Reklam

Soru: Ben bilgisayar programcılığı mezunuyum 2 yıllık katiplik sınavına f klavye ile gireceğim. Bana daktilografi veya bilgisayar sertifikası gerekiyormu?

Cevap:  Personel alımı ilanının ilgili maddesi şu şekilde: “Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)” İlgili maddede belirtildiği gibi yüksek okul ve bilgisayar mezunusunuz. Sertifikaya gerek yok. Ayrıca bilgisayar dersi aldığınıza dair transkripti de sunabilirsiniz.


Dikkat: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları saklıdır. Yazıların tamamen veya kısmen kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. İhlal eden siteler ve yöneticileri hakkında Ankara C. Başsavcılığında yasal takip başlatılmaktadır.


Bu yazı için 10 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Soru Cevap  Etiketler: , , ,
Bu yazı için 10 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. bycerkez mahmut says:

  bi de öncelik tanısalar bilgisayar mezunlarına tadından yenmez :)

 2. refika says:

  mahmut diyorki:

  bi de öncelik tanısalar bilgisayar mezunlarına tadından yenmez
  Yorumu beğenenler:1

  bilgisayar ve adalet mezunlarına öncelik tanınıyor mu ?ben bu yıl adalet okumak istiyorum meslek lissessi bilgisayar böl mezunuyum

 3. Seyran says:

  Malıye mezunuyum ama orda bılgısayar sertıfıkası dıyor.unıversıtede bılgısayar dersı aldım trasklıpte var ama mev onaylı bılgısayar sertıfıkası dıyor ..puanm75ama basvursammı ?

 4. msafa says:

  ben düz lise mezunuyum.eşit ağırlık bölümü okulda bilgisayar dersi gördük ve transript aldım geçerli olur mu ?

 5. msafa says:

  Seyran diyorki:

  Malıye mezunuyum ama orda bılgısayar sertıfıkası dıyor.unıversıtede bılgısayar dersı aldım trasklıpte var ama mev onaylı bılgısayar sertıfıkası dıyor ..puanm75ama basvursammı ?

  Yorumu beğenenler:0

  transkript üni mezunlarında geçirli maddede yazıyor zaten

 6. hk says:

  slm ben geçen sene harita kadastroyu bıraktım bu sene lojistikteyim geçen senede aldım bu senede bilgisayar dersi alıyorum düz lise mezunuyum yine ihmalkarlık ettim galiba dingil gibi kursda yetişmez heralde transkriptimi götürsem bilgisayar dersi aldıma dair kabul ederlermi mezun deilim 1.sınıftayım daha

 7. baran_adar says:

  arkadaşlar ben şehit kardeşiyim şehit ailelerine kamuda işhakkı verildi bende bundan yararlanmak için baş vurdum bana istanbul adliye memurluğu çıktı evrak larım şuanda ist emniyeti güvenlik şubedeymiş bukonuda bilgisi olan arkadaşlardan ricam nekadar zamanda beli olur bana cevap verecek arkadaşlara şimdiden tşk

 8. Oktay says:

  Arkadaşlar ben bir düz liseden geçtiğimiz sene mezun oldum ösys sınavlarına girip tokat tarih bölümünü tutturdum kayıt yaptırdım. 2 hafta sonra 1 yıl kayıt dondurup döndüm ankaraya. Şimdi benim merak ettiğim konu şu 2012 KPSS ye girdim 71 puan aldım buraya kadar tamam. Ama birde bu KPSS başvuru süreci vardı ben bu süreçte herhangi bir tercih başvuru felan yapmadım. Bu sene mart ayında yapılacak zabıt katipliği sınavına girmek istiyorum. Ancak benim KPSS başvurusu(tercihi) yapmamam bir sıkıntı doğururmu? ben bi sıkıntı olmaz diye düşünüyorum, çünkü adalet bakanlığının sitesinde başvuru için gerekenler kısmında 2012 KPSS sınav sonuç kağıdı yazıyor? Yani 2012 KPSS başvurusunu yapmış olmanız gerekmektedir felan diye birşey yazmıyor? Doğrumu düşünüyorum acaba arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim.

 9. Oktay says:

  şimdi benim diğer bir sorunumda bilgisayar sertifikası halk eğitim bilgisayar işletmeliği kursuna bugün başladım başlamadan önce konuştuğumda martın 3ü 4 ügibi alırsın diyorlardı sertifikayı ama bugün derse giren hoca 15 marttan önce imkansız dedi zabıt katibi başvurularıda 6 sında sonra eriyor? napcam ben başka bir yerden alma şansım varmı yardım edin?

 10. sibellll says:

  LÜTFEN CEVAP VERİN ŞİMDİ DİYELİM Kİ BEN SINAVI KAZANDIM ANNEMLE BABAM MAHKEMELİK ACABA ARŞİV ARAŞTIRMASINDA BANA BİR ZARARI OLUR M U