04
Tem
Yazar: | Okunma: 4.154 | Cevap: 9
Reklam

Öncelikle merhabalar meslektaşlarım.

Ben Afyon Kocatepe Üniversitesi, İşletme bölümü 2008 yılı mezunuyum. 2011/1 KPSS atamalarını beklerken arkadaşlarım tarafından bana tercih edilebilir bir meslek olan Zabıt Katipliği sınavına girmem söylendi ve bende bana söylenileni yaptım. Bu sınava giriş yaptım, ilk denememde rahat bir şekilde atamam gerçekleşti. Sonrasında zaman yaklaşırken malumunuz sözleşmeli personele kadro verildi. Bu kadro hakkı verilen Sözleşmeli Personel’den birisi de ben olmama rağmen ben tercih yapma sevdasına düştüm. Nitekim yaptım da, ancak son günlerde kararımı değiştirerek 85 olan KPSS puanımı kullanmak yerine burada kadro almayı daha uygun gördüm. 01/07/2011 tarihinde bunu gerçekleştirmek için dilekçe hazırladım, kendi savcımızın hazırlattığı. Bilgilerimi değiştirdim, onaylanması içinde Savcılık kalemine bıraktım. 01/07/2011 günü 11:30 sıralarında başvuru dilekçem altına şerh düşülerek geri döndü;

“Müracaat süresi geçtiği için başvurunuz reddedildi.”

Savcı sicili, imzası ve 01/07/2011

Şimdi sormak istediğim soru şu;

1- Ben kadro için geçerli süre içerisinde başvurmama rağmen kadro talebimin reddedilmesiyle alakalı sonrasında bir dava açarak bu hakkı tekrar elde edebilirmiyim? Nasıl bir yol izlemeliyim?

2-Kadro verildiği takdirde ben KPSS tercihlerimle atanırsam bu belge ile muvakafat alabilirmiyim? Sonuçta resmi bir evrak..

3-Bu durumun akıbeti sizce ne olur?

Bu yazı için 9 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Soru Cevap
Bu yazı için 9 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Editör Editör dedi ki:

  01/07/2011 tarihi bu tarihe nasıl süre geçti denilebilir ya anlamak mümkün değil. 30 gün içerisinde denildi 04/06/2011 tarihinde yayınlanan khk’da hafta sonuna denk geldiğinide düşünürsek son tarih 06/07/2011 olur ki gelmese bile son tarih 04/07/2011 idi. Eğer komisyon sizin adliyede değil ise komisyon başkanıyla bizzat görüşün sorunun çözümü için. Kendi amirinizle görüşün, görüşme yoluyla halletmeye çalışın. Red durumuyla ilgili karar yazılıp yazılmayacağını sorun yazılacaksa karar size gelince idare mahkemesine itirazda bulunacaksınız. Olmadı dava açacaksınız.

 2. Editör Editör dedi ki:

  Ayrıca bulunduğunuz ildeki Türk Büro Sen sendika temsilcileriylede görüşün avukatlarını devreye sokacaklardır.

 3. yusuf dedi ki:

  Bu saçmalık nasıl olurda almazlar.04/07/2011 tarihine kadar günü var.Gerekli yerlere dilekçeni yaz hakkını ara.Bende yeni başlayan sözleşmeli katiplerdenim dilekçemi önceden verdim şimdi kadroya geçişi bekliyorum…Hakkını ara bence

 4. Ömer dedi ki:

  Böyle saçmalık olmaz, sana inanmakta güçlük çekiyorum. Madem böyle bir uygulamaya maruz kaldın. İtirazını et, ağlamayan bebeğe emzik vermezler. Ben mulakatta birinci oldum beni almadılar, dava açtım kazandım. Neler neleeer. Hakkını arayacaksın bu ülkede, eğer hakkını aramazsan her türlü kötü muameleye layıksındır.

 5. Jur!scaL dedi ki:

  Bu konu hakkında görüşebildiğim kadar kişi ile görüşmeye çalıştım. Şu anda gerçekten böyle bir olayın olması beni çok şaşırttı. Adliye Bakanlığının kendi bünyesinde yayınladığı makaleyide okudum. Orada da son tarih olarak 04/07/2011 belirtilmiş. Ancak ben 01/07/2011 tarihinde başvuru yapmama rağmen müracaat süresi geçtiği için reddedildiği yazıyor. Bu konu hakkında çok açıkta kaldım. Şuanda böyle bir durum olduğu için açıkcası ne yapacağımı da bilmiyorum. KPSS 2011/1 tercihlerimi yaptım bu durum yüzünden, eğer bu kadro onaylanırsa ve atanırsam ne yapıcam, şu anda ne yapmam gerekir gerçekten bilemiyorum artık.. Adliye içerisinde adaletsizlik bu olsa gerek.

 6. sehirlikiz dedi ki:

  hayırlısı olur insallah

 7. goldberg98 dedi ki:

  Bence bu tamamen idari bir sorun. Onların halletmesi lazımdı. Ayrıca eğer bi tarih verilmişse sonuna kadar zorlamak zorunda değiliz. Dilekçemi ilk verenlerden birisi benim. Ama bu gibi durumlarda ne ilk ne de sonuncu olmak lazım. Neyse bundan sonrası için hayırlısı olur inşallah…

 8. ELBİSTANLI dedi ki:

  Başta herkese İyi akşamlar ve selamlar. TEK TEMENNİMİZ EN KISA ZAMANDA OLUMLU BİR ŞEKİLDE SONuçlanması.

 9. katibimin setresi uzun eteği çamur dedi ki:

  sözleşmenin kadro çilesi mi …çileye bak ya … biz katip olalım derdini bıraktık alımlar ne zaman onun derdindeyiz sizdeki dert bambaşka neyse herkesin kendine göre derdi var ne diyim….