Reklam

Saglik-BakaniBakanlıktan yapılan açıklamada 2009 yılı sonu itibarile görevde yükselme sınavının başvurularının 1- 10 aralık tarihleri arasında yapılacağı duyuruldu. Sağlık çalışanların yıllardır beklediği görevde yükselme için sendikamız Genel Merkez Yönetim Kurulunun Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile 9 Eylül 2009 tarihinde yaptığı görüşme sonrası, 2829 kadro ihdas edildiğini, görevde yükselme eğitimlerinin ise il düzeyinde yapılacağını açıklamıştık.
Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, görevde yükselme eğitimi başvurularının 1 Aralık- 10 Aralık 2009 tarihleri arasında alınacağını, eğitimlerin Şef, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği(VHKİ) memur ve şoför unvanlarında Sağlık Eğitim Genel Müdürlüğünün belirleyeceği illerde İl Sağlık Müdürlüklerince yapılacağını, Hastane Müdürü, Hastane Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürü unvanlarında ise görevde Yükselme Eğitimlerinin Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünün belirleyeceği yerde merkezi olarak yapılacağını açıkladı.
SINAVDA BAŞARILI OLANLAR BOŞ KADRO OLDUĞU TAKDİRDE, KADROSUNUN BULUNDUĞU İLE ATANABİLECEK.
Personel Genel Müdürlüğü açıklamasında ayrıca VHKİ, memur, şoför, şef unvanlarında standart yönetmeliğine göre boş kadro bulunması kaydıyla öncelikle kadrosunun bulunduğu ildeki birimlere, İl Sağlık Müdürlükleri tarafından sınav puanı ve tercihleri dikkate alınarak yerleştirileceği de belirtildi. Geçmişteki uygulamalarda olmayan ve Sendikamızın 30 Ekim 2009 tarihinde yapılan Kurum İdari Kurulu toplantısında gündeme getirdiği talebi doğrultusunda alınan bu karar çerçevesinde, sınavda başarılı olup atamaya hak kazanan personel, istediği takdirde ve boş kadro bulunması halinde, kadrosunun bulunduğu ile atanabilecek.
2829 KADRO, 3 KATI ORANINDA BAŞVURU
2829 kadro için yapılacak görevde yükselme sınavına bu oranın 3 katı düzeyinde başvuru yapılabilecek.
Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki lise ve üstü öğrenime sahip çalışanlar için 2000 VHKİ, 250 memur, 250 şoför, 250 şef, kadrosu ihdas edilirken, bununla birlikte, 25 Hastane Müdürü, 25 Hastane Müdür Yardımcısı, 29 Şube Müdürü kadrosu açıldı.

Bu yazı için 3 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Haberler  Etiketler: , , , , , , , , , ,
Bu yazı için 3 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

  1. abidin akcan dedi ki:

    ben bu sene bu senıva girecegim veri hazırlamaya ama bana geç en yılın soruları lazım çalışmak için bulabilirseniz paylaşırmısınız

  2. AHMET AKSOY dedi ki:

    2012 yılında görevde yükselme sınavı soru ve cevap anahtarı nerde bulabilirim

  3. AHMET AKSOY dedi ki:

    2012 yılında yapılan görevde yükselme veri hazırlama konturol işletmen sınav sonuç listesi