08
Jul
Yazar: | Okunma: 8.960 | Cevap: 9
Reklam

Soru : Arkadaşlar sizlere bir sorum olacak 4/b sözleşmeli memurun eş durumu tayininde süreç nasıl oluyor? Bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? Şimdiden teşekkürler…

Cevap: 4/B statüsünde sözleşmeli olarak çalışan memurlar eş durumundan tayin hakkı vardır ancak bu hakkın kullanılabilmesi için eşininde sözleşmeli memur olması gerekiyor.


Dikkat: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları saklıdır. Yazıların tamamen veya kısmen kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. İhlal eden siteler ve yöneticileri hakkında Ankara C. Başsavcılığında yasal takip başlatılmaktadır.


Bu yazı için 9 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Soru Cevap  Etiketler: , , ,
Bu yazı için 9 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. ipekkk ipekkk says:

  Ben tam tersi diye biliyorum. sözleşmeli memurlar yalnızca eşi kadrolu olduğu ve mecburi hizmete tabi olduğu takdirde eş durumu tayininden faydalanabiliyor. Asker, polis, hakim eşleri gibi yani.

 2. dilga says:

  evet bu konu hakkında bilgi verirseniz çok iyi olur. Ben sözleşmeliyim ve nişanlım özel sektörde çalışıyor. Nasıl gidebilirim nişanlımın bulunduğu şehire.

 3. seyma22 says:

  bende ipekk gibi biliyorum polis asker hakim olunca yanına gidebiliyorsun diye biliyordum ama net bilgisi olan varsa paylasabilir mi???

 4. adkatip says:

  eşin kadrolu memur ise sen sözleşmeli olsan dahi eşinin yanına gidebiliyorsun, fakat eşin sözleşmeli memur ise gidemiyorsun, yada eşin özel sektörde ve 3,5-4 yıl sigortalı çalışan ise sen kadrolu memur olabildiğin sürece gidiyorsun, sözleşmeli isen gidemiyorsun,aynı benim gibi:( dilga diyorki:

  evet bu konu hakkında bilgi verirseniz çok iyi olur. Ben sözleşmeliyim ve nişanlım özel sektörde çalışıyor. Nasıl gidebilirim nişanlımın bulunduğu şehire.
  Yorumu beğenenler:0

  seyma22 diyorki:

  bende ipekk gibi biliyorum polis asker hakim olunca yanına gidebiliyorsun diye biliyordum ama net bilgisi olan varsa paylasabilir mi???
  Yorumu beğenenler:0

 5. ertan says:

  merhaba benim eşim infaz koruma memuru,ben özel sektörde çalışıyorum,farklı illerdeyiz nikahımızı kıydırdık eşimin tayinini aldıra bilmek için ama tayin olayı olmadı, bu konuda bana detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim eşim bulundugu ilde 15 aydır çalışıyor,ben ise özel sektördeyim

 6. ahmet says:

  arkadaşlar ben 4 yıllık öğretmenim eşim başka bir ilde sözleşmeli katip.. eşim çalıştığım ile tayin isteyebilirmi? yada isterse kabul edilebilirmi? bunun her hangi bir şekilde yolu var mı acaba?? yardımcı olursanız, bilgilerinizi yada şahit olduğunuz örnekleri paylaşırsanız sevinirim..

 7. esra says:

  merhaba ben sözleşmeli katip olarak çalışıyorum eşim de kadrolu memur benim katiplik yaptığım yere tayinini çıkarttı, burdaki görev süresi dolunca memlekete geri gitmek istiyor ben o kadrolu olduğu için acaba eş durumundan faydalanabilir miyimi bu konuda yardımcı olabilirseniz memnun olurum, şimdiden teşekkür ediyorum

 8. begonya12 says:

  szöleşmeli zabıt katibi kadrolu memur başka kurumda olan eşinin yanına gidebiliyor değil mi?

 9. mustafa says:

  arkadaşlar ben polis memuruyum eşimde sözleşmeli hemşire ben onun yanına eş durumundan gidebilir miyim yardım edebilir misiniz