24
Ağu
Yazar: | Okunma: 14.927 | Cevap: 32
Reklam

Arkadaşlar zabıt katipliğine yeni başlayanlar seminer veya katiplikle alakalı eğitim ne zaman veriliyor ? Bilgisi olan bu eğitimlere katılan var mı ?

Bu yazı için 32 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Katip Eğitimi  Etiketler: , , ,
Bu yazı için 32 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. katip dedi ki:

  seminer felan verilmiyor direk başlıyorsun. kalemindeki arklar sana öğretiyolar.

 2. Malatya_Katip dedi ki:

  evet Uluslararası Yargı Ağı Portalı dediğimiz (UYAP) kursu yapılıyor ve ona da başladıktan 1 ay en geç 2 ay sonra yolluyorlar merkezde yapıyorlar genelde ..

 3. Samed85 dedi ki:

  Bize 1 ay sonra görevli olduğumuz adliyeye uzaman kullanıcı gelerek bir seminer verdi. (İST-ÜMR)

 4. AŞKINN dedi ki:

  BİZDE DE 45 GÜNLÜK EĞİTİM OLACAKMIŞ CEZA EVİ KATİPLERİ İÇİN İSTANBUL MARAŞ VEYA ERZURUM

 5. Tıstımbilik dedi ki:

  Arkadaşlar savcılıkta staj yaparken anladığım kadarıyla; bakanlıktan liste isteniyor seminere katılacak listesi, müdürde kafasına göre yazıp çiziyor listeyi… İl merkezindeki savcılığın semineri bu şekil diğer bilimleri ve mülakatları bilemem… Adliye katiplerinin semineride Ankara’da oluyor…

 6. sanane dedi ki:

  arkadaşlar inşallah sizde bir gün katip olursunuz darısı başınıza:D

 7. Rifat dedi ki:

  bu sene seminer felan yok. kendi başımızın çaresine bakıcaz.

 8. vatansever dedi ki:

  ben katiplerin seminer yaptığını da sizden duyuyorum,kalemde ki personelden öğreniyorsunuz yapacaklarınızı,eğitim filan hikaye işler.

 9. FB89 dedi ki:

  arkadaşlar ULUSLARARASI YARGI AĞI PORTALI (UYAP) öğrenimi ilk gördüğümde bana çok kolay gelmişti ilk seferde anlamıştım anlatılanları yanlız aradan zaman geçtikten sonra unuttum artık aradan zaman geçti de ben mi uğraşmadım ne olduysa artık bilmiyorum bunun sebebi nedir acaba UYAP’ı daharahat ve daha iyi öğrenmek için ne yapmem gerekir.

 10. Seher dedi ki:

  Arkadaşlar katiplerde doğru düzgün eğitim yok. Bir çok adliyede yeni katipleri komisyonlara toplayıp 1 hafta gezdiriyorlar. Ufak tefek uyapı açmayı kapatmayı gösteriyorlar o kadar. İşin tamamını yanında çalıştığınız kişiden öğreneceksiniz. Eğer yanınızdaki kişi işi öğretme taraftarı değilse vay halinize.

 11. Sibel dedi ki:

  Seminer çok farklı arkadaşlar yeni eski katip gözetilmiyor. Her sene komisyonlar 1 2 kişi seçiyor bu kişiler 1 haftalık eğitime gidiyor. Yanlış hatırlamıyorsam Ankara Keçiören’de var bi tane eğitim merkezi. Yol yemek masraflarımız içinde yolluk alıyorduk.

 12. Leyla dedi ki:

  Uyap eğitimlerini izleyin bol bol kalemde yanınızda çalışanıda takip ettinizmi öğrenirsiniz 2 3 ayda.

 13. Hakan dedi ki:

  Allah’tan program türkçeymiş 🙂

 14. Editör Editör dedi ki:

  Arkadaşlar işin aslı katiplik mesleğinin tamamını kendiniz öğreneceksiniz. Bazı illerde uyap sorumluları yeni katiplere 1 veya 2 hafta eğitim veriyorlar. Bu eğitim ile çok genel sisteme giriş çıkış evrak oluşturma onay işlemleri vs öğretiliyor. İşin asıl kısmını görevlendirildiğiniz bölümde ki katiplerden öğreneceksiniz. Seminer olayı ise farklı Adalet Bakanlığı zaman zaman duyuru yaparak seminere katılmak isteyen personelin taleplerini alıyor ve bir süre sonra seminere katılmaya hak kazananlar açıklanıyor 1 veya 2 hafta seminer düzenleniyor. Fakat seminerin yeni katiplerle pek ilgisi yok herkes seçilebiliyor seminer için. Sizin yapmanız gereken uyap eğitimlerini bitirmek ve bulunduğunuz kalemdeki katipten işleri öğrenmek. Sıkıntı çektiğiniz konuları belirtmeniz halinde burada biz ve diğer katip arkadaşlarda yardımcı olacaklardır.

 15. ali dedi ki:

  arkadaşlar icra memuru olmanın şartları nelerdir lütfen yardımcı olurmusunuz

 16. ali dedi ki:

  editör yardımcı olursan sevinirim

 17. By_FLanKeS dedi ki:

  ali icra memuru olmak için katiplik sınavına girecen komisyon seni verirse veriyo oraya yoksa icra memurluğu başka türlü yok icra müdür yardımcılığı var oda 2 yıllık adalet yüksekokulunu bitirip sınavlarına gireceksin

 18. soru işareti dedi ki:

  eğitimler ne zaman cezaevi katipleri için bilen var mı

 19. Malatya_Katip dedi ki:

  @vatansever
  hikaye felan yok işte çağırdılar merkez adliyeye uyap uzmanları tarafından 1 aylık bir seminer veriyorlar ve orda bişeyler öğrenmeye çalışıyorsun , kalemde de yardımcı oluyorlar orası ayrı ama eğitim veriyorlar ..

 20. eftelya7878 dedi ki:

  umarım hemen olur yakınlarda eğitim :))