Reklam

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek2013 yılı itibariyle Adalet Bakanlığı ve bazı bakanlıkların personellerine fazla çalışma mesai ücretinin ödenmesine kanun değişikliği ile 31/12/2012 tarihinde son verilerek, 2013 yılı için fazla çalışma mesai ücretinin ödenmesi bazı şartlara bağlanmıştı. Bu şartlar neler? 1. İlgili bakanlığın personellerine mesai ödemesi için talebi, 2. Maliye Bakanlığının teklifi, 3. Fazla çalışma ücreti ödenmesi için Bakanlar Kurulu kararı.

Fazla çalışma mesai ücreti alan bakanlıklar var mı?

Geçtiğimiz bu süreç içerisinde: 1- Maliye Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında çalışan memurlar,  2- Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında çalışan memurlar ve 3- Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü ve Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğünde istihdam edilen memurlar için ilgili bakanlıklar Maliye Bakanlığından fazla çalışma ücreti ödenmesi için talepte bulundu. Bu talepler ise Bakanlar Kuruluna taşındı ve 13 Mart 2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla bu bakanlıklara mesai ücreti ödenmesi kararı verildi.

Adalet Bakanlığı mesai ödenmesi için talepte bulunmadı mı?

Maliye Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gibi Adalet Bakanlığı da 11/12/2012 tarihinde Adalet Bakanlığı Personellerine fazla çalışma ücreti ödenmesi için Maliye Bakanlığına resmi yazı yazdı. Ancak aradan geçen 157 gün yani yaklaşık 6 aya rağmen Adalet Bakanlığı’nın bu konudaki talebine olumlu veya olumsuz bir yanıt verilmedi.

Adalet Bakanlığı Personelleri Mağdur!

Mesai ücretleri gibi daha önce ödenmekte olan nöbet ücreti, havuz ücreti gibi ödemelere ek olarak fazla çalışma mesai ücretlerinin kaldırılması Adalet Bakanlığı personellerinin mağduriyetini daha fazla artırmıştır. Konuyla ilgili sürekli olarak  personeller tarafından BİMER ve ilgili bakanlıklara talep yazıları gönderilmekte olup şuana kadar hala olumlu bir sonuç çıkmamıştır. Ayrıca sitemize de personeller tarafından konunun gündemde tutulması için ve ilgili bakanlıklardan akıbetinin sorulması için binlerce mesaj gönderilmektedir.

Adalet Bakanlığı Personelleri olarak konunun bir an önce gündeme alınmasını ve mağduriyetlerin giderilmesini istiyoruz!

Bu yazı için 68 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Haberler  Etiketler: , , , , ,

Yorum yapmak icin buraya tiklayin .

Bu yazı için 68 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. seher dedi ki:

  kesinlikle vermeyecekler oyalamaktan başka birşey değil bu, memur olduğumuz bile belli değil, hangi memur akşam saat yedilere sekizlere kadar çalışır, gecenin bir yarısı mesai yapar, milletin maaşı yükseliyor bizimki düşüyor, sendikalar üye yaparken yok şöyle olacak yok böyle olacak laf var icraat yok…..

 2. hatice dedi ki:

  Kadastro diyorki:

  YAZIK…VERDİĞİMİZ EMEKLERE YAZIK.SAAT 24:00 e kadar çalışan arkadaşlarımın, duruşmalarda mahkumun, tecavüzcünün, dolandırıcının önünde bir harf hatası yüzünden kendisine denmeyen söz kalmayan katibimin emeklerine yazık..ne maliyedekiler ile ne nüfusla, ne tapu kadastro ile karşılaştırılmayacak kadar olan emeklere YAZIK…

  aynen katılıyorum arkadaşım aynen .

 3. hatice dedi ki:

  efe diyorki:

  Mustafa diyorki:

  Sayın bakan ne iş yapar bizim hakkımızı savunmayacaksa hakimin savcının bakanımı sadece

  Allah aşkına sevgili bakanımız demiyormu “mahkemelerde her işi hakimler yapıyor, tensipler ve ara kararları bile hakim yapıyor” diye..

  Bunu başka bir bakan söylese dersin ki işleri bilmiyordur ama arkadaş bizim bakanımız avukatlıktan gelme bir bakan.. yani işlerin nasıl işlediğini en az bizim kadar iyi biliyor..

  Ben şahsım adına bu bakandan da bakanlıktan da hiç birşey beklemiyorum

  komik düştüğümüz durumlara bakın.

 4. katipsizlik dedi ki:

  yazık ki ne yazık

 5. BonG dedi ki:

  gelse ilaç olur ilaç

 6. manzigert dedi ki:

  Muhammet diyorki:

  Şennur diyorki:

  Sendikalar neden unuttu bizleri yetki zamanı gelip bizim sendikaya bekliyoruz hakkınızı arayacağız demeyi biliyorlar ?

  Tüm sendikaları protesto etmek lazım aslında geliyorlar hepsi birbirini karalıyor icraata gelince hani nerdeler…

  Trabzon ilinin bir ilçesinde çalışıyorum, buradaki tüm personel olarak sendikadan çıktık, tavsiye ederim sizde çıkın, sizin paralarınızla keyif çatıyorlar. yazıktır günahtır, 3-5 demeyin oyuna gelmeyin diyorumm

 7. manzigert dedi ki:

  Mustafa diyorki:

  Sayın bakan ne iş yapar bizim hakkımızı savunmayacaksa hakimin savcının bakanımı sadece

  hakim-savclar hsyk ya tabidir, sadece idari yönden C.Başsavcılıklaır Adalet Bakanlığı’na tabidir, bizim adalet bakanlığımız eş dost olarak zikrettikleri kişilerin beslenme yerinden başka bir yer değil, o kadar personeline hiç mi iyi birşey yapmaz bu bakanlık, ne kötülük gördü bu adliye personellerinden ?