05
Ara
Yazar: | Okunma: 7.007 | Cevap: 24
Reklam

Merhaba arkadaşlar..Ben Bursa dan emre…2011 katiplik sınavı başvuru için bir sorum olacak…daha önce girmiş olanlar veya hali hazırda katip olanlar yardımcı olursa sevinirim…sorum şöyle :

Sınava girebilmek için Bilgisayar İşletmenliği sertifikası almamız şartmı..Şu anda WEB TASARIM ve GRAFİK TASARIM sertifikalarım var….Bunlar ile başvuru yapabilir miyim yoksa Bilgisayar İşletmenliği sertifikası almam şart mı ?

Şimdiden teşekkürler…

Bu yazı için 24 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Bilgi Alışverişi  Etiketler: , , ,
Bu yazı için 24 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Meltem dedi ki:

  Evet kesinlikle şart..

 2. aycan dedi ki:

  merhaba ben kocaeli de girdim öyle bir şart var diye o kadar kursa falan gittim ama yetişmemişti sertifaka sadece gidip mezun olduğum üniversiteden transkrp aldım onunla başvurdum bilgisayar dersi görmüştük kabul edildi ama her yerde aynımıdır bilmiyorum vakit varken bn al derim garanti olsun elinde bulunsun bol şans arkdaşım …

 3. sedathut dedi ki:

  Katiplik mülakatında AÖF sosyoloji okumanın bir avantajı olabilir mi. Adalet bakanlığı için Adalet bölümü ve sosyoloji bölümü önemli diye biliyorum.

 4. ebru dedi ki:

  evtt ben daha önce girmiş biri olarak sölimm web tasarımla falan herhangi bi başvuru yapmazsın bilg işletmenliği sertifikası şartt

 5. Westmania dedi ki:

  Arkadaşlar benim microsoft sertifikalarım var yurtdısı bir işe yaramaz tr’de ama Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunuyum 2 yıllık sertifikaya ihtiyacım olucakmı?Sonuc olarak branşım.

 6. muro dedi ki:

  bende adalet bölümü 2010 mezunuyum 10 parmak klavyem iyi sertifikalarım var yalnız kpss 70 barajı şart mı bizim için yoksa göz yumuyorlar mı bilgi verirseniz sevinirim…

 7. muro dedi ki:

  f klavye yarşmaya girdiğime dair sertifikam var başka yok

 8. neslihan dedi ki:

  merhaba zabit katipligi sınavı ne zaman bende başvurmak istiyorum
  bilgi verirseniz sevinirim

 9. asya dedi ki:

  ya arkadaşlar (daha önce sınava cok giren arkadaşlar özellikle)bilginiz varsa paylaşabilir mi lütfen ben kpss 2008 e girdim ve yeterli puanı aldım ama daha sonra lisanstan mezun oldum 65 te kaldım acaba 2008 in sonuçları da baz alınır mı beni bilgilendiriseniz sevinirim..3 dk da 120 civarı yazıyorum ve tic lisesi mezunuyum daha sonra işletme fak. mezun oldum ne olur bilgisi olan varsa paylaşsın..

 10. eymen dedi ki:

  on parmak çalışması yaparken hangi kitaptan çalışıyorsunuz bilgilendirirseniz sevinirim. Rastgelemi bir kitap seçiyorsunuz…

 11. asya dedi ki:

  kimsenin konuyla alakası yokmu ne olur bilgilendirimisişniz,,,, teşekkür ederim…

 12. Birol korkmaz dedi ki:

  asya
  Kardeşim 2008 puanı 1 hafta öncesinden artık geçerliliğini yitirmiş olup 2010 dan lisans olarak almış olduğun 65 puan yeterli değildir. Çünkü 70 puan barajı var bu barajı geçen her mezun Meb’den onaylı bilgisayar sertifikası ya da üniversitede bilgisayar dersi almış kişilerin transkript çıktısını alarak başvurularını yapabilmektedirler.
  Benim bildiğim bu geçen sene çok araştırdım,ben 76,356 ile önlisans olarak girmiştim arkadaşım 69,78 ile başvuru yapamadı 70 puan barajı olduğunu söylemişlerdi.

  Bu sınav tarihini soran arkadaşlar öncelikle puanların ne zaman açıklanacağını bilmeleri gerekir Puan acıklanmadan kesinlikle kurumlar alım yapacakları kadroları bildirmezler.

  Sedat okumuş olduğun bilgiler katiplikten sonra sana lazım olur Senden hizmet akdi istiyorlar bu da kuruma göre değişiyor Adalet bakanlığında 5 yıl hizmet akdi ve herhangi bir üniversitenin 4 yıllık bir bolumu bitirmiş olman isteniyor ondan sonra kurum kendi içerisinde sınavları oluyor bu sınavlara girip yükselebilme imkanın var Senin diploman ve bilgilerin burada işe yarayacaktır ama öncelik katip olarak atanman olmalı.

 13. habibe dedi ki:

  peki arkadaşlar katip olmak için dakkada kaç kelime yazmamız gerekiyor bilen var mı acaba?

 14. yasar dedi ki:

  arkadaşlar adliye personeli alımında bazı değişiklikler olduğunu duydum net bilgisi olanlar varsa paylaşalım

 15. asya dedi ki:

  bilgi için teşekkür ederim…

 16. karanfil dedi ki:

  69,242 puan aldım bu puanla müracat etsem sınava alınırmıyım acaba

 17. karanfil dedi ki:

  ve açıklamalarınız için teşekkürler.

 18. merve dedi ki:

  karanfil olmuyor malesef 69,999 olsa bile şansın yok:(

 19. sema dedi ki:

  slm arkadaşlar! nen kamu yönetimi 3. sınıf öğrencisiyim. ortaöğretim kpss ile bşvuru yapılabilio mu? tam bir bilgi veren olursa sevinirim

 20. naNAduu dedi ki:

  Ortaöğretim 2010 kpssi ile başvuru yapabilirsinz tabi 70 puan ve üstü şartıyla. bu arada ben de bursada giricem sınava bilgisayar sertifikam yok yanlız önlisans mezunuyum okuldan bilgisayar dersinin transkriptini aldım ve kabul ediceklerini söylediler komisyondan komisyona değiştiğni duymuştum ama diğer illerde giren arkadaşlarımda var çoğunu kabul etmişler.benim tavsiyem arayın sorun herkesin lafıyla vazgeçmeyin girmekten .herkesin hakkındA Hayırlısı olsun