01
Kas
Yazar: | Okunma: 63.173 | Cevap: 73
Reklam

Arkadaşlar noterde katip olarak çalışma şartları nelerdir kpss ile mi noterde katip olunur ne kadar maaş alırlar cumartesi çalışırlar mı sorularının cevabını verebilecek birisi varsa cevabını yazsın lütfen Adalet Meslek Yüksek Okulunu bitiren biri noterde memur olarak çalışabilir mi? Noter katibi ne kadar maaş alır ? kpss ile mi noter katibi alımı yapılır ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

noter katibi ne kadar maaş alır kpss ile mi noter katibi alımı yapılır
Bu yazı için 73 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Bilgi Alışverişi  Etiketler: , , , , , , ,
Bu yazı için 73 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. deniz dedi ki:

  yozgatta 900 tl maaş alıyorlar + sigarta

 2. Hatice Bakır dedi ki:

  Normal kpss ile alım yapılıyor diye biliyorum. Ama normal katiplikten az sanırım maaşı.

 3. sibel dedi ki:

  yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.Noterde çalışan biride sorularıma cevap verirse çok sevinicem:)

 4. özlem dedi ki:

  arkadaşlar ben adalet mezunuyum ve şu an noterlikte çalışıyorum. Maaş durumu noterin insiyatifine bağlık yani her yerde aynı değil. Senin kıdemine göre, vs. değişiyor alacağın maaş. Ama çok yorucu ve çok dikkat gerektiren bir meslek. Sadece zabıt katibi koşulları taşımak yetmiyor. Ben alışabilmek için çok zorluk çektim. Ve hala çekiyorum. Sınavın açılmasını dört gözle bekliyorum onun için.

 5. sibel dedi ki:

  kolay ne varki şu hayatta özlemcim.Katip olanlarda ondan şikayetci.Bende şuan öğrenciyim ist üniversitesinde adalette lise mezunu olarak başvurucam ama kpss den geçersem 70i Allah hepimize zihin açıklığı ve boooollll şans versin.

 6. Zafer Karakurt dedi ki:

  Bende 4 yıllık imza yetkili katibim. maaş 1000 lira. ama yanı basımızda 1. noter var ortalama 1500 lira personel maaşı, 2. sınıf noterliklerde maaşını noterlerın gözünü ne kadar korkutursan o kadar arttırabilirsin. 1. sınıf noterlikler de daha bi memur maaşına ayarlanmıştır. tabi başkatipler yine yüklü alır, servis şefi olursan yine artar. anlayacağınız noter katipliğinde de kapitalist serbest piyasa rekabeti buram buram hissedilir katipler arasında. bulunduğum ilde 4 noterlik var, 20 tane katip var, başkatipler dahil olmak üzere hepsinden bilgiliyim, hepsinden hızlıyım, hapsinden donanımlıyım ama maaş pazarlığı yapamadığım için bu kadar maaş alabiliyorum. kimse size gelipte senin hakkın bu arkadaş diye paravermez yani…

 7. nihal dedi ki:

  arkadaşlar note katipliğine nerden başvuruluyo bir bilgisi olan aktarsın

 8. mert dedi ki:

  arkadaşlar noter katip alımı ilanları hangi sitede yayınlanıyor nerden nasıl takip edeceğiz. bilen varsa lütfen yardımcı olsun..

 9. cem dedi ki:

  noter katipleri memur değildir. dışarıdan çalışır ve 1000 liraya yakın maaş alır. avukat katipliği gibi düşünün.

 10. gizemm dedi ki:

  bnde noterde katibim yarı resmi cok streslı ve dıkkat gerektıren bı ıs

 11. aysun demir dedi ki:

  arkadaşlar neler gerekiyo peki noter katibi olmak için? lütfen cevaplayın lütfeen

 12. zübeyde dedi ki:

  nereden başlanılır??

 13. yozgatlı 66 dedi ki:

  sibel diyorki:

  yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.Noterde çalışan biride sorularıma cevap verirse çok sevinicem:)
  Yorumu beğenenler:0

  Merhaba Arkadaşım.ben lise mezunuyum.askerden sonra bılunduğum ilçeye yeni bir noter atanması sonucu ben de yanında çalıştırmak üzre işe aldı.ilk altı ay sonunda katiplik yemini ettirdiler adliyede.sonra noter imzaya yetkisi geldi.maaşım asgari ücretin 50 tl altında.riskli ve kafa yorucu iş.

 14. yozgatlı 66 dedi ki:

  yozgatlı 66 diyorki:
  Merhaba Arkadaşım.ben lise mezunuyum.askerden sonra bılunduğum ilçeye yeni bir noter atanması sonucu ben de yanında çalıştırmak üzre işe aldı.ilk altı ay sonunda katiplik yemini ettirdiler adliyede.sonra imza yetkisi geldi.maaşım asgari ücretin 50 tl altında.riskli ve kafa yorucu iş.
  Yorumu beğenenler:0

 15. filiz dedi ki:

  Merhabalar,evet noter de personel olabilmek için nereye ne şekilde başvuruda bulunabiliriz. Lütfen bu konu hakkında bir bilgisi olan varsa yazabilirmi. Sanırım lise mezunu olmak yeterli.
  Ön lisans mezunuyum ve on parmak F klavye kullanabiliyorum.Lütfen bilgilendirirmisiniz. İnternette çok araştırdım yeterli bilgiye ,gerekli bilgiye ulaşamadım.Şimdiden çok teşekkürler.

 16. nilufer dedi ki:

  arkadaşlar meslekleriniz elinizden alınmıyor ya kaç kişi sormuş noterde çalışan biçok kişisiniz cevap versenize nasıl başvurulduğunu !!!

 17. Belgin dedi ki:

  Çalışmak istediğiniz notere şahsen cv niz ile başvurabilirsiniz ya da ‘noterler birliği’ ne cv nizi iletebilirsiniz . . . şeklinde eski bir noter katibinden bilgi aldım Nilüfer . . .

 18. sabri dedi ki:

  ben noter katibi olarak çalışmaktayım. asgari ücret ile giriş yapıyorsunuz. her hangi bir sınavı falan yok. genelde tanıdık vasıtası ile giriyorsunuz. ama zor bir iş onu söyleyeyim

 19. derin dedi ki:

  gizemm diyorki:

  bnde noterde katibim yarı resmi cok streslı ve dıkkat gerektıren bı ıs
  Yorumu beğenenler:0

  nasıl katip oldunuz gizem hanım başvurudan sonra kaç gün beklediniz?

 20. eylül dedi ki:

  katiplik kursu nerdedir nasıl gidilir bilen varsa yardımcı olabilir mi