31
Ağu
Yazar: | Okunma: 4.356 | Cevap: 11
Reklam

memur-maas2010 Eylül ayı maaşları bayramdan önce ödencek. Maliye Bakanlığı kamu çalışanları memurların maaşlarını bayramdan önce avans olarak ödeneceğini açıkladı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek imzasıyla yayımlanan genelgede; “15/09/2010 tarihinde ödenmesi gereken tüm hakedişler, 657 sayılı Kanunun ek 24 üncü maddesine göre, 07/09/2010 tarihinde avans olarak ödenecektir. Kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli personel, işçi ve diğer personel hakkında da aynı şekilde işlem yapılacaktır” denildi.
Konu : Aylıkların avans olarak ödenmesi

GENELGE

1- Aylıklarını personel kanunlarına göre almakta olanlara, 15/09/2010 tarihinde ödenmesi gereken tüm hakedişler, 657 sayılı Kanunun ek 24 üncü maddesine göre, 07/09/2010 tarihinde avans olarak ödenecektir. Kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli personel, işçi ve diğer personel hakkında da aynı şekilde işlem yapılacaktır.

2- Avansın hesabında ele geçen net tutarlar esas alınacaktır.

3- Aylıkları banka hesaplarına aktarılan personelin avans tutarlarının ilgili bankalarca zamanında ödenmesi sağlanacaktır.

4- Verilen avanslar, Personel Avansları Hesabına borç kaydedilerek muhasebeleştirilecektir. Ödenen avans tutarları ilgililerin ait olduğu aylık veya ücretlerine mahsup edilecek ve gerekli kanuni kesintiler bu aylık veya ücretlerinden yapılacaktır.

5- İl dahilindeki mahalli idare birimleri dahil tüm ilgili birimlere gerekli duyurunun yapılması ve herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi hususunda ilgili birimlerce bütün tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Gereğini arz / rica ederim.

Mehmet Şimşek
Maliye Bakanı

Bu yazı için 11 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Haberler  Etiketler: , , , , , ,
Bu yazı için 11 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Ceylan dedi ki:

  Referandumdan dolayı erken ödediler kesin.

 2. Gülşen.. dedi ki:

  Bayram Harçlağımızı Aldık Sanırım_ Tek Farkla Harhangi Bir Artma Yokk _

 3. ahmet_751 dedi ki:

  ceylan hanım referandumla ilgisi yok.bayram ayın ilk on gününe denk gelirse her zaman erken ödenir.buna emekliler yaşlılar ve engelli maaşları da dahildir!

 4. memoli dedi ki:

  emekliye neden verilmiyor bizim hakkımız yokmu

 5. zorbey38 dedi ki:

  sizde işçi emeklileri refearndumda evet kullanırsanız **********

 6. AHMET dedi ki:

  zorbey38

  sen hep *************,mahkum olduğum için yine sanıyosun ::::::::::)

 7. Sinem dedi ki:

  sanırım yanlış okuyorum şoktayım nasıl sözler bunlar neden seviye düşürülüyor bu şekilde anlamadım. Neden insanlar kızgınlıklarını ve sitemlerini daha normal kelimelerle ifade edemez anlamıyorum. Yakışıyormu ya gerçekten çok ayıp………

 8. kudret dedi ki:

  memurların maaşlarını bayram öncesi ödenmesini cok sevindirici buluyorum Yanlız emeklilerde düşünülmeliydi cünkü bayram ihtiyacları onlarında vardır diye düşünüyorum selamlar

 9. kudret dedi ki:

  ZORBEY 38 in yazısında küfürlrini hic yakıştıramıyorom Zaten küfür sahibine attir Ayrıca bütür yazıları nasıl yayınlayabiliyorsunuz bunuda anlamış değilim

 10. Editör Editör dedi ki:

  Bilgi alışverişinin kesilmemesi amacıyla yorumlar kontrole tabi tutulmuyor. Sonradan istenmeyen yorumlar temizleniyor. Sürekli rahatsız edici mesaj yollayanlar hakkında ise elimizde ip adres bilgileri mevcut olduğundan dava açılıyor.

 11. baran dedi ki:

  taşeron işçilerde hak edişlerini erken alcaklarmıı