14
Ağu
Yazar: | Okunma: 6.541 | Cevap: 6
Reklam

Arkadaşlar sabır edip okursanız benim durumumu umarım yardımcı olabileceğiniz yorumlar yaparsanız çok minnettar olurum..

Ben 06/16/2011 yılında zabıt katibi olarak işe başladım. 29/05/2012 yılında evlendim. Eşim Çukurova üniversitesi istatistik bölümü öğrencisi.. Benim görev yaptığım Diyarbakır ilinde bu bölüm yok.. Bu şekilde dilekçe yazıp tayin istedim komisyon reddetip bakanlığa yolladı bakanlıkta saçma bir gerekçe ile reddeti şöyleki; ” eşimin üniversiteye giriş tarihi 2010 yılı olduğu ve benim var olan bir mazeretten  sonra işe girdiğimi söyledi… Ama eşimle 2012 yılında evlendiğimi   söylememe rağmen yanlış şekilde reddettiler..

Bende lys tercihi yaptım çukurova üniversitesi  arkeoloji  ( 4yıllık ) tercih yapatım ve tercih %99 gelecek.. ama  bulunduğum ildeki üniveristesinde arkeoloji bölümü var

Şimdi ben reddedilen  eşimin üniversite durumuna göremi dava  açayım yoksa üniversite tercihinin sonuçlarınımı bekleyeyim..

Ne tavsiye edersiniz lütfen arkadaşlar…

Bu yazı için 6 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Soru Cevap  Etiketler: , , , ,
Bu yazı için 6 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. selim01 dedi ki:

  Yerleştirme sonucunu beklemeniz daha mantıklı gibi eşinizin eğitim durumunu dikkate almayabilirler daha sonra başlamış olsa bile. Sizin ki daha garanti.

 2. gladi dedi ki:

  arkadaşım senin durumun ne oldu, tercihini yaptınmı ve tayin dilekceni yazdıktan sonra sonuçu paylaşırsan bizlerde faydalanırız. Gelişmeleri paylaşmanı bekliyoruz.

 3. ahmet eren telli dedi ki:

  eğitim durumuyla tayin var ama sıkıntı oluyor …

 4. celil gültekin dedi ki:

  Kendisine Adalet Bakanlığı diyen ama türkiyenin en adaletsiz kurumu tayin talebimi reddetti.. hem benim üniversite tercihimden sonra eğitim ile hemde eşimin üniversitesi dolaysıyla. ikisinide..

 5. ali dedi ki:

  arkadaşlar lütfen bilenler cevap versin. ben yaklaşık bir buçuk senedir kadrolu zabıt katibi olarak görev yapıyorum. bu havuz sistemin bilgisi olan var mı. her sene oluyor mu. oluyorsa kaç kez oluyor. tayin şartları neler. lütfen bilen arkadaşlar cevap versin. saygılar

 6. onurcan dedi ki:

  2011 yılındagoreve basladım… 2 yıllık unıverste kazandm benı gondermedıler. dava actım ve kazandm sımdk yerımdeym…