23
Şub
Yazar: | Okunma: 29.434 | Cevap: 175
Reklam

Arkadaşlar her şehirde zabıt katipliği için adliyelerin nihai başarı listeleri yayınlandı, evraklarımızı teslim ettik ve bizler için sıkıntılı bir süreç başladı.

Bu 1.5-2 aylık sıkıntılı ve sabırsız bekleme sürecinde çoğumuzun içinde bir kuşku var, ya atamam Ankara’dan iptal edilirse? Genelde evraklarında bir eksiklik olmayan, güvenlik soruşturması sonucu bir problem ile karşılaşılmayan ve çok fazla yanlışı olmayan adaylar yeni mesleklerine sorunsuz başlıyor.

Peki ya yanlışı fazla olanlar, yanlış sayısı doğru sayısına orantılandığında %40 barajını aşanlar, sık sık kelime tekrarı yapanlar, sınav heyecanı ile paragraf atlayanların durumu ne olacak, hiç şansları yok mu?

Ben mesela yanlış yazdığım kelimelerin hemen yanına doğrusunu yazdım, bu bir sıkıntı yaratır mı bilemiyorum ve yanlış sayım da %40 olmasa da bir hayli fazla ve orta satırlarda yanlışlar biraz peş peşe gelmiş durumda.

Yanlış yazdığım kelimelerin yanına doğrusunu yazdığım için kelime tekrarından dolayı metnin anlam bütünlüğü bozulduğu gerekçesi ile atamam iptal edilir mi?

Tecrübeli katipler, katip adayları ve daha önce ataması iptal olanlar başlık altında düşüncelerini ve tecrübelirini paylaşırlarsa atama bekleyen adaylar için kafalarındaki soruların bir kısmı yanıtlanmış olur.

Bu yazı için 175 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Bilgi Alışverişi  Etiketler: , , ,
Bu yazı için 175 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. AKLLL dedi ki:

  Kardeş sen yazdığın metni nerden gördün,nasıl kontrol ettin,hangi adliyede girdin bu 1,5 2 ay işin en zor kısmı bence beklemek kadar zor bir iş yok, ister istemez insana bir fesfese geliyor benimde kafama takılan bir soru da şuki bankaya olan borçlardan dolayı iptal olurmu korkusu var icralık değilim allaha şükürde borcum biraz fazla arkadaşın sayesinde hakkımızda hayırlısı olsun kardeşim

 2. Artvinli dedi ki:

  ” Ben mesela yanlış yazdığım kelimelerin hemen yanına doğrusunu yazdım, bu bir sıkıntı yaratır mı bilemiyorum ve yanlış sayım da %40 olmasa da bir hayli fazla ve orta satırlarda yanlışlar biraz peş peşe gelmiş durumda.

  Yanlış yazdığım kelimelerin yanına doğrusunu yazdığım için kelime tekrarından dolayı metnin anlam bütünlüğü bozulduğu gerekçesi ile atamam iptal edilir mi? ”

  Kardaş bana sınav esnasında demişlerdi bir kelimeyi yanlış yazdığını anlarsan yanına doğrusana yaz, o yüzden sen doğrusunu yapmışsın, üzülme Allahın izniyle bir sorun çıkmaz inşallah. Ayrıyeten yeni açılacak mahkemeler için acil katip kıtlığı var. Hiç kimseyi elemiyeceklerdir.

 3. VOLKAN dedi ki:

  AKLLL kesinlikle borcundan dolayı iptal olma falan olmaz. Borçsuz kim varki.. Sen dert etme.. Güvenlik soruşturması yüz kızartıcı suçlarla alakalı olan bir soruşturma.. İçini ferah tut herhangi bir sıkıntı çıkmayacaktır.

 4. AKLLL dedi ki:

  Volkan kardeş çok saolasın allah razı olsun elhamdürüllah güvenlik soruşturmasına teşkil edecek ne bende ne de ailemde bir sıkıntı var bu konuda alnım açık yani işte dediğim gibi kardeşim işin en zor kısmı yani beklemek sabır yani hakkımızda hayırlısı olsun kardeş eyvallah saolasın.

 5. alper85 dedi ki:

  herkese merhabalar.. bende kazandım katipliği çok şükür.. çok iyi anlıyorum sizi cidden söylüyorum beklemekteki stres sıkıntı bende mülakatta bu kadar yoktu ya.. benimde askerde bi disiplin cezam vardı diskoda yattım birkaç gün bende ondan endişeliyim bir terslik çıkarırlarmı diye.. çok korkuyorum ya 🙁

 6. AKLLL dedi ki:

  alper85 arkadaşım bu konuda bir arkadaş vardı oda 7 gün disiplin cezası almış sonra adliyeden sordurdular ve terhis belgesine bakmasını orda bir katip arkadaş söyledi terhis belgesini kontrol etti orda zaten yazıyormuş firari ceza diye bir ibare o ibareye bakmış yazmadığını söyledi ve araştırdık bu tür bir cezadan dolayı memuriyetine teşkil edecek bir durum olmadığını söylendi ama yinede sende bir araştır derim.

 7. alper85 dedi ki:

  sağolasın AKLLL ben güvenlik soruşturmasına yazdım cezamı ne olur ne olmaz diye gerçi benim firardan değil daha hafif bir nedenden dolayı aldım.. ben genede yazdım güvenlik soruşturması formuna ne olur olmaz diyerek çünkü yanlış bilgi verilirse ve bu anlaşılırsa iptal etme hakkı doğuyormuş.. bende çok araştırdım avukatlara gittim sordum mitte çalışan yakınım vardı ona bile sordum hepsi bir sorun çıkmayacağını memurluğa engel bir durumun olmadığını söylediler… inşallah dedikleri gibi çıkar .. 🙁

 8. experience dedi ki:

  @Artvinli,

  Hangi komisyon söylemişti yanlış yazdığınız kelimenin yanına doğrusunu yazın diye, sen Artvin’de mi girmiştin?

  Sınav ilanındaki şu ibare beni çok huzursuz ediyor;

  “Uygulamalı sınavda başarılı sayılabilmek için; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığı, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığı göz önünde bulundurulur”

 9. AKLLL dedi ki:

  Bizim arkadaşta tanıdığı bir hakime sormuş yazma demiş hakim oda yazmadı şimdi sen bunu söyleyince onu aradım yazma diye bana kızdı kafamı allah bullah etme diye kendisine söyledim burdaki yorumları okusun diye çalıştığı için vaktim yok dedi akşam bakarım dedi ama sen güvenlik araştırma formuna cezanın yazılıp yazılmadığını sordunmu alper kardeş

 10. AKLLL dedi ki:

  Alper85 arkadaşım; arkadaşım ceza kısmını yazmamış ceza aldığı anlaşılırsa memurluktan olurmu ki bende merak ettim bak şimdi

 11. AKLLL dedi ki:

  Ben şimdi internette bu konu hakkında araştırma yaparken bu konu ile ilgili geçmiş tarihlerde yine katipler nette açmış olduğu bir forma rastladım orda sen terhis belgemde yazıyor demissin sonuçta evraklar istenirken terhis belgesini de istiyorlar dolayısıyla senin yazman normal diye düşünüyorum kardeş

 12. alper85 dedi ki:

  evet bu konu hakkında bir konu açmıştım bir süre önce… valla bilmiyorumki eğer arkadaşının terhis belgesinde yazmıyorsa bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum bende yazdığı için ben yazmayı uygun buldum.. aga bilmiyorumki soruşturmayı yapacak olanlar ne kadar derinlere inecek.. işte bütün sıkıntı burda.. inşallah ne onunkinde ne benimkinde bir sıkıntı çıkmaz..

 13. AKLLL dedi ki:

  Ya zaten alper kardeşim o sorarak yazmamış ceza kısmını da bu konu hakkında bulanıma filan girdi dönermi diye kolay deil geçtiğimiz süreçleri biliyorsun zoru atlattık ama en zoru bu olması gerek internette birden çok form sitelerini gezdik genelde askerde aldığın cezalar memuriyeti engellemez yönünde hakkımızda hayırlısı olsun kardeş

 14. alper85 dedi ki:

  bilmez olurmuyum aynı duyguları yaşıorum bende arkadaşın gibi.. benimde araştırmalarım o yönde dediğim gibi avukatlara gidip anlattım durumu hiçbirşeyin olmayacağını söylediler.. 657 deki belirtilen suçlar ve ailende terör tarzı suçu olan yoksa hiçbir sorun olmaz dediler..

 15. ahmet_751 dedi ki:

  124 kelime yazdım 124’ü de doğruydu 🙂 korkan arkadaşlar inşallah korkularınız boşa çıkar.Allah yardımcımız olsun…

 16. kaderzeynep dedi ki:

  Bu mal bildiriminde ben sadece adımı soyadımı ve imzamı attım borçum falan da yok bide yazım biraz kötü diye evraklarda adımı soyadımı yazarken bile kötü yazmışım onları bile düşünüyorum ah ankara yakma bizi umarım herşey herkes için iyi olur 174 yazdım 6 hatam var net 168 satır atlamadığma eminim ama yine bir korku var ne yalan söyleyeyim nasıl geçer bu 2 ay 🙁

 17. kardelen dedi ki:

  arkadaşlar güvenlik soruşturması ankaraya gönderiliyormu abim 97 yılında hadepin gösterisini merak edip izlemiz onu da gözaltına almışlar ve suçsuz olduğu anlaşılınca serbest bırakılmış bu beni etkilermi lütfen bana cevap yazın çok merak ediyorum ankara neye göre eleme yapıyor

 18. sema dedi ki:

  mrhba arkadaşlar bende izmir adliyesinde sözleşmeli zabıt katipliğini kazandık güvenlik soruşturmamda yanlış yazılmış bir ibare vardı komisyona belgeleri verirken sordum ankaraya gittiğinde bir sorun cıkarmı diye geçti onlar dedi ben anlamadım emin olmak için yine sordum onların işi bitti bizim dosyamızda kalacak ankaraya gönderilmeyecek dediler umarım sorun cıkmaz

 19. birisi dedi ki:

  ya ben askere gec gittim yoklama kacagiyim ve askerde beni mahkemeye verdiler ve hala mahkeme sönüyo acaba bu sorun olur mu?ankaradan döner mi?

 20. müstakbel katip dedi ki:

  arkadaşlar merhaba, ben de yeni zabıt katiplerindenim. size birşey sormak istiyorum, bilenler cevap verebilirse çok memnun olacağım, içim hiç rahat değil..Ben şuanda hala üniversitede okuyorum ve lise diplomam üniversitede şuanda. evrakları teslim ederken diplomam üniversitede olduğu için okuldan aldığım öğrenci belgesini verdim onun yerine. fakat bugün diplomamı aslı gibidir yaparak okulun bana verebildiğini öğrendim.sizce diploma yerine öğrenci belgesi vermiş olmam sorun oluşturur mu?Atamanın iptaline neden oluşturur mu acaba?

1 2 3 9