21
Şub
Yazar: | Okunma: 17.924 | Cevap: 116
Reklam

Soru: Arkadaşlar bunu çok merak ediyorum. Sözleşmeli zabıt katibi ayda ne kadar alır. SGK kesintisi yapılır mı? Bana bir arkadaş 1130 lira alırsın bunun yanında 200-250 lira da SGK kesintisi(sigortalı olduğum için sigortaya ödenecek para) alınır. Maaşın 700-800 liraya denk gelir dedi. Arkadaşlar bu cidden doğru mudur? 1130 kesintisiz dahi çok düşük bir rakam. 200 lira da kesilirse daha da düşecektir. Lütfen aydınlatır mısınız ?

Cevap : 2011 yılı itibariyle son yapılan memur zamlarıda dahil, lise mezunu, bekar bir sözleşmeli katibin eline geçen ücret ort. 1270 TL dir. Her ay 160 TL de ek olarak mesai ücreti alınır. Yani sözleşmeli zabıt katibi aylık net 1430 TL maaş alır.

Bu yazı için 116 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Soru Cevap  Etiketler: , , ,
Bu yazı için 116 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. 415 dedi ki:

  İyi para , kazanıp işe başlayanlara hayırlısıyla harcamak nasip olur İnşallah.

 2. Murat BÖLÜKBAŞI dedi ki:

  Cevabınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Hakikaten aydınlattınz. Bir yerde hizmet sözleşmesi gördüm. Demek ki eskiymiş. Orada 1130 brüt yazıyordu. Yani kesilmemiş maaş yazıyordu. Bunlar herhalde değişti.

 3. Luthien dedi ki:

  çok şükür kazandım ilk girişte rabbim herkese nasip etsin inşallahh

 4. serserihayta dedi ki:

  arkadaşlar bekar sözleşmeli zabıt katibinin maaşı yeni zamla birlikte 1276 TL dir. artı 145 TL de ortalama mesai ücreti vardır. yani ortalama bekar sözleşmeli zabıt katibinin cebine aylık 1420 TL para eline geçer. bu arada yeni yasa yürürlüğe girerse. ilk maaştan sonra kesilen 121 TL damga vergisi de cepte kalacak, eğer girmez ise her yıl kesilen damga vergisi de kesilecek. kazanan arkadaşlara tebrikler. kazanamayanlar arkadaşlar için de yeniden katılıp hayırlısı ile kazanmaları dileğiyle, yardımcı olduysam ne ala. herkese iyi çalışmalar arkadaşlar.

 5. Sibel dedi ki:

  Gerçekten güzel rakam kazananlara hayırlı olsun.

 6. Nejla dedi ki:

  Mesailer 180 filan oldu aslında ama kesintiyle 160 alıyor sözleşmeliler.

 7. nasip dedi ki:

  peki kadroluların maaşı nasıl olcak. kadrolu kazandımda artı bi ücreti yada başka geliri olacakmı

 8. Ktp52 dedi ki:

  Arkadaşlar bende çalışan birinden duydum 1400 falan oluyor mesai ile dedi bende kazandım çok şükür

 9. hasan dedi ki:

  Evli, bir çocuklu lise mezunu zabıt katibiyim. Bu ay elime geçen maaş 1289 TL. Buna ek 160 TL fazla mesai alacağız, yani toplamda 1449 TL. Fena para değil bence, ama torba yasayı Cumhurbaşkanımız onaylarsa artı 110 tl eş, 29 tl de çocuk yardımı alacağız. Benim için çok güzel para.

 10. hcttpe dedi ki:

  bu ortalama mesai ne arkadaşlar??? fazla mesai saatine göre değl mi? ortalama nasıl oluyor? yani 160 lira saat başı değldir heralde.. neye göre 160 lira??????

 11. murat dedi ki:

  arkadaşlar bu damga vergisi 121 lira her ay mı kesiliyor yoksa senede toplam kesilen para mı bu? birde önlisans mezunu bir zabıt katibinin maaşı ne kadardır?

 12. gumuskursun dedi ki:

  mrb arkadaşlar bende cezaevi katipliği sınavını kazandım. acaba BEKAR sözleşmeli bir cezaevi katibi yeni düzenlemelre göre aylık ne kadar maaş alır ??????? bilgi verirseniz sevinirim. şimdiden Allah razı olsun…..

 13. serserihayta dedi ki:

  murat arkadaşım. senede bir kesiliyor. yalnız torba yasa kabul edilirse. ortadan kalkacak.

 14. ecrin123 dedi ki:

  çok şükür gayet iyi para peki bu mesaiye kalma durumu nasıl kim belirliyor ve kaç para olduğunu kim söylüyor

 15. klavye111 dedi ki:

  kadroluda ne kadar 🙂 arada ufacık bi fark varmış

 16. cankuşu dedi ki:

  peki arkadaşlar üniversite mezunuyum ve sözleşmeli zabıt katipliğini kazandım benim alacağım maaş ne kadar olur acaba?

 17. kadir turna dedi ki:

  arkadaşlar ben kadrolu zabıt katipliğini kazandım maaş hakkında herkesin farklı bir yorumu var bilgisi olan arkadaşlardan yorumlar bekliyorum şimdiden tşk ler

 18. alican dedi ki:

  arkadaşlar bende üniversite mezunu kadrolu zabıt katibi olarak kazandım.baktım her kafadan bir ses çıkıyor en iyisi susmak ve başladığımızda hesabımıza yatan parayı görmek dedim. sanırım en doğrusu bu olacak.biraz sabredelim derim…

 19. celinsu dedi ki:

  bende sözleşmeli zabıt katibi olarak kazananlardanım..Allah kimsenin emeğini karşılıksız bırakmasın.kazanan tüm arkadaşlarımı tebrik ederim..Geçen sene bende çok üzülmüştüm ama vazgeçmeyin arkadaşlar ben 88 yazıyodum 2. girdiğimde, f klavyeye geçtim ve sınavda 128 yazdım…. arkadaşlar evraklarımızı verdik tahminen bizi aramaları ve göreve başlamamız ne kadar zaman alır bi fikri ya da bilgisi olan var mı?

 20. neslihan dedi ki:

  merhaba arkadaşlar bende önlisanstan sınava girdim ve sözleşmeli zabıt katipliğini kazadım kazanan arkadaşlarımın hepsine şimdiden yeni işleri hayırlı olsun dilerim .
  ben birşey öğrenmek istiyoruum bugün tüm evrakları adliyeye teslim ettim acaba ne kadar süre zarfında başlayabilrim işe ?
  ilk başladığımızda acaba bize eğitim verecekler mi ?
  hafta sonu çalışırmıyız acaba yani mesai yaparmıyız? birde ilk girdiğimizde 1 gün çalıştıktan sonra ertesi gün çift maaş veriyorlarmış doğrumu bu acab bilen varsa çok sevinirim
  cevabınızı bekliyor olacağımmm 🙂 hepimize hayırlı olsun inşallah 🙂
  torpilsiz hakkımızla kazandık çok şükür:)

1 2 3 6
Hemen Yorum Yap