25
Jul
Yazar: | Okunma: 7.686 | Cevap: 4
Reklam

Soru: Merhaba ben sözleşmeli infaz koruma  memuruyum, eşim 4 yıldır öğretmen eş durumu tayini için nasıl olacak ben mi eşimin yanına gideceğim eşim mi gelecek? Benim herhangi bir süreyi doldurmam gerekiyor mu? 1 yıl yada 6 ay gibi? Yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

Cevap: Sözleşmeli infaz koruma memurlarının eş durumu nedeniyle tayin hakkından faydalanabilmesi için en az 1 yıl çalışmış olması gerekiyor. Ayrıca tayin istenilen yerde aynı pozisyonda boş bir kadro bulunması gerekiyor.  Eğer sizin görev yaptığınız kurum eşinizin bulunduğu ilde yok ise eşinizin sizin bulunduğunuz ile gelmesi gerekiyor veya tam tersi.


Dikkat: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları saklıdır. Yazıların tamamen veya kısmen kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. İhlal eden siteler ve yöneticileri hakkında Ankara C. Başsavcılığında yasal takip başlatılmaktadır.


Bu yazı için 4 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: İnfaz Koruma Memuru, Soru Cevap  Etiketler: , ,
Bu yazı için 4 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. emsalsiz13 says:

  Sevgili arkadaşlar sizlere bir sorum olacaktı. Ben bu sene AÖF – Adalet bölümüne yeni kayıt yaptırdım. Kitaplarımı da aldım yalnız 5 – 6 ocakta sınav var. konu dağılımı nasıl olacak nereye kadar çalışacağım. Şimdiden teşekükkürler….

 2. fatma says:

  Merhabalar. bir yıl dolmuş ve eş durumundan tayin istemişsek fakat tayin istediğimiz yerde boş kadrolar yoksa eşlerin bir araya gelmesi için yapılacak bir şey yok mudur?

 3. belks says:

  2013 BURSA KLAVYE SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

 4. Kenan says:

  Sözleşmeli ikm yim eşim özel sektörde çalışıyor eş durumu tayininde bulunmam için gerekli şartlar nelerdir