Reklam

Arkadaşlar.. benim merak ettiğim konu, önceki yıllarda zabıt katipliğini kazanan arkadaşların klavye sınavında kaç kelime yazdıkları.  Siteyi takip eden zabıt katipi arkadaşlar cevaplarlarsa seviniriz..


Dikkat: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları saklıdır. Yazıların tamamen veya kısmen kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. İhlal eden siteler ve yöneticileri hakkında Ankara C. Başsavcılığında yasal takip başlatılmaktadır.


Bu yazı için 52 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Bilgi Alışverişi  Etiketler:
Bu yazı için 52 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. AreSs says:

  Katip olan iki arkadaşımın yazdığı netler ; Birisi Kastamonuda girdi ; 117 kelime yazdı ve kazandı.

  Diğeride ; Bakırköy adliyesinde 128 ile girdi..

  Darısı başımıza..

 2. AreSs says:

  Bu arada arkadaşlar bilgisi olan cevaplarsan sevinirim..Kafama takılan bir konu var..

  Ben Üsküdar adliyesine başvurdum.Ankara’da ikamet ettiğim için Ankara adliyesinden Üsküdar adliyesine APS yaptım.Benim evraklar ;

  Kpss Çıktısı
  Bilgisayar Sertifikası
  Öğrenim Belgesi
  Lise Diploması
  2 tane Fotoğraf
  Başvuru Formu
  Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  Bunları Ankara adliyesindeki görevliler kontrol ettiler.Asıllarına bakıp onayladılar ve APS yapmamı söyledir.Fakat okuyorum bazı arkadaşlar Arşiv araştırma formu ve adli sicil kaydı filan istediklerini yazmışlar.Ben onları sınavı kazandığımız takdirde isteyecekler sanıyorum.Yanlışım mı var acaba..

  Benim gönderdiğim bu evraklar doğru ve tam değil mi.Evrak eksik diye başvurumun kabul olmama gibi durumu var mı arkadaşlar acaba.

  Birde başvuru sırasında hangi klavye ile sınava gireceğimiz sorulmadı.Q veya F klavye mi diye.Ben Q ile gireceğim.Sınav günü kargaşa olmasın..

  Birde bilgisi olan cevaplarsa sevinirim.Klavye sınavında bize verilen metinlerdeki harfler kaç punto?

  Teşekkürler.

 3. hsnaydin says:

  Ares başvuru yaptığın adliyenin sitesinde hangi belgelerin istendiği yazıyor olmalı. Bazı adliyeler arşiv araştırma formunu istemiyor ama bazıları istiyor. Mesela Ben bakır köy adliyesinde başvurdum orada istediler. Ve sitesinde yazıyordu isteyecekleri.
  Bakırköy adliyesinde klavye türü işaretleme yeri vardı. olmayan başvuru formlarına da elle yazıyorsun f klavye diye. Sanırım sınav günü kargaşa çıkar. Sen sınavdan önce üsküdar adliyesi ile iletişime geçersen senin için iyi olur.

 4. AreSs says:

  @hsnaydin

  İlgin için teşekkür ederim arkadaşım.Ben zaten Ankara adliyesinden başvurduğum için sınav giriş belgemi almak için gideceğim önümüzdeki hafta Üsküdar adliyesine.Sanırım o ara bu klavye olayını da hallederim.Anlamadığım neden böyle her adliye farklı evraklar istiyor.İnsanların kafasını çok karıştırdılar.Hakkımızda hayırlısı olsun.

  Bu arada bende bakırköy adliyesine başvuracaktım son anda vazgeçtim.Ama oraya alım çok olduğu için , başvuran sayısının hiçbi önemi yok.Çünkü başvuranların %60′ı 90 kelime barajını geçemiyor.Eğer 90 kelimeyi geçersen çok şanslısın arkadaş.ßol şans.

 5. Ulytau says:

  benden istemediler dosyaya koymuştum hayırda demediler, keşke tüm evrakları hazır edip bi kenarına iliştirseydin yararı olur zararı olmaz

 6. Ulytau says:

  ayrıca konuyu dağıtmadan,
  140-150 civarı kağıda bakarak, 180 190 civarıda dinleyerek yazıyorum bakalım nolcak

 7. emrebjk says:

  1- ,ben ankaraya başvurdum, bana verilen sınav giriş belgesinde tarih 10 şubat olarak görünüyor. Ama internette öyle yazmıyordu sınav için.

  2- Benimle birlikte bir arkadaşım daha başvurdu ama o aydın’a başvurud. Aps ile gönderdiği başvuru formunda sınava f klavye ile girmek istediğini yazmış oysa q ile girecekti karıştırmış bunun bir oluru varmıdır?

  acil yardım bekliyorum.

 8. bilge says:

  öncelikle merhaba bugün ki sınava bende girdim ve kafama takılan soru var çıkan metini çoğu arkadaşımız biliyordu ve ezberlemişti. ben 77 yazdım kaldım. hafataya tekrar sınavımn var ve parmaklarımı nasıl hızlandırıca hiçbir bilgim yok

 9. conatus says:

  arkadaşlar sitedeki onparmak bölümündeki daktilo metinleri neden 69′dan başlıyor metinlerin hepsi yok mu?

 10. Editör Editör says:

  Tüm metinler var veri tabanı numalandırılması o şekilde 69 dan başlıyor.

 11. betul_1905 says:

  Editor Atatürk ün Gençliğe Hitabesi neden yok:S

 12. nesya says:

  arkadaşlar sınavlarda noktalama işaretlerini dikkate almalı mıyız bazıları alın diyor bazıları almayın diyor, sonradan değerlendirme yapılırken önemli olabiliyor diyorlar çok kafam karıştı tecrübeli veya kesin bilgi sahibi biri cevaplarsa çok sevinirim

 13. derya.derya says:

  arkadaşlar yaz aylarında yeni bir alım olur dime q dan gırdım 60 yazdım ve bır ayda duzensiz çalşmanın sonucu bu f e geçersem şansım artarmı kocaeliden gırdım ilk çağ ekonomisi diye bir yazı çıktı.

 14. Highfidelity says:

  1-Ef değil, Fe klavye
  2-Q ile hızı tartışılamaz kadar mükemmel
  3-Dünyada en bilimsel şekilde hazırlanmış, 27 dünya rekoru, 30 dünya şampiyonluğu kazandırmış bir klavye.
  Z.katipliği sınavlarında sadece hız gerekmez, meslekten anlar şekilde yetişmiş olmak ve sorulara doğru cevap vermek önemlidir.

  Ankara Adliyesi, uygulama klavye sonucum: 211 – hatasız
  Buradan bütün adaylara başarılar

 15. gamzecan says:

  arkadaşlar noktalama işaretleri önemlimi dikkate almalımıyız cevap bekliyorum.

 16. betul_1905 says:

  Arkadaşlar hangi metin çıktı??

 17. Highfidelity says:

  Yazıyı aynen yazmanız gerekir. Bu da bütün noktalama işaretleri önemli demektir.

 18. sla says:

  geçen yıl yapılan uygulama sınavından en yüksek ve en düşükle yerleşenlerin kaç neti vardı ?

 19. htchn says:

  gamze can evet dikkat ediyorlar. Yani diyarbakırda ediyorlar

 20. ismail02 says:

  EMREBJK kadeşim sorun değil sınav anında söylesin değiştiriler bunu kendinize sorun yapmayın ….. adalet bakanlığı bu sınavlar için kesin hüküm yapmamış zaten arkadaşım bana güven