Reklam

Arkadaşlar bildiğiniz gibi dün yani 21 Kasım 2011 tarihi itibariyle kpss kılavuzu yayınlandı. Yapılacak kpss tercihleriyle 56 ile toplam 124 Zabıt Katibi alımı yapılacak. Alınacak zabıt katiplerinin tamamı (YSK) Yüksek Seçim Kurulu Başkanlıklarında görev yapacak. Kpss 2011/2 başvuruları 21 Kasım 2011 ve 30 Kasım 2011 tarihleri arasında yapılacak.  Söz konusu alımda klavye uygulama sınavı ve mülakat yapılmayacak. Şartları taşıyan adaylar tercihlerini yapacak ve yerleşmeleri halinde direkt olarak görevlerine başlayacak. Alınacak zabıt katipleri kadrolu olacak. Toplam 15 tercih hakkınız bulunuyor. Başvuruların nasıl ve nereye yapılacağını hangi illerde ve kaç adet zabıt katibi alımı yapılacağını aşığadaki listeden görebilirsiniz.

Zabıt Katipliği İçin Başvuru Nasıl Yapılacak, Başvuru Tarihleri ? :

Tercihler 21-30 Kasım 2011 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderilecek. İnternetten tercih gönderme işlemleri 30 Kasım 2011 gecesi, saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır. Tercihlerinizi https://ais.osym.gov.tr/default.aspx adresinden tc kimlik numaranız ve şifreniz ile yapabilirsiniz.

Hangi İllere Zabıt Katibi Alınacak ? Kadro Sayıları ? :

Zabıt Katipliği Kadrolarını Tercih İçin Gerekli Şartlar ? :

Kpss Şartı : Adayların bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 10-11 Temmuz 2010 ve 28 Kasım 2010 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2010-KPSS Lisans ve 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Mezun Olunan Bölümler : Zabıt katipliğine başvuracaklarda aranan nitelik kodları 3248 3249 3253 7329. Aşağıda belirtilen bölümler dışında mezun olanlar başvuru yapamayacak.

3248 : Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3249 : Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve
Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3253 : Bilgi İşlem, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilişim-Yönetim, Bilgisayar  Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar önlisans programlarının birinden mezun olmak.

7329: Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı kadrolarını tercih edecek adayların 298 sayılı KHK’nın 31 inci maddesi gereğince aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir. a) Evvelce herhangi bir siyasi partiye üye olmamak. b) Herhangi bir seçimde siyasi parti listesinden aday olmamak.

Tercih Bildirim Tarihleri: 21 – 30 Kasım 2011
Tercih kılavuzu için lütfen tıklayınız.
Tercih işleminizi yapmak istiyorsanız lütfen tıklayınız.

Bu yazı için 94 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Katip Alımları  Etiketler: , , , , , , , , , ,
Bu yazı için 94 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. corumlu dedi ki:

  Yukarıdaki kadrolara adalet meslek lisesi mezunları müracak edemiyormu

 2. corumlu dedi ki:

  Bu nasıl iş anlamadım Biz bu işin okulunu okuduk 6 yıl ama bizden alım yapılmıyor. 4 Yıl Adalet Meslek Lisesinde okudum 2 yılda Adalet meslek Yüksek okulunda. Zabıt katipligin de okuduk ama alınan kadrolarda biz yokuz. Tercih rehberinde iki dönemdir bize uygun hiç bir tercih yok. KPSS girdik ama tercih yapamıyoruz. Tarım Meslek lisesini bitirmiş 1 ayda Halkeğitim merkezlerinde bilgisayar sertifikası almış kişiler katip oluyor. Ama bize tercih şansı bile yok. Nerede bu konuda adalet. Adalet meslek lisesinde ve Adalet meslek yüksek okulunda eğitim almanın hiç bir önemi kalmadı. O okullar kapansa daha iyi olur

 3. Murat dedi ki:

  mrb arkadaşlar ben bu atamada van ysk ya atandım zabıt katibi olarak. acaba bundan sonraki süreç nasıl olacak tecrübeli arkadaşlar bilgi verebilir mi?

 4. ahmet dedi ki:

  BEN ADALET BÖLÜMÜ MEZUNUYUM NE GARİP Kİ BİZİM ALINMAMIZ LAZIM KEN GİDİYORLAR LİSE MEZUNU ALIYORLAR..COK ZOR ŞARTLARDA OKUDUK ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNU OLDUK AMA İŞ ATAMAYA GELİNCE GİDİYORLAR LİSE MEZUNU ALIYORLAR ALLAH TÜMÜNÜN BELASINI VERSİN

 5. seher dedi ki:

  İlahi Adalet diyorki:

  Yapamazsın!

  Yorumu beğenenler:0

  peki ben önlisans bilgisayar prog ve 68 küsür aldım başvrabiilirmym

 6. ahmet dedi ki:

  işletme bölümü lisans mezunları başvuru yapamıo mu?

 7. RIDVAN dedi ki:

  biz kendimizi yırtana kadar bagırsakda ses duyursakda boş adamlar yine bildikleri yapacaklar. İlahi Adalet diyorki:

  Arkadaşlar bu nasıl bir saçmalıktır. Normalde zabıt katipliği alımları için aranan şartlar belirli. Lise mezunu olmak, bilgisayar sertifikası sahibi ya da adalet ticaret bilgisayar bölümlerinden birisinden mezun olmakla beraber 3 dakikada 90 kelime yazmak. Biz buna itiraz etmeli seslerimizi bir yerlere duyurmalıyız. Ya bizim alımlarda bunun gibi olsun ya da bu alımlarda bizim özellikleri taşısın böyle saçmalık olmaz. Biz 3 dakikada 90 kelime yazacağız diye yırtınalım. Osym bir alım açsın ve normalde katipliği tercih edebilecek kişi tercih yapamasın! Arkadaşlar eğer ilgilenirseniz sesimizi duyurmak için toplanalım.

  Yorumu beğenenler:17

 8. fevzi dedi ki:

  staja gidiyorum adalet myo okuyorum sabah sabah resmen soğudum bölümden halbuki seviyordum moral diye bişey kalmadı

 9. kbr dedi ki:

  adalet myo mezunym ysk yı tercih edemiyomuym yani

 10. Editör Editör dedi ki:

  kbr diyorki:

  adalet myo mezunym ysk yı tercih edemiyomuym yani

  Yorumu beğenenler:0

  Evet yukarıda belirtilen 4 bölümden alınmıştı daha önce.

 11. sermincengiz sermincengiz dedi ki:

  aysedeveci diyorki:

  bu ne yaa muğlada 2 tane dalgamı geçiyolar yaa

  Yorumu beğenenler:4

  ya yeni listeler ne zaman belli olacak kadro sayısı için

 12. alper dedi ki:

  Şule diyorki:

  Şırnak 5 kişi deneyeceğim belki olur kpss puanım 87

  Yorumu beğenenler:3

  madem puanın 87 , ne alaka katiplik snavına giriyorsunki git memurluk alan tercihini yap

 13. alper dedi ki:

  madem 87 almışsın ne gereği var katiplik, git alan memur tercihlerini yapsana

 14. eryaman* dedi ki:

  benim bi sorum olacak adalet bölümü öğrencisiyim kpss ye önlisans olarak girdim fakat daha mezun olmadım zabıt katipliği için alımlar olduğunda başvuru hakkım varmı ,yoksa sınava hangisinden girdiysek onun diploması mı gerekli

1 3 4 5