27
Dec
Yazar: | Okunma: 289.701 | Cevap: 1.179
Reklam

14 15 Aralık’ta bir çoğumuz hayal kırıklığıylada olsa atlattık klavye sınavını. Eminim bir çok kişi girdiğine dahi pişman oldu. Beklenmeyen metinler, noktalama işaretleri vs vs. Sadece on parmak sayfasındakine benzer bir programla yazdırmaları beklentimiz doğru çıktı. Umudumuz yakında adliye ilanının çıkması burası olmazsa orada deneyeceği artık şansımızı. Yargıtay katiplik uygulama sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak, mülakat ne zaman yapılacak bu konuda duyumu bilgisi olanlar var mı ?  Çünkü benim gibi il dışından gelenler var ve kalacak yer büyük sorun. UMUYORUM geçen yargıtay katiplik mülakatında sorulan alakasız sorular bu sefer sorulmaz. Eğer sorulursa bizzat ben arayacağım haber kanallarını yine böyle böyle sorularla karşılaştık diye. Herkese başarılar tekrar.


Dikkat: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları saklıdır. Yazıların tamamen veya kısmen kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. İhlal eden siteler ve yöneticileri hakkında Ankara C. Başsavcılığında yasal takip başlatılmaktadır.


Bu yazı için 1.179 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Bilgi Alışverişi, Katip Alımları  Etiketler: , ,
Bu yazı için 1.179 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. fatih says:

  Çok merak ediyorum 150 kişi GEÇECEK Mİ 90 kelimeyi ?

 2. furkan says:

  Q ya öğleden sonra çıkan metin kolaymış ordan baya geçen olur 300 civarı olur mülakata giren ama danıştay sabahki metini devam ettirirse herkes kalır.

 3. Cenk says:

  Bazı metinler hakkaten zormuş hakkını vermek lazım.

  Ama ben 1500 kişinin hatta daha fazlasının 90′ı geçtiğini tahmin ediyorum.

 4. kübra says:

  bişey sormak istiyorum mülakatta mesela i yerine ı , ğ yerine g yazsak kelime yanlış sayılıyor mu ?

 5. Cenk says:

  Klavye sınavında yanlış sayılır kübra ne yazık ki.

 6. mert says:

  arkadaşlar Q klavye İle girenlerden imla istememişler doğru mu acaba ? Bir bilgisi olan var mı?

 7. tf says:

  furkan diyorki:

  Q ya öğleden sonra çıkan metin kolaymış ordan baya geçen olur 300 civarı olur mülakata giren ama danıştay sabahki metini devam ettirirse herkes kalır.
  Yorumu beğenenler:0

  hiç zannetmiyorum toplamda 150 olacak mı bakalım

 8. Yunus Emre says:

  mert diyorki:

  arkadaşlar Q klavye İle girenlerden imla istememişler doğru mu acaba ? Bir bilgisi olan var mı?

  Ben Q dan girdim ve istediler kelimeler yabancı ve çok uzun kelimelerdi

 9. reckligent says:

  Yargıtay sınavında Q klavyede imla istememişler diye kim uydurdu Allah aşkına? :D
  Görevliler bas bas bağırıyordu imlaya dikkat edilecek diye. Dışardaki sunum ekranında da yazıyordu imla ve noktalama olacak diye.

 10. serhat says:

  arkadaşlar hangi metini sordular ya.sınava giren arkadaşlar lütfen cevap???

 11. reckligent says:

  serhat diyorki:

  arkadaşlar hangi metini sordular ya.sınava giren arkadaşlar lütfen cevap???

  Ana sayfada başka bir başlık altında yargıtay sınavında çıkan metinlerle alakalı başlık var serhat.

 12. ali says:

  arkadaşlar haksızlık yokmu allah aşkına öğleden sonra girenler kolay önce girenler zor buna nasıl itiraz edebiliriz resmen felaket bi sınavdı yargıtayı kastediyorum tabiki
  önceden neden imla kuralı önem değil dediler sonra sınavda istediler bu haksızlık değil mi

 13. emirz says:

  merhaba arkadaşlar ya acaba bu beklediğimiz zabıt katipliği sınavıda ekrandamı olacak ve bu şekilde noktalamalar çıkarmı sizler çalışmalarınızı nasıl yapıyorsunuz noktalamalımı noktalamasız mı ben kararsız kaldım doğrusu zaten çok hızlı değilim birde araya noktalamayı korsam iyice sorun olur benim için

 14. elif says:

  artık her şekliyle çalışmamız lazım kim ne söylerse yanlış olur bence hazırlana bileceğimiz en iyi şekliyle hazırlanalım.Onlar bizi zorluyor bizde başarark onları zorlayalım.

 15. ysmn says:

  Arkadaşlar mülakat için kpss puanı ve yazdığın kelime sayısının %35 nin toplamının ortalamasının 70 ve üzeri olması şartı vardı ki mülakata çağrılsın. Şimdi ortalamalar 70 in altında olursa mülakata kişiler neye göre çağrılacak ? bilgisi olan var mı..

 16. hilal says:

  NE ZAMAN AÇIKLANCAK MÜLAKATTAKİLER ??

 17. reckligent says:

  Tam yılbaşına denk getirmezler inşallah.

 18. melike06 says:

  Ne umduk ne bulduk… çalıştık çabaladık emek verdik sonuç hüsran…Danıştay sınavında net 57 kelime yazdım.. Annemlere bunu söyleyemedim bile..2 yıldır yazan kurslara giden temmuzdaki sınavda resmen derece yapan ben 3 dk sınavda sadece 57 kelime…o nasıl bir metindi rakam yazacam imla yapacam diye ne metne bakabildim ne de yazabildim..Yargıtayın ki yine biraz umut veriyor ama onda bile acaba 90 üstümü değilmi diye içten içe bir kurt kemiriyor içimi.. Artık yazmaktan çalışmaktan parmak uçlarım bile ağırıyor resmen.. bu haksızlık değilmiydi ya da başka yolu yokmuydu. Bu kadar zor bir metin sorulurmuydu..

 19. gültekin64 says:

  yargıtay sınavına girmeden önce yine 120 nin üstünde rahat yazıyordum yargıtayın yüzünden bütün hevesim kaçtı çalıştıklarımın hepsi 100 altına düştü :s

 20. ümit says:

  arkadaşlar öncelikle hepimize geçmiş olusun. hakikaten her ikise de zor sınavdı. Ben de hiç umutlu değilim. ben sadece yargıtay da hizmetli mülakaat listesine girecek olan arkadaşlar var mı merak ediyorum. Varsa yorumlarda yazsınlar, iletişim halinde olalım. Sizce hizmetli mülakatında ne sorulur? Herkese bol şanslar arkadaşlar.