Reklam

Arkadaşlar bildiğiniz gibi dün yani 21 Kasım 2011 tarihi itibariyle kpss kılavuzu yayınlandı. Yapılacak kpss tercihleriyle 56 ile toplam 124 Zabıt Katibi alımı yapılacak. Alınacak zabıt katiplerinin tamamı (YSK) Yüksek Seçim Kurulu Başkanlıklarında görev yapacak. Kpss 2011/2 başvuruları 21 Kasım 2011 ve 30 Kasım 2011 tarihleri arasında yapılacak.  Söz konusu alımda klavye uygulama sınavı ve mülakat yapılmayacak. Şartları taşıyan adaylar tercihlerini yapacak ve yerleşmeleri halinde direkt olarak görevlerine başlayacak. Alınacak zabıt katipleri kadrolu olacak. Toplam 15 tercih hakkınız bulunuyor. Başvuruların nasıl ve nereye yapılacağını hangi illerde ve kaç adet zabıt katibi alımı yapılacağını aşığadaki listeden görebilirsiniz.

Zabıt Katipliği İçin Başvuru Nasıl Yapılacak, Başvuru Tarihleri ? :

Tercihler 21-30 Kasım 2011 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderilecek. İnternetten tercih gönderme işlemleri 30 Kasım 2011 gecesi, saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır. Tercihlerinizi https://ais.osym.gov.tr/default.aspx adresinden tc kimlik numaranız ve şifreniz ile yapabilirsiniz.

Hangi İllere Zabıt Katibi Alınacak ? Kadro Sayıları ? :

Zabıt Katipliği Kadrolarını Tercih İçin Gerekli Şartlar ? :

Kpss Şartı : Adayların bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 10-11 Temmuz 2010 ve 28 Kasım 2010 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2010-KPSS Lisans ve 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Mezun Olunan Bölümler : Zabıt katipliğine başvuracaklarda aranan nitelik kodları 3248 3249 3253 7329. Aşağıda belirtilen bölümler dışında mezun olanlar başvuru yapamayacak.

3248 : Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3249 : Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve
Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3253 : Bilgi İşlem, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilişim-Yönetim, Bilgisayar  Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar önlisans programlarının birinden mezun olmak.

7329: Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı kadrolarını tercih edecek adayların 298 sayılı KHK’nın 31 inci maddesi gereğince aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir. a) Evvelce herhangi bir siyasi partiye üye olmamak. b) Herhangi bir seçimde siyasi parti listesinden aday olmamak.

Tercih Bildirim Tarihleri: 21 – 30 Kasım 2011
Tercih kılavuzu için lütfen tıklayınız.
Tercih işleminizi yapmak istiyorsanız lütfen tıklayınız.

Bu yazı için 94 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Katip Alımları  Etiketler: , , , , , , , , , ,
Bu yazı için 94 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. begonya12 dedi ki:

  Editör diyorki:

  Alımlar Yüksek Seçim Kuruluna Adalet Bakanlığına değil. Adalet Bakanlığının yapacağı alımlar ayrı yapılacak.

  Yorumu beğenenler:1

  lise mezunuyum.başvurabilir miyim.bilgisayar sertifikam var ?

 2. SEVGİLİ EDİTÖR LÜTFEN CVP ? dedi ki:

  BeyLer Muhasebe Ve Vergi uygulamaları bölümünden mezunum yapamıyormuyum tercih ???

 3. eda dedi ki:

  Şule diyorki:

  Şırnak 5 kişi deneyeceğim belki olur kpss puanım 87
  Yorumu beğenenler:0

  87 puanla daha güzel yerler olur. neden katiplik?

 4. eda dedi ki:

  Şule diyorki:

  Şırnak 5 kişi deneyeceğim belki olur kpss puanım 87
  Yorumu beğenenler:0

  87 puanla daha güzel yerler olur neden katiplik?

 5. GUNES dedi ki:

  arkadaşlar mrb mezun olunan bölümler içinden sadece biri tutuyorsa tercih yapabilir miyim

 6. emre dedi ki:

  bian heyecanlandım adaley bakanlığı ilanı diye ama değilmiş 🙂

 7. hüseyin dedi ki:

  Herkez bi ağlaşma içinde ağlaşmayın arkadaşlar.Normal değilmi bilgisiyar bölümü alması sizin bilgisayar sertifikanız la 4 yıl lise 2 yıl önlisans okuyan aynımı sizce bide o bilgisiyar okuyanın emeklerini düşünün.Herkez kendi menfaati düşünüyor hakli olarak.Adalet okuyanında adliye katiplik sınavında avantajı oluyo ona kimse bişe demiyo.60 ile tapu kadastro mezunu atanıyo.Herkez bilmeden bölüm seciyo sonra böle olaylarla karşı karşıya geliyo.Ülkemiz çok kalabalik adalet mezunu almaz bilgisayar mezunu alır onlardanda o kadar çok işsiz varki.Allah herkezin sonunu hayır etsin.Bölümünüz için verilen memurluklarda yerinizi almak için uğraşın.şartlar ve kurallar basit burdada hayattada tek tek sormanın alemi yok okuyun bilgilenin şartı ve kurali anlayamıyosanız hiçbişe olmazsınız zaten hakkınız yok…

 8. berivan kaya dedi ki:

  ne zaman mesela…bide adalet mezunu olanlar yapamıcak mı bu tercihleri ne saçmalık

 9. zabıtkatibi59 dedi ki:

  bir zabıt katibi olarak size diyeceğim şudur kpss ye çalışın normal olarak bi yere atanın. çok pişşman olursunuz çokk.

 10. favori dedi ki:

  zabıt katibi 59 tekirdağlımsın?

 11. mekan66 dedi ki:

  zabıtkatibi59 diyorki:

  bir zabıt katibi olarak size diyeceğim şudur kpss ye çalışın normal olarak bi yere atanın. çok pişşman olursunuz çokk.
  Yorumu beğenenler:0

  o zaman istifa et ne duruyorsun beğenmiyorsan

 12. Metin dedi ki:

  Alınan katiplerin, her ne olursa olsun sadece bilgisayar bilgisi bu gibi kurumlarda çalışması için yeterli değildir. Çalışanlar, teorik de olsa, bir takım hukuki bilgiye sahip olmalıdırlar.
  Adalet MYO okudum, sanırım boşuna okumuşum ben de…

 13. katip dedi ki:

  arkadaşlar çalışın ama sadece bir yere alınacakmış gibi değil kpss de yüksek alın hem katipliğe başvurun hemde başka yerlere sadece bu ülkede katiplik mesleği yok bir yere bağlanıp öyle kalmayın kendinizi biraz özgür yapın kısıtlanıp sadece katiplik varmış gibi hareket ediyorsunuz. herkes katipliğe başvursa diğer kesimlere nerden memur alacaklar. kpss ye iyi çalışın her yere başvurabilesiniz

 14. katibadayıııı dedi ki:

  Şule diyorki:

  Şırnak 5 kişi deneyeceğim belki olur kpss puanım 87
  Yorumu beğenenler:1

  boş versene ya puanın da iyiymiş başka kulvarlarda ara şansını derim

 15. elif dedi ki:

  merhaba arkadaşlar. bugün tercihlerimi yapmaya çalışıyorum. osym nin sitesinde bir sürü sorun var halen tercihlerimi yapamadım 3249 mezunuyum. katipliği de tercih edeceğim ama tercih yaptıktan sonra bende hata veriyo özel şartlara uymuyormuşum diye. özel şartlara baktım ve şok oldum. a) Evvelce herhangi bir siyasi partiye üye olmamak.
  b) Herhangi bir seçimde siyasi parti listesinden aday olmamak
  bu özel şartlar zaten bende yok ne bir siyasi partiye üyeyim nede aday oldum.
  bu nasıl iştir anlamadım gitti. çok saçma bir durum yaşıyorum şu anda. Bu arada bir bilgisayar mezunu olarak adalet mezunlarının sonuna kadar arkasındayım. aslında bu katiplik kadroları tamamen onlara ait olmalı. çünkü bölümünü okumuşlar ve atamaları yapılmıyor. çok saçma.Allah yardımcınız olsun arkadaşlar. bilgisi olan varsa bana bu konuda yardımcı olursa sevinirim…

 16. zohan 66 dedi ki:

  arkadaşım sertifikan adalet bakanlığı alımlarında geçerli bu alımlar adalet bakanlığına değil ben adalet bakanlığında çalışıyorum adalet bakanlığı sınavı açık atama ile yapılıyor. Adalet bakanlığı sınavları genel de yılın son ayları yayınlanıyor. halen şansın var.

 17. zohan 66 dedi ki:

  rasheed diyorki:

  sadece tercih mi yapıcaz yani gidip mülakattan geçme olmayacak mı gecen seferki gibi klavye sınavı olarak…
  Yorumu beğenenler:0

  merkezi atamalarda klavye sınavı olmuyor arkadaşım açık atamalarda klavye sınavı oluyor. klavye sınavıda adalet bakanlığı için yapılıyor bu atamalar adalet bakanlığına değil.

 18. ayse dedi ki:

  Şule diyorki:

  Şırnak 5 kişi deneyeceğim belki olur kpss puanım 87
  Yorumu beğenenler:1

  87 puanla yerleşmen lazımdı ,, pehhhhh inandık

 19. sercan dedi ki:

  katipliği kaçıranlar çok da üzülmesin arkadaşlar….evet şartları iyi… sigortan yatıyor… maaşın türkiye şartlarında çok iyi…hafta sonu genelde tatil ama yoğunluğa göre hafta sonlarıda gelmeniz gerekebilir…sabah 8 akşam 5 i unutun.. ayın 30 gününün 25 inde belki çıkarsınız…hele birde amırleriniz iyi insanlar değilse işte o zaman benim gibi 5 ayda istifayı düşünürsünüz… kesinlikle sağlığınız bozulacak arkadaşlar…ve kazandığınız para sağlınğınızı geri getirecek bir para değil….benim gibi bu mesleği eleştirenlere büyük tepkiler oluyor… ama inanın insanlar bir şeyler biliyor ve yaşıyorda böyle olumsuz yorumlar yazıyor… en kötüsüde arkadaşlar sizi insan yerine koymuyorlar… ben alışamadım alışmamda çok zor.. dayanabileceğim kadar dayanacağım ama bir gün mutlaka bu mesleği bırakacağıma inanıyorum…bu işin kahrını çekmeniz için ya çok gamsız olacaksınız yada hakikatten yalaka bir insan olacaksınız ve kusursuzca yalakalığı ifa edeceksiniz…allah herkesin gönlüne göre versin….hakkınızda hayırlısı olsun….

 20. Cümle Mühendisi dedi ki:

  bu yazdığın yorum küçük yerler için de geçerli mi yoğunluk açsından yani=(