Reklam

tayinYine merak edilen konulardan biri meb e bağlı olarak çalışan sözleşmeli öğretmenler eş durumundan tayin isteyebilirmi, sözleşmeli öğretmenin tayin hakkı varmıdır ?

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslarda “Personelin eş durumuna bağlı kurum içi yer değişikliği talebi; vizeli olduğu birimde fiilen en az bir yıl çalışmış olması, geçiş yapacağı hizmet biriminde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve kamu personeli olan eşin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması kaydıyla yerine getirilebileceği düzenlenmektedir. Bu bağlamda atandığınız yerde bir yıl çalışmanız halinde ve eşinizin görev yaptığı ilde boş pozisyon olması durumunda yer değiştirme isteğiniz MEB tarafından yerine getirilmektedir. Bu öğretmenlerin yer değiştirmelerinde hizmet puanı üstünlüğü de dikkate alınmakta.


Dikkat: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları saklıdır. Yazıların tamamen veya kısmen kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. İhlal eden siteler ve yöneticileri hakkında Ankara C. Başsavcılığında yasal takip başlatılmaktadır.


Bir Yorum

Reklam


Kategori: Soru Cevap  Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,