Reklam

Arkadaşlar bildiğiniz gibi dün yani 21 Kasım 2011 tarihi itibariyle kpss kılavuzu yayınlandı. Yapılacak kpss tercihleriyle 56 ile toplam 124 Zabıt Katibi alımı yapılacak. Alınacak zabıt katiplerinin tamamı (YSK) Yüksek Seçim Kurulu Başkanlıklarında görev yapacak. Kpss 2011/2 başvuruları 21 Kasım 2011 ve 30 Kasım 2011 tarihleri arasında yapılacak.  Söz konusu alımda klavye uygulama sınavı ve mülakat yapılmayacak. Şartları taşıyan adaylar tercihlerini yapacak ve yerleşmeleri halinde direkt olarak görevlerine başlayacak. Alınacak zabıt katipleri kadrolu olacak. Toplam 15 tercih hakkınız bulunuyor. Başvuruların nasıl ve nereye yapılacağını hangi illerde ve kaç adet zabıt katibi alımı yapılacağını aşığadaki listeden görebilirsiniz.

Zabıt Katipliği İçin Başvuru Nasıl Yapılacak, Başvuru Tarihleri ? :

Tercihler 21-30 Kasım 2011 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderilecek. İnternetten tercih gönderme işlemleri 30 Kasım 2011 gecesi, saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır. Tercihlerinizi https://ais.osym.gov.tr/default.aspx adresinden tc kimlik numaranız ve şifreniz ile yapabilirsiniz.

Hangi İllere Zabıt Katibi Alınacak ? Kadro Sayıları ? :

Zabıt Katipliği Kadrolarını Tercih İçin Gerekli Şartlar ? :

Kpss Şartı : Adayların bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 10-11 Temmuz 2010 ve 28 Kasım 2010 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2010-KPSS Lisans ve 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Mezun Olunan Bölümler : Zabıt katipliğine başvuracaklarda aranan nitelik kodları 3248 3249 3253 7329. Aşağıda belirtilen bölümler dışında mezun olanlar başvuru yapamayacak.

3248 : Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3249 : Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve
Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans programlarının birinden mezun olmak.

3253 : Bilgi İşlem, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilişim-Yönetim, Bilgisayar  Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar önlisans programlarının birinden mezun olmak.

7329: Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı kadrolarını tercih edecek adayların 298 sayılı KHK’nın 31 inci maddesi gereğince aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir. a) Evvelce herhangi bir siyasi partiye üye olmamak. b) Herhangi bir seçimde siyasi parti listesinden aday olmamak.

Tercih Bildirim Tarihleri: 21 – 30 Kasım 2011
Tercih kılavuzu için lütfen tıklayınız.
Tercih işleminizi yapmak istiyorsanız lütfen tıklayınız.

Bu yazı için 94 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Katip Alımları  Etiketler: , , , , , , , , , ,
Bu yazı için 94 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. İlahi Adalet dedi ki:

  Ben bu halka koyun diyene helal olsun diyorum ya!

 2. fatih dedi ki:

  yıl başına kadar adliyeler de alacak arkadaşlar en iyisi oturup klavye çalışmak adaletçilere kpss atamasından hayır yok gibi görünüyor

 3. Kübra dedi ki:

  Çorum Belediyesine Adalet mezunu tahsildar alımı var ya resmen komedi…

 4. Abdullah dedi ki:

  BeyLer Muhasebe Ve Vergi uygulamaları bölümünden mezunum yapamıyormuyum tercih ?

 5. Cümle Mühendisi dedi ki:

  ben hayatımda böyle bir saçmalık görmedim yaaa

 6. Dnzli Katip dedi ki:

  Hayırlısı olsun deneyin arkadaşlar ancak zora gelemem diyenler hiç denemesin çünkü taşra hepsi çok bunalırsınız. taşrada katiplik yapmak zordur

 7. ümity dedi ki:

  arkadaşlar bu saçmalığa dur diyebilmek için dilekçe yazalım. iki sene okuduk adaleti bitirdik böyle saçmalık olmaz. dilekçe zor geliyorsa başbakanlığın sitesine girip oraya yazın etkisi oluyo kesinlikle cevap veriyorlar. çok sayıda kişinin talebi olursa konu başbakana gidiyo önemseyin lütfen zor değil…

 8. SERDAR dedi ki:

  adaletçii diyorki:

  ben adalet myo örgün öğretiminden mezunum puan 81 ama zabıt katibi olamıyorum bu bölümü kapatsınlar daha iyi

  Yorumu beğenenler:0
  </blocHAKLISIN KARDEŞİM BENDE ADALET MEZUNUYUM 77 ALDIM BİRAZ UMUDUM VARDI AMA ŞİMDİ TAMAMEN TÜKENDİ YAZIKadaletçii diyorki:

  ben adalet myo örgün öğretiminden mezunum puan 81 ama zabıt katibi olamıyorum bu bölümü kapatsınlar daha iyi

  Yorumu beğenenler:0

 9. özdemir dedi ki:

  arkadaşlar kpss 2010 puanımla başvuru yapabilirmiyim ben ? orda 2011 kpss demiş ama ?

 10. Editör Editör dedi ki:

  özdemir diyorki:

  arkadaşlar kpss 2010 puanımla başvuru yapabilirmiyim ben ? orda 2011 kpss demiş ama ?
  Yorumu beğenenler:0

  2010 Kpss 2011 değil. Kpss Şartı : Adayların bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 10-11 Temmuz 2010 ve 28 Kasım 2010 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2010-KPSS Lisans ve 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

 11. kartalyedek dedi ki:

  önlisanstan almasalardı iyiydi : (

 12. ceylan dedi ki:

  düz lise mezunları tercih yapamıyor yani???

 13. erhan dedi ki:

  Editör diyorki:

  Alımlar Yüksek Seçim Kuruluna Adalet Bakanlığına değil. Adalet Bakanlığının yapacağı alımlar ayrı yapılacak.

  editör adalet bakanlığı için alımla ne zaman başlıyor bi bilgi verirseniz sevinirim. özellikle elazığ

 14. sonay dedi ki:

  İlahi Adalet diyorki:

  Arkadaşlar bu nasıl bir saçmalıktır. Normalde zabıt katipliği alımları için aranan şartlar belirli. Lise mezunu olmak, bilgisayar sertifikası sahibi ya da adalet ticaret bilgisayar bölümlerinden birisinden mezun olmakla beraber 3 dakikada 90 kelime yazmak. Biz buna itiraz etmeli seslerimizi bir yerlere duyurmalıyız. Ya bizim alımlarda bunun gibi olsun ya da bu alımlarda bizim özellikleri taşısın böyle saçmalık olmaz. Biz 3 dakikada 90 kelime yazacağız diye yırtınalım. Osym bir alım açsın ve normalde katipliği tercih edebilecek kişi tercih yapamasın! Arkadaşlar eğer ilgilenirseniz sesimizi duyurmak için toplanalım.
  Yorumu beğenenler:1

 15. sonay dedi ki:

  katılıyorum sana kardeşim bende senin gibi düşünenlerdenim valla çok haklısın

 16. ZORLUYOL dedi ki:

  inşallah kasımın sonu aralığın 10/15 gibi açıklanır arkadaşlar 3000 kişi felan olacakmış öyle dediler bana

 17. gül dedi ki:

  Merhaba sayın editör benim size bi sorum olacaktı cevaplarsanız çok sevinirim.
  Ben önlisans adalet mezunuyum YSK açtığı zabıt katibi alımına başvuru yapamıyor muyuz. Aranan nitelik kodlarında bizim bölümle ilgili hiçbir şey yazmıyor. ya da biz mi yanlış anladık. Galiba YSKnın yaptığı alıma hiçbir şekilde başvuramıyoruz. Bu konuya açıklık getirirseniz memnun oluruz. Şimdiden teşekkürler…

 18. ssseval dedi ki:

  EDİTÖRÜMMMMMMM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  BEN LİSE MEZUNUYUM ZABIT KATİPLİĞİNE TERCİH YAPABİLİRMİYİM? LAKİN BENİM ANLADIĞIM KADARIYLA YAPAMACAĞIMDA ANLADIMM AMA BAŞVURU KILAVUZUNDA DİYORKİİ”4A.MEZUN OLUNAN / OLUNACAK ORTAÖĞRETİM ALANLARI” BU TABLONUN İÇİNDE 3758 ZABIT KATİPLİĞİ DİYE BİR ALAN VAR BİZ BU ALANDAN BAŞVURU YAPAMAZ MIYIZ EĞER YAPABİLİRSEK DE NASIL YAPABİLECEĞİZ BANA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ. LÜTFEN!!!!!!!!!!1
  ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

 19. ylz dedi ki:

  adalet myo dan bu yıl mezun oldum burdan adalet okumayı düşünenlere sesleniyorum OKUMAYIN ARKADAŞLAR!!! bu nasıl bi saçmalıktır yaa bu ülkede bu sistem olduğu sürece biz daha çok atama bekleriz 2yıl boyunca bunun için mi uğraştık biz lanet olsun başka bişey demiyorum….

 20. ahmet dedi ki:

  arkadaşlar yüksek seçim kurulu katipleri diğer yargıtay ve danıştay katipleri gibi duruşmaya girmezler..Yazıda yazmazlar..Onların işi bilgisayar ağırlıklıdır..seçim yazılımları ve programlamaları üzerine çalışırlar..ve bilgisayarda herhangi bir aksilik oldugunda derhal müdahale etmeleri beklenir..

  Bu nedenle sadece bilgisayar mezunları bu kritik iş için alınırlar..seçim geceleri bir aksilik çıkarsa hemen müdahale edebilsinler diye bilgisayar kurdu insanlar seçilir..

  Bilip bilmeden yorum yapmayın lütfen