23
Ağu
Yazar: | Okunma: 7.039 | Cevap: 1
Reklam

harcirah2Kadro verilmesini bekleyen sözleşmeli memurlara başka bir sevindirici haber geldi. Uzun zamandır sözleşmelilerin sıkıntı çektiği harcırah konusa danıştay çözüm buldu.  Sayısı 250 bini aşan sözleşmeli memur harcırah alabilecek.  Danıştay, tayin ve becayişlerde harcırah ödenmesini engelleyen düzenlemenin yürürlüğünü durdurdu.

Kamuda çalışan ve sayıları 250 bini aşan sözleşmeli personel için Danıştay’dan sevindirici bir haber geldi. Sağlık-Sen’in açtığı davada Danıştay 5. Dairesi, sözleşmeli personelin tayin ve becayiş durumlarında kamudaki diğer memurlar gibi harcırah hakkı bulunduğu kararına vararak, hizmet sözleşmesindeki harcırah hakkını engelleyen düzenlemenin yürürlüğünü durdurdu.

Mahkeme, sözleşmeli personel hizmet sözleşmesinde geçen “Sözleşmeli personele geçici görev yolluğu dışında harcırah ödenmez” şeklindeki düzenlemenin yürürlüğünü durdurma gerekçesinde, tayin veya atama sonucu görev yeri değişen kamu çalışanlarının karşı karşıya kaldıkları parasal külfetin kamu idaresince karşılanacağına dair yasal düzenlemeler bulunduğuna dikkat çekti.

Bir Yorum

Reklam


Kategori: Haberler, Memurlar, Soru Cevap  Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,
Bir Yorum


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

  1. ryhncngz diyor ki:

    merhaba ;
    sözleşmeli zabıt katipliği sınavı ne zaman oluyor.. ve şartları neler öğrenebilir miyim. ben adalet bölümü 1. sınıf öğrencisiyim 2. sınıfa geçtim. bu sene kpps lise mezunları için olan sınava gireceğim ilk defa neler yapmam gerektiğini bilen varsa açıklayabilirmi… birde sözleşmeli zabıt katiplerine ne kadar maaş veriliyor bilen var mı?