09
Oca
Yazar: | Okunma: 12.344 | Cevap: 58
Reklam

Değerli arkadaşlar, Klavye sınavına girmiş arkadaşlardan yardım rica ediyorum.  Noktalama işaretleri ne kadar önemli, büyük ve küçük harf farklılığı önem arz ediyor mu?  Kendi klavyemiz laptopumuzla sınava girebiliyor muyuz? Metinleri ne kadar önceden bize veriyorlar? (Örn: 5 dakika mı? Sınav başlamadan hemen önce mi?) Sınav mahalinde hem q hem f klavye mevcut mu?

Bu soruları cevaplandıracak ve tecrübesini bizlerle paylaşacak bir arkadaşımız varsa şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Herkese başarılar..

Bu yazı için 58 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Bilgi Alışverişi  Etiketler: , ,
Bu yazı için 58 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Editör Editör diyor ki:

  Noktalama için sınav başlamadan açıklama yapılacaktır dikkat edin etmeyin diye. Kendi klavyenizi laptopunuzu götüremezsiniz. Metini sınava girdiğiniz zaman verecekler herkese birer kağıt sonra ordan yazacaksınız. Herkesin yeri ayrı zaten f klavye q klavye.

 2. aydan diyor ki:

  peki bu metin herkesle aynı mı?

 3. sibelnisa diyor ki:

  Herkese aynı metin veriliyor Aydan.Kağıtta ne yazıyorsa aynısını birebir yazın arkadaşlar.Noktalama işareti varsa buna dikkat edin. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Gerçekten isteyen herkes katip olsun inşallah.Allah kolaylık versin.

 4. aydan diyor ki:

  tşkler sibel nisa

 5. bilgisayarci diyor ki:

  peki arkadaşlar wort ‘mi hangi proramda yazıyoruz ?

 6. candan diyor ki:

  peki arkadaşlar bize verilen metinler bilgisayar yazısımı yoksa daktilo yazısı ilemi yazılmış bende aynı metinlerden bir daktilo ile yazılmış gibi var bi de bilgisayar çıktsı şeklinde varda hangisine çalışsam diye soruyorum

 7. mehmet diyor ki:

  candan arkadaş metinler bilgisayar çıktısı olarak veriliyor
  1 soru:noktalama işaretleri nekadar önemli cevap : sınava girdiğinizde komisyona bağlı sizleri uyarıyorlar noktalama işaretlerine dikkat edip etmeyeceğinize dair uyarıda bulunuyorlar.2 soru:kendi klavyemiz leptopumuzla sınava girebiliyormuyuz. cevap : hayır efendim giremezsiniz 3 soru: sınav metin belgesini nezaman bize veriyorlar. cevap : sınav odasın agirdiğinizde zaten bilgisayar masalarının üzerinde metin kağıdı duruyor komisyon kimlik bilgilerinizi kontrol ettikten sonra sizleri masalara yönlendiriyorlar masalara oturduğunuzda kişisel bilgilerinizi yazdıktansonra bir iki cümle yazı yazıyorsunuz sonra tekrar sildiriyorlar yazdıklarınız ve bu şekilde sınavı başlatıyorlar.
  4. soru: girdiğiniz sınavda f ve q klavye mevcutmu. cevap : evet mevcut bilgisayarları ayarlamışlar.

 8. kasın diyor ki:

  Diyarbakırda girmeyi düşünen var mı arkadaşlar?

 9. aysu diyor ki:

  bir şey sorucam bizden önce çıkanlardan metin alıp götürdüğümüz klavye ile çalışabiliris dimi enson başvuru yaparsak bizede sıra geç gelir neolllur giren arkadaşlar tecrübelerini paylaşsınlar ben illk defa gircem nelere dikkat edelim hangi hataları yapmayalım

  birde sınav esnasında kağıt daki metin yazılıları gözle görülür derecede büyük mü ben kağıdı nasil nereye koyacağımğ şaşırıyorum nasıl koymalıyım kağıdı

 10. esra diyor ki:

  giren ark.lar en azından bir metin paylaşabilir mi

 11. leha diyor ki:

  Bende sınava Dbakırda gireceğim ama başvurmadım henuz…

 12. kasın diyor ki:

  Leha , ben de diyarbakırda girmeyi düşünüyorum. Önceki yıllarda girdin mi Diyarbakırda? Noktalama işaretleri çıkar mı bu yıl?

 13. sedathut diyor ki:

  Evde çalışırken birilerine yanınıza gelip ayakta ellerinize bakmasını söyleyin. Sınavdaki atmosfere alışmak amacıyla.

 14. Marquez diyor ki:

  Diyarbakır’da başvuracak arkadaşların dikkatine; Uygulama sınavında sizden istenen verilen metni olduğun gibi bilgisayar ortamına aktarmaktır. Yani noktalama işaretlerine ve büyük küçük uyumuna dikkat edilmektedir. Bu konu hakkın da sınava girmeden önce zaten size bilgi verilmektedir. İyi çalışmalar diliyorum. Başarılar.

 15. nagi diyor ki:

  Sınav esnasında yanlıs yazılan kelimelere ne oluyor pekı onları yok mu sayıyorlar yoksa dogru sayısından mı dusuyorlar.Hem hızlı yazarken ben sılme ıslemını de yapıyorum harf sılmek serbest mı oluyor. Bunları merak edıyorum

 16. sevgi diyor ki:

  peki biz kpss tercihlernde yzıyomuyuz katipliği yani tercihe koyuyomuyuz onu öğrenmek istedim cevapalrsanız sevinirim

 17. emsalsiz diyor ki:

  bilgisayarci word açık oluyor zaten sen sadece yazıp çıkıyorsun.

  aysu bence az yalnış yazmaya dikkat etmelisin ayrıca sınavdaki metinler gözle görülecek büyüklükte hiç bir sorun olmaz o açıdan merak etme ve sınavda vercekleri kağıdın düz durması adına sekreter dosyası var kapaksız sert onu altına koyunca daha rahat oluyor.

  esra geçen sene nasreddin hoca çıktı mesela…

  nagi evet yalnışlarını silebilirsin ama benden sana tavsiye silmemelisin çünkü sınavda sildikçe panik oluyor ve elin ayağın birbirine dolaşıyor silmekten çok yalnışsız yazmaya çalış. evet yalnış kelimeler sayılmıyor ve fazla yalnış olursa mülakata bile kalamıyorsun ben fazla yalnış yazdığımdan kalamadım.

  sevgi hayır tercihlerden bağımsız…

 18. melek diyor ki:

  ya bişey sorucam ben şu nan90-110 arası yazıyorum malumunuz 15 falan kaldı ceza evine sizce 90 üzerinde yazabilirlmiyim bu sürede yoksa süre çok mu az epey de yanlış var tabiki ama her gün çalışıyorum yanlışlarım ve hızım düzelmediği gibi artıp hızım düüşüyor neden accba lütfen bir şeyler söyleyin ne yapmam lazım

 19. ali diyor ki:

  arkadaşlar sınavdan önce f le mi yoksa q ile mi yazacağımız yani hangi klavye ile sınava gireceğimiz bize soruluyor mu???yardımcı olursanız sevinirim.

 20. ömer diyor ki:

  arkadaşlar ben bir şey merak ediyorum katplikte bilgisayar sertifikası istiyorlar ben yeni başvuracağım 15 şubatta belge elime geçiyor 27 ocaktada tüm belgelerin verilmesi gerekiyor yanlış hatırlamıyıyorsam 12 ila 14 ü arası klavye sınavı var. bu konuda ne yapmam gerkiyor 1 sene beklemek istemiyorum acaba bir eksik belge falan diyerek 15 ne kadar ertelenebilirmi_?