24
Oca
Yazar: | Okunma: 7.553 | Cevap: 77
Reklam

Arkadaşlar Üsküdar’da girecek olanlar var mı ? Ben ilk gün yaptım başvuruyu katiplik için. Siz nerden katılıyorsunuz ? Kaç yazıyorsunuz benim 2. girişim geçen sefer 130 yazmıştım giremedim. Tekrar deneyeceğim şansımı 🙂 Başarılar şimdiden inş katiplik sınavı sonuçları açıklandığı zamanda mutlu oluruz ….

Bu yazı için 77 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Bilgi Alışverişi  Etiketler: , ,
Bu yazı için 77 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. S.BUDAK dedi ki:

  arkadaşlar daha önce üsküdara başvuru yapan var mı?metinlerin zorluk dercesi nasıl oluyor?bir de sınavda uygulanan sistem nasıl word sayfasımı kullanılıyor.bilgi verirseniz sevinirim.

 2. esmarukiye dedi ki:

  ben de üsküdarda sınava girecem önceden girenler varsa bilgi verirse sevinirim.umarım metin kolay çıkar.

 3. fatoş dedi ki:

  130 yazmıssın neden gıremedın sözlu mulakatta neler soruyolar..

 4. tan dedi ki:

  bende üsküdara başvuru yapacağım puanım iyi denebilir hızlı da yazıyorum. lisans mezunuyum… bakalım hepimiz için hayırlısı olsun… uamrım torpil yoktur…

 5. tuğba dedi ki:

  bende geçen sefer kadıköy adliyesinde girdim 180 yazmıştım ama mülakatta elendim bu arada 180 yazdım ama şöyle süreyi uzun tuttular ve hatalarım çoktu ama kadıköy adliyesi kaç yazdığını söylemediği için netim ne bilemiyorum mülakatt elendim .. ;((( arkadaşım sen 130 la nasıl elendin benim arkadaşım 135 falan dı sanırım birinci olmuş onu aldılar ama torpili varmıydı bilemiyorum

 6. serkan dedi ki:

  Evet arakdaşlar bende üsküdarda girmeyi düşünüyorum daha önceden burda girmiş olan arkadaşlar deneyimlerini bizimle paylaşabilirlermi? Noktalama bu komisyonda öenmlimi? Metin zorluğu netin uzun,kısa kelimelimi? vs.bilgileri paylaşırsanız çok mutlu olurum

 7. esmarukiye dedi ki:

  Bu 130 yazan arkadaşımız keşke adınıda yazsaydı.sadece yorum yapmış.bende gerçekten bir anlam veremedim.130 yazıpta nasıl elenebilir.Ancak mülakatta zor soru sormuş olabilirler.O da cevap veremediyse elenmiştir muhtemelen.

 8. Artvinli dedi ki:

  arkadaşalar ben geçen sene üsküdarda girdim. sınava başvururken evrakları alan arkadaştan tüyo aldım küçük büyük harf önemli değil, noktalama önemli değil diye. zaten zar zor 90 yazıyordum.Tiyolara güvenerek ön çalışmalarda hiç önemsemedim bu husuları. sınav da ise komisyon başkanı dedi verilen kağıtta ne yazıyorsa dikakt edilecek, noktalamalar önemli, büyük küçük harfe dikkat edilecek diye. kaldım 85 de 🙂 nasip değilmiş yani.
  sınav sonuçlarına baktım o zaman 30 küsur kişi alıyorlardı 200 civarı başvuran vardı herhalde, 90 ı geçen sayısı 40 civarıydı. en yüksek yazanda 130-140 kelime civarındaydı herhalde. belkim hafızam beni yanıltıyordur ama hatırladıklarım böyle. sınavda çıkan metin ise ” orduda ve halk arasında Mustafa kemal ” di. bu metin biraz zor bir metindi. kısa kelimeler içinde pek yoktu.
  Bu senede başvurdum hemde hepsine 🙂 ceza evi katipliği , sözleşmesi ve kadrolu katiplik, şoförlük ve mübaşirlik. Cuma sabahı yaptım başvuruyu sözleşmelide 190 küsrlu sıradayım kadroluda 150 li sıralardayım sanırım sanırım 500 ve üzeri kişi başvuracak üsküdar adliyesine , alım çok olduğu için başvuranda tabiatiyle çok olur. soracakları metinin zor olacağını tahmin ediyorum arkadaşlar. mülakata girecek sayıları azaltıp mülakat yoğunluğunu azaltmak için. tabi bu benim tahminim. gaybı Allah bilir.

 9. S.BUDAK dedi ki:

  ARTVİNLİ NOKTALAMA İŞARTELERİNE DİKKAT EDİYORLARS 90 BARAJINI AŞMAK GERÇEKTEN ZOR OLACAK.ALLAH HERKESİN YARDIMCISI OLSUN NE DYELİM.

 10. S.BUDAK dedi ki:

  bu yılda noktalama işaretlerine dikkat ederlermi acaba 🙁 moralim bozuldu.

 11. Artvinli dedi ki:

  Kardeş Cuma günü kayıt olurken , ordaki evrakaları alan arkadaşa dedim geçen sene böyle oldu diye. Dedi kim dedi öylebir şeyi noktalamalara dikat ediliyor. ( aslında çok iyi hatırlıyorum o arkadaş söylemişti ama kalabalıkta yüzüne vurup mahçup etmek istemedim )
  ayrıyeten moralini bozma azmet çalış , herşey olacağına varır. Stres yapmamaya bak.

 12. S.BUDAK dedi ki:

  üsküdar adliyesini aradım sınav ile ilgili bilgi almak için ama telefonu malesef açan yok.

 13. Hatice dedi ki:

  bende bu perşembe sınava giricem 🙁 Allah herkesin yardımcısı olsun

 14. Artvinli dedi ki:

  Budak kardeş ; dahili 1203 ü çevirecen. Adalet komisyonunun dahilisi.

 15. esma dedi ki:

  artvinli size bişey sorcaktım.sınavda noktalama işaretlerine ve büyük küçük harf dkkat etmeden yazsak olurmu.yazdığımız metni iptal ederler mi 90 barajını geçsek bile.birde sınav salonuna kaç kişi alıyolar.mulakatta ne sormuşlar bilginiz var mı?

 16. fatoş dedi ki:

  hatice perşembe günü sınavında başarılar diliyorum.sınava girdikten sonra bize sınav hakkında bilgi verirsen seviniriz.şimdiden teşklr

 17. İnsum dedi ki:

  Arkadaşlar mübaşirlik için nasıl başvuru yapılıyor bilen var mı? Şimdiden teşekkür ederim..Hakkımızda hayırlısı olsun inş.

 18. DENİZ dedi ki:

  arkadaşlr bu noktalama işaretlerine dikkat edilerek yazıldığı zaman net çıkmıyor..bu yıl üsküdar adliyesi noktalamaya önem verecek mi acaba.onu nasıl öğrenebilirizz?

 19. tuğba dedi ki:

  bugün başvrumu yaptım bugün 400 kişiyle falan kapattı geriye 3 gün var daha kaç kişi başvurur allah bilir

 20. Artvinli dedi ki:

  Tuğba desene Üsküdar adliyesinde şov var 🙂 ben cuma sabahı başvurunca 190 küsürdu başvuran. cuma bir pazartesi 2 toplamda 2 günde 200 kişi başvurmuş , son günlere doğru başvuran sayısı günlük ortalaması artar 700-800 kişiyi bulacak herhalde 🙂

  Esma ; muhtemelen edeceklerdir noktalamalara ve diğer büyük küçük harf olayına başvuran sayısı çok olduğu için. Ama dersenki ben yinede bildiğim gibi yazayım onu bilemem.Nasıl muamele edeceklerini , değerlendirip değerlendirmiyeceklerini bilmiyorum. encak tecrübeyle öğrenebiliriz bunu.Capslok tuşu kapalı olasın yazarken metnin tamamını büyük harfle yazma sakın. tamamını küçük harfle yazarsan olma ihtimali olabilir.( ama ihtimal benimki sadece tahmin yürütme )

  Sınav salonuna 10 arlımıydı 20 şerlimiydi tam hatırlamıyorum ama öyle alıyorlar.

  Mülakata katılma hakkını elde edemediğim için bilmiyorum 🙂

  İnsum kardeş ; gidecen evraklarını hazırlayıp verecen o kadar.
  1) sınav sonuç belgesi
  2)nüfus cüzdan fotokopisi
  3)diploma fotokopisi
  4)başvuru formu
  fazla bir evrak istemiyorlar , kalabalık etmesin diye , şayet nasip olurda kazanırsanız diğer evrakları ve sağlık raporunu o zaman isteyecekeler.Başvururken ordaki kız öyle diyordu yanındaki arkadaşına.

  Deniz ; önceki mesajlarımda yazmıştım , ben başvuru yaparken sordum edileceğini söyledi , hatta ben geçen sene edilmiyor demiştiniz dedim , kim söylemiş tarzında birşey söylediler bana