10
Haz
Yazar: | Okunma: 15.236 | Cevap: 52
Reklam

” Yazar : Gülso “ Ben 20 senelik memurum. İşimi hâlâ çok seviyorum, işimi sevmem nedeniyle, çok dikkatli ve özenle çalışıyorum. 13 sene Sulh Ceza ve Asliye Cezada çalıştım, 7 senedir Asliye Hukuk Mahkemesindeyim. Öncelikle, Adliyede çalışmak tamamen büyük özveri ister. İşini o kadar çok seveceksin ki, herşeyden önce gelecek. O zaman, hata yapma oranın çok az. Bu işte, 657 ‘ ye tabi memur ol, sözleşmeli memur ol, farketmez. Olması gereken ve doğru olan, tayin olduğunuz yerdeki arkadaşlarınıza önce saygılı olun. Saygı ve sevginin olmadığı yerde inanın ki, hiç bir iş yürümez, yürüse dahi hatalı olur. Herşeyi ben bilirim, buranın düzeni değişmeli, ben öyle yaparım, ben böyle yaparım olmamalı. Çalıştığınız yerdeki insanlar, senelerdir orada çalışıyor, ve oradaki işi sizden daha iyi biliyorlar. Senedi kaybeden arkadaşım, Sulh Cezada hakkında dava açılmış, ancak ben inanıyorum ki, hakkındaki dava, ” senedin kaybolmasında herhangi bir kasıt olmadığından” beraatine karar verilebilir. İş hayatınızda sizlere başarılı, güzel, sağlıklı günler dilerim. Yazdıklarımı da, bir abladan nasihat olarak düşünün. İnanın size bir zararı olmas, faydası olur. Kolay gelsin.

Gülso isimli katip üyemizin yazısı yeni katiplere ve katip adaylarına örnek olması için yayınlanmıştır. (Editör)

Bu yazı için 52 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Katiplik  Etiketler: , , , , ,
Bu yazı için 52 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Hatice dedi ki:

  Teşekkürler abla tecrübelerini biz acemi katiplerle paylaştığın için.

 2. Salih Emin dedi ki:

  Gerçekten çok önemli noktalara değinmiş meslektaşım en önemli nokta yaptığınız işi sevmek.

 3. Şeyma dedi ki:

  Of 20 sene geçmiş ve hala sıkılmamışınız gibi 🙂

 4. Lütfi dedi ki:

  Her işin başı saygı sevgi..

 5. Nermin dedi ki:

  Evet arkadaşlar birde önemli nokta sürekli aynı mahkemede çalışmayın yarın bir gün yeriniz değişir çok sıkıntı çekersiniz 3 5 sene ceza mahkemelerinde çalıştıysanız daha sonra hukuk mahkemesine geçin oranın işinide öğrenin.

 6. Hakan dedi ki:

  Abla güzel anlatmışsın bende 4 yıllık katibim katılıyorum bir çok dediğini ancak çalıştığımız arkadaşlarımız ve en önemlisi amirimiz çok önemli. Bir çok amir değiştirdim % 15 ine normaldi diyebilirim geri kalanını kaldır at yani 🙂

 7. Sercan dedi ki:

  Allah bizede nasip etsin inş 20 yıllık memur olmayı..

 8. Ercan dedi ki:

  Arkadaşlar mesela bir bölüme verildiniz memnun değilsiniz istediğiniz zaman değiştirirlermi yerinizi ?

 9. Zehra dedi ki:

  Bir katip aradaşım var en zor mumurluk bu heralde diyor pekte işi sevdiği söylenemez yani.

 10. Cem dedi ki:

  Sevgili Meslektaşım,
  Ne kadar haklısınız… Bu iş son derece dikkat ve özveri iseteyen bir iş… Size göre çiçeği burnunda bir katip olarak, kulağıma küpe edeceğim önerileriniz için çoooook teşekkürler…..:))

 11. lmpoSslbLe lmpoSslbLe dedi ki:

  Teşekkür ederiz abla, böyle değerli ve güzel önerilerde bulundugunuz için. Rabbim inşallah hepimize sizinki gibi meslek aşkı verir ve nice 20 yıllar nasip eder. Sevgilerle..

 12. Gülso dedi ki:

  Duygu ve düşüncelerimi okuyup, değerlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim. Bu sene Müdürlük sınavına gireceğim, inşallah kazanırım. Sizlere başarılar….

 13. f.akkan dedi ki:

  Önerileriniz için teşekkür ederim. Meslekte ehil olan büyüklerimizden yönlendirme talebinde buluyorum, işi sevme ile alakalı, iş yoğunluğunda yapılacak sıra ile alakalı, mesai arkadaşlarımızla alakalı önerilerdede bulunabilirseniz sevinirm.

 14. Editör Editör dedi ki:

  f.akkan ‘ Bazı işler vardır ertelenebilir geç yapılabilir bazılarınınsa acilen yapılması gerekir. Eğer C. Savcılığında ilamat infaz bürosunda çalışıyorsanız tutuklu bir sanık hakkında salıverilme kararı verildiyse bunu acil olarak cezaevine müzekkere ve fax ile bildirmeniz gerekir. Yine mahkemede çalışıyorsanız duruşma gününden önce tüm yazıları gerekli yerlere yazmalısınız ki duruşma gününde eksiklik olmasın. Yine bilindiği gibi çoğu adliyede iş yoğunluğu fazladır. Adliyeler arasında bir hayli fazla yazışma yapılır ve belirli tarihlerden önce cevap istenir çoğu büyük adliye yoğunluktan dolayı yazı cevabını 6 7 ay sonrası için ister bu işleri iş listenizde bekleterek rahat olduğunuz fazla işinizin olmadığı zamanlarda yapabilirsiniz. Yine iş yoğunluğunda önemli faktörlerden biriside şablon olayıdır. Uyap şablon özelleştirme işlemlerinden sürekli yaptığınız yazışmaları şablon haline getirebilir sadece içinde bir kaç tarih sayı değişikliği yaparak zamandan kazanabilirsiniz.

 15. klavye111 dedi ki:

  desteklerin için sağol editör ve destekleyen arkadaşlar.inşaallah herşey çok güzel olur:)

 16. Ahetab21 Ahetab21 dedi ki:

  sağolasun Editör Beyyy.:):)

 17. Editör Editör dedi ki:

  Gerçekten işi sevmek ve şükretmek önemli. Bu gün cumartesi ama sabah 8 de çıktık geldik şuan adliyedeyiz. 32 tane yazılması gereken gerekçeli karar var 🙂 Ayrıca yarın seçim var sandık kurulu başkanıyız sabah 7 de ayaktayız. Daha zarflar pusulalar mühürlenecek iş çok ama çalışana ve işini sevene iş dayanmaz…

 18. çiğdem dedi ki:

  merhaba konuyla alakalı değil ama özürdilyerek bir soru yöneltmek istiyorum…2.alımlarda ya da bir dahaki alımlarda lise giriş şartı kaldırılarak sadece adalet mezunlarına bir şans verilebilir mi??

 19. f.akkan dedi ki:

  Açıklamalar için teşekkür ederiz salı günü iş başı yapacağız. yine aklımıza takılan sorularda yardımcı olacağınız temennisiyle herkese teşekkürler.

 20. Editör Editör dedi ki:

  çiğdem ‘ Evet öyle birşey olabilir ancak şu aşamada değil. Çünkü katiplik sınavına başvuran adalet mesleklilerin oranı % 15 20 anca. Sadece adalet meslek mezunlarının alınması ihtiyacı karşılamaz.