18
Ağu
Yazar: | Okunma: 32.948 | Cevap: 39
Reklam

Kadroya geçen sözleşmeli katiplerin asaleti tasdikli geldiğine göre il dışı tayin isteme hakkı oluyor mu ? Bu konu hakkında bilgisi olan kişiler yardımcı olsun.

Bu yazı için 39 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Soru Cevap  Etiketler: , , , , ,
Bu yazı için 39 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Ferhat diyor ki:

  Bu konuyu komisyona sormuştum kadro işlemleriniz tamamlanınca talepte bulunabilirsiniz demişlerdi.

 2. Merve diyor ki:

  Bu ne acele yangından malmı kaçırıyonuz :)

 3. Özlem diyor ki:

  Direk kadroya geçmiş olsak bile kadrolulularda da son görev yerinde yanlış hatırlamıyorsam 1 yada 2 yıl görev yapmış olmak şart vardı ??

 4. AntpKatip diyor ki:

  Bu konuda benimde bilgi almam lazım komisyondakiler tam belli değil fln diyorlar. Acaba hiç talepte bulunan oldumu ?

 5. Malatya_Katip diyor ki:

  bende sordum eğitim durumundan gidebilir miyim diye de kadronuz gelsin bakarız acele etmeyin diyorlar. Yardımcı olan da yok bilmiyorum..

  EĞİTİM DURUMUNDAN TAYİNimiz oluyor mu acaba bilen var mı ?

 6. Editör Editör diyor ki:

  Malatya_Katip ‘ Eğer şuanki öğrenim durumunuza göre üst bir öğrenim görecekseniz “eğitim süresince” eğtim durumundan tayin isteyebilirsiniz.

  Asfor ‘ İl dışı tayini herhangi bir gerekçeniz yoksa havuz tayinlerinden isteyebilirsiniz.

 7. katiplik diyor ki:

  sözleşmeli iken iki yıl çalışma şartı mı var yoksa kadro geldikten sonra iki yıl çalışmakmı gerekiyor tayin istemek için

 8. katip09 katip09 diyor ki:

  Kimseyi yanıltmak istemem ama kadrolu katiplerde 2 yıl aynı yerde çalışma şartı aranıyor.
  Eğitim durumu da ekstra bir durum, o zaman bulunduğunuz mahkemenin onayı ve komisyon onayı ile eğitim göreceğiniz yere tayininiz gerçekleşebiliyor.

 9. pınar diyor ki:

  ya kadrolulardan bahsedilmiş iki yıl çalışma şartı denmiş ama biz sözleşmeliden khk ile kadroya geçtik o yüzden kadrolulardan da ayrılıyoruz yani bu khk ile geçenlere özel birşey tam kadrolu başlayanlar farklı deil mi arkadaşlar onlar zaten aday memur şu an
  bizim durumumumuz farklı olduğuna göre bir günlük bile olsak khk ile aday memurluk olmadan kadro olabildiğine göre tayin hakkımız da vardır heralde yani herhangi bir geçerli sebebimiz olmasa bile havuz tayinlerine bir kere müracaatta bulunmakta ne zararımız olacak ki, bence biz tayin alabiliriz yani bizi sözleşmeliler ya da kadrolulara göre tahminlerinizle değerlendirmeyin bizim khk ile olduğu için istisnai bir durumdayız şu an ve bence tayin alabilme şansımız da var

 10. pınar diyor ki:

  hem il dışı tyini de olabilir lütfen kimse sapla samanı birbirine karıştırmasın aadm gibi araştırın tamam mı sonra yorum yapın milletin moralini bozmayın, ille de komisyon içi mi geçici görev oluyor, yani ille de komisoyn içi mi bence iller arası da geçici görev oluyor tamam mı?? varsa fikri olan söylesin söyleyemezsiniz çünkü sadece tahmin edip yazıyorsunuz, araştırmak yok yani, ben tayin düşünüyorum yani bir süre sonra düşünüyorum ama yani hertarafı duvarlarla çeviren arkadaşları da hiç anlamıuoyrum lütfen moral bozmayın, yani havuz tayinleri var yaza doğru sonra geçici görev var bildiim böyle tayini olanlar var bence becayişle de olabilir, sınava girsek eğitim durumu sözkıonusu olur yani yani yani bişeler yazarken araştıralım ya da örnekler verebilelimen azından yok iki yıl çalışcaz yok bir yıl çalışcaz da sonra da bilmem ne de lütfen ya çıldırtmayın insanı, bizimdurumumuz kadrolu giernlerden de sözleşmeli olanlardan da farklı tamam mı tayin isteme hakkımız da var

 11. arkadaslar diyor ki:

  biz kadrolu memur olduk ya aday memur değiliz kesinlikle değilmi? peki yemin ne zaman edeceğiz.. peki aday memur değilsek hangi sebepden dolayı direk asalet tasdiklendi.. yani bu konuda tam aydınlanamadım baştan sona beni bu konuda aydınlatacak arkadaslara simdiden tesekkürler herkese görevinde başarılar.

 12. casillas144 diyor ki:

  merhaba arkadaşlar ben kemalpaşa adliyesinde zabıt katibiyim. ancak aydın da okul öncesi öğretmenlik okuyorum 3. sınıfım. sözleşmeliyim 4 haziran mağdurlarındanım. eğitim durumundan dolayı tayin isteyebilir miyim?

 13. Firstnur Firstnur diyor ki:

  Sayın Editör;
  En sağlklı bilgiyi sizden alabilirim diye düşünüyorum.
  Yeni kadroya geçen memur olarak havuz tayini için ne kadar süre çalışmam gerekiyor?
  Ya da eş durumu tayini için çalışmışlık arıyorlar mı?
  Ayrıca yıllık izine ne zaman hak kazanacağız?
  Asaletimiz tasdik olduğundan 1 yıl dolmadan izin verirler mi?
  Şimdiden teşekkürler.

 14. Editör Editör diyor ki:

  Naklen atama : Yönetmelik kapsamındaki memurların unvan ve sınıf değişikliği olmaksızın naklen atanabilmeleri için; a) Görev yaptıkları adalet komisyonları yetki alanı içerisinde en az iki yıl hizmet etmiş olmaları gerekir.

  Eş Durumu Nedeniyle Atama

  Madde 26 – Eş durumu mazeretine dayanarak memurun naklen atama isteğinde bulunabilmesi için; eşinin 08/06/1984 tarihli ve 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye tabi bir kurumda memur statüsünde bulunması gerekir. Eşi başka kurumda çalışanların nakil isteğinin kabul edilebilmesi, eşinin çalıştığı meslek ve kurum itibariyle kendisinin bulunduğu yere veya yakınındaki bir bölgeye atanmasına imkan bulunmamasına bağlıdır. Eş durumu nedeniyle atananlar, göreve başladıkları tarihten itibaren sağlık, öğrenim durumu, can güvenliği ve hizmet gereği veya deprem, yangın, sel gibi doğal afet durumları hariç olmak üzere bir yıl geçmedikçe, eş durumu nedeniyle yeniden atanamazlar.

  Firstnur ‘ İzin için beklemeye gerek yok izin alabilirsiniz. Havuz tayini için ise 2 yıl çalışmış olmak gerekiyor. Ayrıca daha sonra havuz tayini talebinde bulunanlar adliyedeki hizmet sürelerine göre sıralanıyorlar.

 15. Firstnur Firstnur diyor ki:

  Sayın Editör;
  Tayin ile ilgili hukuksal dayanakları açıklamışsınız.
  Yalnız izin ile ilgili böyle bir açıklama var mı?
  Ona göre bulunduğum komisyona başvuracaığım.
  Bilgilerinizi rica ediyorum.

 16. Editör Editör diyor ki:

  Firstnur ‘ Kadroya geçirilirken yayınlanan kararnamede aday memur hükümleri uygulanmayak denilmişti. Ancak yıllık izin alabilmek için sözleşmeli veya kadrolu 1 yıl çalışma süresini doldurmak gerekiyor sizin hizmet süresi ne kadar ?

 17. Firstnur Firstnur diyor ki:

  Sorun o idi zaten.
  Malesef benim hizmet sürem henüz 1 yıl olmadı.
  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

 18. Firstnur Firstnur diyor ki:

  Sayın Editör;
  Atama ile ilgili bir bilgi daha rica ediyorum.
  Havuz ile atama ve eş durumu atamalarında çalıştığın mahkeme dikkate alınır mı?
  Yani şu an çalıştığım idari yargıya mı verirler yoksa adli yargıya da verebilirler mi?
  Yanlış bilmiyorsam havuz ile atamada mahkeme seçebiliyormuşuz.
  Aynı şey eş durumunda da geçerli mi?

 19. Editör Editör diyor ki:

  Talepte bulunduğun yere verirler eğer müsaitse. Talep etmediğin yere veremezler.

 20. Firstnur Firstnur diyor ki:

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
  İyi çalışmalar.