08
Şub
Yazar: | Okunma: 4.107 | Cevap: 18
Reklam

Arkadaşlar askerlik konusuna değinecem polisler şuan askerlikten muaf oldu. Güzel bir gelişme şimdi de kaymakamlar askerlikten muaf olmak için başvurdular. Neden biz katipler de bu haktan yararlanmıyoruz. Dileğim bütün memurların muaf tutulmasıdır

Bu yazı için 18 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Genel  Etiketler: , , ,
Bu yazı için 18 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. d.altn diyor ki:

  ‎”Dileğim bütün memurların muaf tutulmasıdır.” şu cümleyi kuran bir Türk genci Memur değil mi ? kusura bakmayın ama çok yazık. O cümlenizden ötürü ben utandım!! ne demektir bu. Ülkemizde bir kere her Türk erkeği asker doğarr bunun bilincinde değilsiniz sanırım . Askerliği ne sanıyorsunuz yapalım bitsin gitsin ya da yapmayalım neden yok yere canımızı tehlikeye atalım ki mi diyorsunuz değmez mi diyorsunuz. Nasıl bir cümledir bu ya. Tamam Polisler zaten bu vatan için çabalıyorlar halkın vatanın can mal güvenliği için savaşıyorlar adamlar zaten akademik eğitimden geçiyorlar o yönden bir kere daha askerlik yapmasalar da olur. Ama tabi keşke yine de askerlik yapsalardı fakat yine de her şekilde vatanı koruyorlar. Ama sizin kurduğunuz cümle…. yazık diyorum yani ;)
  oldu o zaman sen memur ol ALi memur olsun Veli memur olsun askerlikte yapmasın memur olanlar niye çünkü adam okumuş canım memur olmuş ne gerek var bu vatanı niye korusun ki :@
  yok kardeşim inanın hiç yakıştıramadım. bunu size ……. yazık diyorum şu yazınızdan sonra …Askerlik yapmak bir Türk genci için en büyük Erdemdir bunu unutmayın Adam olmaktır. Okununca adam olunmuyor. Vatanının için cephede durunca masum cocukları anaları babaları kardeşleri koruyunca adam olunuyor.. ama şu halde şunları düşünün bir memur kardeşimiz varsa ben bu duruma yazık derim . Birde bu ülkeye bu düşünceyle memur oluyorsunuz helal olsun …. yazık… çook hemdeeee….!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. nice05 diyor ki:

  bencede bu söz çok saçma olmuş polisler zaten belli eğitimleri aldıkları için onları askere gitmemesi çok normal ama bütün memurların askere gitmemesini düşünmek bile saçma

 3. tiesto diyor ki:

  saçma bi yozı olmuş polis zaten güvenlik birimi kardeşim askerlik gibi yani paralı asker düşün onlar teröristle uğraşıyo elinde silah polisler tecavüzcüsü hırsızı bilmemneyi her haltıyla uğraşıyo saçma olmuş kardeş kusara bakma kıyasladığın şey çok farklı sen elinde klavye ile yazıyosun adam gece gündüz koşturuyo sen cumartesi pazar tatilsin adama haaftada yedi gün çalışanı var sen bayram tatilindesin adam bayram tatili yapamıyo vs vs aldığın maaş polisten az olabilir ama polisten avantajlısın

 4. aysee diyor ki:

  iii o zamn kimse gitmesin askere ayıp gerçekten ben bile utandım!abim polis askere gitmecek ve ben asker kardeşi olmayacağım diee üzülüyorum:(

 5. d.altn diyor ki:

  yüzü gözü öpülesi bir kardeşsin sen Ayşecim… üzülme bu vatan için dağa çıkan bizi koruyan cephelerde nöbet tutan her sabah bot bağlayan o yiğitlerin kardeşisin ya üzülmee işte onların hepsi bizim abilerimiz çünkü…
  Ben bu şerefi yaşıyorum abim aslanlar gibi Komando çünkü Hakkaride.. Bize bu onuru bu şerefi yaşatıyor.. Rabbim onu da arkadaşlarını da Vatanımı da hepsini korusun..
  Ama gel gelelim ki askerlikten kaçan kardeşlerimiz ki kardeş demeye utanıyorum bir de okuyup bu devlete memur olup böyle bir başlıkla konu açabiliyor ya bu ne acıdır … nasıl bir Türklüktür Atatürk’ü düşünmeden vatanı düşünmeden emaneti düşünmeden nası bir şeydir bu yaa… inan acı verici başka bir şey değil ACI!
  Polis bizi aldığı yüksek akademik eğitimlerle hep koruyor zaten bir şekilde askerle aynı amaçta ama Kaymakamlar, Memurlar… :\ bu ülkede her şeyin suyu çıkıyor ama bir de herkesin sesi çıksa yaaa ….

 6. ercix diyor ki:

  Yazan arkadaş şöyle birşey deseydin anlardım ”Devlet memurları için alternatif olarak askerlik sürelerinin düzenlenmesi yapılsa….”diye.Muaf tutmak ne demek? Şunu unutma arkadaşım ülkeler,milletler ne kadar gelişmişte olsa , çağdaşta olsa benliklerinde barındırdıkları ilkellik her zaman vardır.Onun için ülken güçlü olursa sende birey olarak güçlü olursun.Ahmet muaf olsun mehmet muaf olsun eee kim yapacak bu askerliği.Belki modern zamanları yaşıyoruz eskisi gibi göğüs göğüse muharebe olmayabilir ama zaten dünyanın hal ve durumu belli herhan biryerde patlak verecek gibi.En azından süresi kısa olsa bile askerliğin töresini bü ülkenin buna kızlarda dahil vatandaşı bunu öğrenmeli.Bu vatana olan borç değildir bu toprağına suyuna havana sahip çıkmaktır…Tabi dediğim gibi düzenlemeler olmalı kısa da olsa uzunda olsa ülkesine her vatandaş minnetini göstermelidir.

 7. d.altn diyor ki:

  kesinlikleeeee….!

 8. çatlaks diyor ki:

  Burda yazılan herşeye aynen katılıyorum. ne oldu forumu açan arkadaşa sesi soluğu çıkmıyor? Büyüklerimiz atalarımız ne savaşlar verdiler bu vatan için, ne canlar gitti şu an üstüne bastığın toprak için. Oturduğun ev, çalıştığın daire için. TÜRKİYE CUMHURİYETİNDESİN SEN ARKADAŞ! TÜRK TOPRAKLARINDASIN. Ve ne şanslısın ki TÜRK doğdun. Ama ne yazık ki atalarının can verdiği bu toprakta askerlik yapmak istemiyorsun. Atalarına toprağına minnet göstermiyorsun. Yaşadığın toprağı koruyacaksın! Hadi tüm memurlar gitmesin askere. Nolacak arkadaş? Her Türk Asker Doğar diye laf olsun diye demiyoruz. Bu lafı bir TÜRK, YÜREKTEN GELEREK SÖYLER bilader.

 9. Oğuzhan Akpınar diyor ki:

  Sen Memur koltuğunda rahat rahat oturabiliyorsan bu oradaki askerlerimizin dirayeti sayesindedir bunu unutan bi “TÜRK” olamaz, senin bu düşünceye sahip tutanlar dahil seni oraya memur olarak alanlarda suç hani derlerya okumuşsun ama düşünce yapın bu kadar sığ diye işte buna inanıyorum ben..

  Polis dediğimiz insan sokaklarda çatışır,hırsızı kovalar insanların can ve mal güvenliğini korur kollar sen başın sıkışınca kimi arıyorsun evine hırsız girince darp edilince kimi arıyorsun arkadaşım ? Polisler sadece bununla sınırlandırmamak lazım tabiki uyuşturucu ile mücadele,cinayet vs. yüzlercesini ekleyebilirim buraya.

  Askerimiz dağda mücadele ederken onlarda aynı askerler gibi bu vatanı içten yıkmaya çalışanlara kanunsuzlarla karşı mücadele vererek korumaya çalışıyorlar yani bir bakıma seni beni rahat ettirmeye çalışıyorlar.Bende devlet dairesindeyim ve kendimde muhaf tutulacak bir durum görmüyorum ki adamlar senin benim gibi 2 dosya kaldır 2 karar yaz 2 mahkemeye dilekçe yaz uğraşmıyorlar onlar ölümle burun burunalar sen iki tane ağırcezada katilin karşısına çıktın diye ölmeyi bayılma sandıysan o senin problemin tabiki..

  Sen Türk’sen sen bu vatanın evladıysan, sen bu vatandan ekmek yiyorsan, senin anan baban bacın kardeşin bu vatanda rahat rahat oturabiliyor sokağa rahat rahat çıkabiliyorsa unutmaki bu orada sınırda olanlar dahil Türkiyenin neresinde olursa olsun görev yapan asker abilerimiz sayesindedir.Sen burada sana insanların destek vereceklerini mi sandın yoksa ? O niyetle yazdıysan boşuna uğraşıyorsun senin gibi zihniyetler çoğunlukta gözüksede bu vatanın evlatları askerliği yapmak için hala can atıyorlar ;)

 10. d.altn diyor ki:

  Nerede bu başlığı açan kişi merak ettim… n’oldu kendisine acaba… en azından erkeklik yapıp utanıp başlığı kaldır bari. Cehalet hatsafhada… Yazıklar olsun ki sizi oraya memur olarak bu vatana memur olarak oturtanlara…. Bir ülkenin içinde ülkesi için çalışan bir memur bu zihniyetteyse o adamın ne yararı olur bu vatanaaa… Yorumlarda bulunan tüm arkadaşlarım sonuna kadar doğru yazmışlar. Büyüğümseniz ellerinizden değilseniz bile gözlerinizden yüreklerinizden saygıyla öperim kardeşlerim..
  Ama yazıklar olsun ki bu düşüncelere sahip cahil memurlar oturuyor Devletimizin kıymetli dairelerinde… Ben bu durumdan gerçekten utanıyorum..
  ama ne mutlu ki bana benim abim babam aslanlar gibi bu vatanı korumuş hala da koruyarak görevlerini yapıyorlar…Ne mutlu ki Ata’mın torunuyum biz onun kemiklerini sızlatmayacağız. Bu vatan için askerlikten kaçan adam gerçek bir Türk evladıyım diye nasıl söyler kendisine bilemeyeceğim.. Kıyaslama saçma, Başlık gereksiz, açılan konu Cehaletten öte bişe değil….
  ARKADAŞIM BARİ UTAN DA KALDIR ŞU BAŞLIĞI YAZIKLAR OLSUN YAAA…..! destek mi bekledin memurlardan … ya hakikatten yazıklar olsun düşünemeyen gençliğe ilerlemeyen zihniyetlere vatan için görevinden muhaf olmak isteyen insanlara … başka bişe denmez..

 11. d.altn diyor ki:

  Bu vatanı koruyanlar önce Allah sonra Asker sonra Polislerimizdir…
  Nası olur da tüm bunlarla aynı kefeye koyabilirsiniz kendinizi de askerlikten keşke biz de muaf tutulsak diyebilirsinizz… Sizin eliniz dosyalarda bilgisyarda.. işiniz; en kötü tutuklu insanlarla… ya onlar elleri silahlarda işleri düşmanlarla hırsızlarla katillerle hep savaş içindelerr.. Bu kadar büyük bi saçmalık mı olur ya :@ arkadaş biraz utanda bari kaldır şu saçma cahill konu başlığınıı….

 12. KatipPenguen diyor ki:

  Türkiyenin yarısı memur zaten, memurlarda muaaf tutulacaksa Türkiye de asker mi kalır : )
  Akla zarar bir mantık…

 13. d.altn diyor ki:

  “Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.”

  Ne de güzel söylemişsin ATA’m Ne de güzelll söylemişsinnn…

 14. aysee diyor ki:

  çok güzel söylemiş:))

 15. marquez diyor ki:

  Lütfen gereksiz konulara değinip ortamı germeyelim.

 16. d.altn diyor ki:

  konu neyse onu konuşuyoruz burada … ortamı germiyoruz ,)
  :)

 17. izmir diyor ki:

  polis de kamu hizmetidir o zaman kimse askerlik yapmasın ama kesin bu danıştaydan döner böyle olacak anayasa maddesine aykırı bir durum hükümet de biliyor iptal edileceğini ihç olmazsa polislerin oylarını alacak merak etmeyin kesin iptal olacak :)

 18. apti1989 diyor ki:

  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa