10
Jun
Yazar: | Okunma: 13.430 | Cevap: 52
Reklam

” Yazar : Gülso “ Ben 20 senelik memurum. İşimi hâlâ çok seviyorum, işimi sevmem nedeniyle, çok dikkatli ve özenle çalışıyorum. 13 sene Sulh Ceza ve Asliye Cezada çalıştım, 7 senedir Asliye Hukuk Mahkemesindeyim. Öncelikle, Adliyede çalışmak tamamen büyük özveri ister. İşini o kadar çok seveceksin ki, herşeyden önce gelecek. O zaman, hata yapma oranın çok az. Bu işte, 657 ‘ ye tabi memur ol, sözleşmeli memur ol, farketmez. Olması gereken ve doğru olan, tayin olduğunuz yerdeki arkadaşlarınıza önce saygılı olun. Saygı ve sevginin olmadığı yerde inanın ki, hiç bir iş yürümez, yürüse dahi hatalı olur. Herşeyi ben bilirim, buranın düzeni değişmeli, ben öyle yaparım, ben böyle yaparım olmamalı. Çalıştığınız yerdeki insanlar, senelerdir orada çalışıyor, ve oradaki işi sizden daha iyi biliyorlar. Senedi kaybeden arkadaşım, Sulh Cezada hakkında dava açılmış, ancak ben inanıyorum ki, hakkındaki dava, ” senedin kaybolmasında herhangi bir kasıt olmadığından” beraatine karar verilebilir. İş hayatınızda sizlere başarılı, güzel, sağlıklı günler dilerim. Yazdıklarımı da, bir abladan nasihat olarak düşünün. İnanın size bir zararı olmas, faydası olur. Kolay gelsin.

Gülso isimli katip üyemizin yazısı yeni katiplere ve katip adaylarına örnek olması için yayınlanmıştır. (Editör)


Dikkat: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları saklıdır. Yazıların tamamen veya kısmen kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. İhlal eden siteler ve yöneticileri hakkında Ankara C. Başsavcılığında yasal takip başlatılmaktadır.


Bu yazı için 52 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Katiplik  Etiketler: , , , , ,
Bu yazı için 52 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Hatice says:

  Teşekkürler abla tecrübelerini biz acemi katiplerle paylaştığın için.

 2. Salih Emin says:

  Gerçekten çok önemli noktalara değinmiş meslektaşım en önemli nokta yaptığınız işi sevmek.

 3. Şeyma says:

  Of 20 sene geçmiş ve hala sıkılmamışınız gibi :)

 4. Lütfi says:

  Her işin başı saygı sevgi..

 5. Nermin says:

  Evet arkadaşlar birde önemli nokta sürekli aynı mahkemede çalışmayın yarın bir gün yeriniz değişir çok sıkıntı çekersiniz 3 5 sene ceza mahkemelerinde çalıştıysanız daha sonra hukuk mahkemesine geçin oranın işinide öğrenin.

 6. Hakan says:

  Abla güzel anlatmışsın bende 4 yıllık katibim katılıyorum bir çok dediğini ancak çalıştığımız arkadaşlarımız ve en önemlisi amirimiz çok önemli. Bir çok amir değiştirdim % 15 ine normaldi diyebilirim geri kalanını kaldır at yani :)

 7. Sercan says:

  Allah bizede nasip etsin inş 20 yıllık memur olmayı..

 8. Ercan says:

  Arkadaşlar mesela bir bölüme verildiniz memnun değilsiniz istediğiniz zaman değiştirirlermi yerinizi ?

 9. Zehra says:

  Bir katip aradaşım var en zor mumurluk bu heralde diyor pekte işi sevdiği söylenemez yani.

 10. Cem says:

  Sevgili Meslektaşım,
  Ne kadar haklısınız… Bu iş son derece dikkat ve özveri iseteyen bir iş… Size göre çiçeği burnunda bir katip olarak, kulağıma küpe edeceğim önerileriniz için çoooook teşekkürler…..:))

 11. lmpoSslbLe lmpoSslbLe says:

  Teşekkür ederiz abla, böyle değerli ve güzel önerilerde bulundugunuz için. Rabbim inşallah hepimize sizinki gibi meslek aşkı verir ve nice 20 yıllar nasip eder. Sevgilerle..

 12. Gülso says:

  Duygu ve düşüncelerimi okuyup, değerlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim. Bu sene Müdürlük sınavına gireceğim, inşallah kazanırım. Sizlere başarılar….

 13. f.akkan says:

  Önerileriniz için teşekkür ederim. Meslekte ehil olan büyüklerimizden yönlendirme talebinde buluyorum, işi sevme ile alakalı, iş yoğunluğunda yapılacak sıra ile alakalı, mesai arkadaşlarımızla alakalı önerilerdede bulunabilirseniz sevinirm.

 14. Editör Editör says:

  f.akkan ‘ Bazı işler vardır ertelenebilir geç yapılabilir bazılarınınsa acilen yapılması gerekir. Eğer C. Savcılığında ilamat infaz bürosunda çalışıyorsanız tutuklu bir sanık hakkında salıverilme kararı verildiyse bunu acil olarak cezaevine müzekkere ve fax ile bildirmeniz gerekir. Yine mahkemede çalışıyorsanız duruşma gününden önce tüm yazıları gerekli yerlere yazmalısınız ki duruşma gününde eksiklik olmasın. Yine bilindiği gibi çoğu adliyede iş yoğunluğu fazladır. Adliyeler arasında bir hayli fazla yazışma yapılır ve belirli tarihlerden önce cevap istenir çoğu büyük adliye yoğunluktan dolayı yazı cevabını 6 7 ay sonrası için ister bu işleri iş listenizde bekleterek rahat olduğunuz fazla işinizin olmadığı zamanlarda yapabilirsiniz. Yine iş yoğunluğunda önemli faktörlerden biriside şablon olayıdır. Uyap şablon özelleştirme işlemlerinden sürekli yaptığınız yazışmaları şablon haline getirebilir sadece içinde bir kaç tarih sayı değişikliği yaparak zamandan kazanabilirsiniz.

 15. klavye111 says:

  desteklerin için sağol editör ve destekleyen arkadaşlar.inşaallah herşey çok güzel olur:)

 16. Ahetab21 Ahetab21 says:

  sağolasun Editör Beyyy.:):)

 17. Editör Editör says:

  Gerçekten işi sevmek ve şükretmek önemli. Bu gün cumartesi ama sabah 8 de çıktık geldik şuan adliyedeyiz. 32 tane yazılması gereken gerekçeli karar var :) Ayrıca yarın seçim var sandık kurulu başkanıyız sabah 7 de ayaktayız. Daha zarflar pusulalar mühürlenecek iş çok ama çalışana ve işini sevene iş dayanmaz…

 18. çiğdem says:

  merhaba konuyla alakalı değil ama özürdilyerek bir soru yöneltmek istiyorum…2.alımlarda ya da bir dahaki alımlarda lise giriş şartı kaldırılarak sadece adalet mezunlarına bir şans verilebilir mi??

 19. f.akkan says:

  Açıklamalar için teşekkür ederiz salı günü iş başı yapacağız. yine aklımıza takılan sorularda yardımcı olacağınız temennisiyle herkese teşekkürler.

 20. Editör Editör says:

  çiğdem ‘ Evet öyle birşey olabilir ancak şu aşamada değil. Çünkü katiplik sınavına başvuran adalet mesleklilerin oranı % 15 20 anca. Sadece adalet meslek mezunlarının alınması ihtiyacı karşılamaz.