, 500 servis görevlisi, 210 uzman yardımcı, 30 ic kontrolör yardımcısı, 35 müfettiş yardımcısı olmak üzere toplam 3275 personel alımı yapacak. Başvurular 17 Eylül 28 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Hangi kadrolara kimler hangi şartlarla başvuracak, başvuru, sınav tarihleri, sınav ücreti aşağıda belirtilmiştir.

Banko Asistanı Alımı (2500 Kişi)

Adından da anlaşılacağı üzere banko asistanları bankoda gerçekleştirilen tahsilat ve ödeme işlemlerini yürütecektir. Bu ünvandan daha üste yükselmek için kişinin en az 4 yıl çalışıp daha sonra görevde yükselme sınavına girmesi gerekiyor. Ziraat bankası ilanda personel tercihlerini başvuru yapılan şubenin bulunduğu il ilçede ikamet eden adaylardan yana kullanacağını belirtmiştir. Bu ünvana başvuracak adayların lise mezunu veya 2 yıllık yüksek okul mezunu olması gerekmektedir.

Sınav Ücreti: Sınav için 45 TL ücret yatırılacaktır. Sınav ücreti 17-28 Eylül tarihleri arasında Ziraat Bankası şubelerine yatırılabilecektir.

Sınava Online Başvuru: Sınav ücretini yatıran adaylar 17-30 Eylül tarihleri arasında  http://sinav.anadolu.edu.tr/sb/  adresine üye olarak başvurularını yapabilecektir. Şahsen veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Sınav Başvuru Belgesi: Başvurusu kabul edilen adaylar sınav saati ve yerini içeren Sınav giriş belgesini 9 Kasım 2012 tarihinden sonra http://sinav.anadolu.edu.tr/sb/ adresinden tc kimlik numaraları ile temin edebilecektir. Yazılı sınavdan sonra mülakata katılmaya hak kazanan adaylar ise ziraat bankasının internet sitesinden ayrıca ilan edilecektir.

Yazılı Sınav Tarihi: Yazılı sınav, bildirilen sınav merkezinde 24 Kasım 2012 Cumartesi günü saat 9:30’da başlayacak olup, çoktan seçmeli test şeklinde yapılacaktır. Tüm adayların sınava gelirken yanlarında Sınav Giriş Belgeleri ile birlikte fotoğraflı resmi kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) getirmeleri gerekmektedir.

Yaş Şartı : Banko asistanlığı için başvuracak adayların 01.01.1987 ve sonrası doğumlu olması gerekmektedir. Diğer ünvanlarda yaş şartı “01/01/1982 ve sonrası doğumlu olmak” şeklindedir.

Soru Sayısı ve Sınav Süresi : Sınav süresi 120 dakika olup genel yetenek 50 genel kültür 50 olmak üzere toplam 100 soru yöneltilecektir adaylara.

Sınavda Başarılı Sayılmak : Yazılı sınavda başarılı sayılabilmek için 100 üzerinden en az 60 puan alınması gerekiyor.

Mülakat ve Değerlendirme : Mülakata hak kazanan adaylara mülakat tarihleri, yerleri ve adayların yanlarında getirmesi gereken belgeler www.ziraatbank.com.tr adresinde duyurulacaktır.

#İLLER VE SINAV MERKEZLERİ#

-Sınav Merkezleri – Sınav Merkezine Bağlı İller-

ADANA – Adana Hatay Mersin Osmaniye

ANKARA – Ankara Çankırı Kırıkkale

ANTALYA – Antalya Burdur Isparta

BURSA – Balıkesir Bursa Çanakkale Yalova

DENİZLİ – Aydın Denizli Muğla

DİYARBAKIR – Diyarbakır Mardin Siirt Batman Şırnak

ELAZIĞ – Bingöl Elazığ Malatya Tunceli

ERZURUM – Erzurum Kars Bayburt Ardahan Iğdır

ESKİŞEHİR – Afyon Bilecik Eskişehir Kütahya

GAZİANTEP – Adıyaman Gaziantep Kahramanmaraş Şanlıurfa Kilis

İSTANBUL ANADOLU – İstanbul Anadolu

İSTANBUL AVRUPA – Edirne Kırklareli Tekirdağ İstanbul Avrupa

İZMİR – İzmir Manisa Uşak

KAYSERİ – Kayseri Kırşehir Nevşehir Yozgat

KOCAELİ – Bolu Kocaeli Sakarya Düzce

KONYA – Konya Niğde Aksaray Karaman

SAMSUN – Amasya Çorum Ordu Samsun Sinop

SİVAS – Erzincan Sivas Tokat

TRABZON – Artvin Gümüşhane Rize Trabzon

VAN – Ağrı Bitlis Hakkari Muş Van

ZONGULDAK – Kastamonu Zonguldak Bartın Karabük

Banko Asistanlığı Şartları ( İlanı İndir )

Servis Görevlisi Alımı  Şartları ( İlanı İndir )

Uzman Yardımcısı Alımı Şartları ( İlanı  İndir )

İç Kontrolör Yardımcısı Alımı Şartları ( İlanı İndir )

Müfettiş Yardımcısı Alımı Şartları ( İlanı  İndir )

Bu yazı için 265 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Memur Alımları  Etiketler: , , , , , , , , , ,
Bu yazı için 265 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. hgokhan_71 dedi ki:

  buket diyorki:

  ben yazılı sınavdan 67 aldım.60 üstü geçti sayılacak demişler şartlarda ama mülakata hak kazanamadınız diyor.nasıl oluyor bu…demek ki sınav sonucu önemli değil bence….

  Kesinlikle buket katılıyorum sana ben de 60 aldım yazılanlara bakılırsa barajı geçtik.Eee hani mülakatlara neden çağrılmadık? Yazan tek şey mülakatlara giremiyorsunuz. Bu ne saçmalıktır anlamadım gitti. Neye göre giremiyoruz ?? İstenilen puanı almasına aldık keyfi olarak yolda bırakıldık.ALLAH a havale ediyorum bunları

 2. mehmet dedi ki:

  bende 70 aldım giremedim sebep bu sınavda 60 baraj 60 alan herkes çağrılmıyo en yüksek alandan başlanıp kadro sayısının 3 katına kadar çağrılıyo örnek veriyorum herhangi bir x şehrine 10 kişi alınacaksa mülakata 30 kişi çağrılıyo bu da en yüksek puan alandan başlanıp ilk 30 kişi oluyoki bu kişiler düşük almışsa puan baraj olan 60 a kadar da düşebilir puanlar genelde yüksekse 80 lerde 85 lerde de kalabilir

 3. seksenankara dedi ki:

  arkadaslar kusura bakmayında daha ben 60 üstü aldım mülakata neden çağrılmıyorum diyen arkadaslar yani gerçekten daha okuduğunu anlamayan bu kişilere sözüm şudur ki nasıl kazanmayı bekliyosunuz bi insan gireceği sınav için ve sonuçlar için hiç bir şey bilmiyorsa zaten kazanmasın bence.okuduğunu anlamayan adam ne diye sınava girdin sen?

1 12 13 14