01
Mar
Yazar: | Okunma: 8.489 | Cevap: 16
Reklam

Katiplik sınavlarında başarılı olma durumunda askerliği yapmadığım halde beni katip yapalarmı arkdaşlar? Yani askere gitmemiş biriyim?

Bu yazı için 16 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Soru Cevap  Etiketler: , ,
Bu yazı için 16 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. çakır dedi ki:

  aynen bende yapmadım ama bi sıkıntı polacağını sanmıyorum …

 2. katip dedi ki:

  bende askerlik yapmadım ancak herhangi bir pproblem olmuyor 21 yaşındayım askerlik yapmadım okuyorum bu şartlar altında atandım çok şükür.

 3. Yeni Katip dedi ki:

  Ben yeni katip oldum atandım özlük dosyasının gelmesini bekliyoruz. Askerliğe problem çıkarmadılar.. Bilginize..

 4. Erman dedi ki:

  Ben de şu anda bir açık öğretim, bir de uzaktan eğitim bölümüne devam ediyorum. Askerlik tecil tarihim 31.10.2018. Sözleşmeli katipliği kazandım.

 5. erganili dedi ki:

  slm arkadaşlar ben de diyarbakır sözleşmeli katipliği kazandım ama benim tecil sürem 29.03.2012 de yani bu ayın sonunda bitiyor ne yapmam gerektiğini bilen varsa ve paylaşırsa sevinirim

 6. emirozan dedi ki:

  benimde 31.10.2014 de bitiyor inşallah askere gidip tekrar işime dönebilirim eğer böyle bir durum olmazsa kadro bekler ozaman giderim bende 🙂

 7. zxzxzx dedi ki:

  bende kazandım sözlesmeli teciş tarihim 21.02.2013 bıtıyor bır sıkıntı olmaz sanırım dımı arkadaşlar

 8. Taner dedi ki:

  Arkadaşlar bi sıkıntı yok bu sizin doğal hakkınız isterseniz sözleşmeye imzayı atın ve hemen peşine askerlik dilekçenizi verip sözleşmenizi dondurun askerden geldiğinizde tekrar dilekçe verip başlayın bu kadar basit artık sözleşmeli de olsa memursunuz herhangi bi sıkıntı çekmezsiniz ancak tek tavsiyem hemen gitmeyin göze batmayın 😀

 9. this is trakya dedi ki:

  @Taner kesin emin misin bu durumdan. Ben de sözleşmeli katiplik kazandım. Atıyorum mayıs ayında işbaşı yaptırdılar. Benim okulum kısmet haziran sonu bitecek, ağustos celbiyle askere gitmek istiyorum yetişirse tabi. Aradan çıksın diye kısa dönem gitmem sözleşmeli memurluk hakkımdan bişey götürür mü?

 10. ramazan dedi ki:

  21/08/2012 tarihine kadar askerlikle ilişkim yok görünüyor devamında celb dönemimle gidiyo görnüyorum bir problem olur mu? ya da askerlikle bağımızın en az kaç ay olmaması lazım?
  bilgisi olan varsa…

 11. Taner dedi ki:

  yok arkadaşım bende aynısını yapıcam hatta benim arkadaşımda gardiyan ona da o kadar sordum ki mevzuatta da var bu askerliik dönemi ücretsiz izinli sayılıyorsun askerlik dönemin boyunca ama sana tavsiyem biraz işi öğren pat küt gitme göze batarsın kim ne kadar olmaz öyle şey desede orada senden eskiler hemen söylenmeye başlıyorlar ben biraz daha pişip öyle giderim olmadı ortama göre yani ama ağustos celbiyle gidebilmen için haziranın son gününe kadar vaktin var eğer temmuzda gidersen yoklama için kasım a kalıyorsun bilgin olsun
  this is trakya diyorki:

  @Taner kesin emin misin bu durumdan. Ben de sözleşmeli katiplik kazandım. Atıyorum mayıs ayında işbaşı yaptırdılar. Benim okulum kısmet haziran sonu bitecek, ağustos celbiyle askere gitmek istiyorum yetişirse tabi. Aradan çıksın diye kısa dönem gitmem sözleşmeli memurluk hakkımdan bişey götürür mü?

  Yorumu beğenenler:0

 12. asli dedi ki:

  Yeni Katip diyorki:

  Ben yeni katip oldum atandım özlük dosyasının gelmesini bekliyoruz. Askerliğe problem çıkarmadılar. Bilginize

  peki askerlik zamanı geldiğinde, askerde herhani maaş alacak mısınız ? ve hangi niteli yani belgelerle yerleştiniz ? yardımcı olursanız çok sevinirim

 13. asli dedi ki:

  Erman diyorki:

  Ben de şu anda bir açık öğretim, bir de uzaktan eğitim bölümüne devam ediyorum. Askerlik tecil tarihim 31.10.2018. Sözleşmeli katipliği kazandım.

  Yorumu beğenenler:3

  hangi nitelik yani belgelerle yerleştiniz ? yardımcı olursanız çok sevinirim ve kaç puanla ?

 14. Erman Erman dedi ki:

  İki yıllık bir önlisans programı okumuştum. Sonrasında sınavsız olarak açıköğretim programına kayıt yaptırdım. Ardından da dikey geçiş sınavına girdim ve İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programına yerleştim. Yerleşmek için öyle ahımşahım bir puana ihtiyacınız yok. Geçen yıl açılan 300 kişilik kontenjanın zaten sadece 160’ı dolmuştu. Daha çok çalışan kişiler veya memurlar tercih ediyor bu tür uzaktan eğitim bölümlerini. Kayıt için önlisans diploması veya mezuniyet belgeniz, yatırdığınız dönemlik 1.250 TL’lik harç makbuzu, kimlik fotokopisi, fotoğraf vs gerekli. Fazladan bir belge istekleri olmuyor. Derslerimiz akşam saat 6’dan sonra başlıyor. Bazı günler bir, bazı günler iki saat dersimiz oluyor. Vize sınavlarını internet başında hallediyoruz. Ama finaller ve eğer kalırsak bütünlemeler için İstanbul’a gitmemiz gerekiyor. Bu sınavlar da haftasonu gerçekleştiğinden bir sıkıntı yaratmıyor haftaiçi bize.

 15. afat dedi ki:

  peki arkadaşlar sinava girdim kazandım diyelim. ama kazandığım an askerdeiken yani askerlik gorevimi yapmaktayım.peki bizi çağırdıkları zaman ben askerde isem sorun çıkar mi lütfen yardımcı olun .

 16. Fatih dedi ki:

  Askere gittim askerde iken kilodan dolayı savaşta asker barışta asker deildir raporu aldım bu durum zabıt katibi yada devlet memuru olmama engel olur mu ?