31
Ara
Yazar: | Okunma: 229.560 | Cevap: 6.123
Reklam

2013 Adalet Bakanlğı İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Zabıt Katibi Alımı adayları bilgi alışverişi başlığı: 2013 yılı Adalet Bakanlığı 2.169 Sözleşmeli, 694 kadrolu zabıt katibi alımlarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunabilir, başvurular, alınacak personel sayıları klavye sınavı ve mülakat sınavıyla ilgili sorular sorabilirsiniz. İstanbul Adliyesinde zabıt katipliği sınavına başvuracak tüm adaylara başarılar diliyoruz.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün 15/02/2013 tarih ve 32992892/2802 sayılı kadrolu ve sözleşmeli zabıt katipliği sınavı konulu yazısı ekinde gönderilen EK-1/A liste ile İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığımızca yapılacak sınav ile İstanbul Adliyesi için 214 kişi, Gaziosmanpaşa Adliyesi için 36 kişi olmak üzere toplam 250 adet Sözleşmeli Zabıt Katibi alımı için sınav izni verilmiştir. Sözleşmeli Zabıt Katipliği uygulama sınavına katılmaya hak kazanan adayları gösterir liste ile adayların başvuru sırasında klavye tercihine göre düzenlenen liste ektedir.

Klavye tercihini başvuru sırasında belirtmemiş olan ve aşağıdaki listede klavye tercihi bulunmayan veya klavye türünde hata olduğunu düşünen adayların 25/03/2013 tarihinden önce 0212 375 75 75 – 51225 (Dahili) numarasına bildirmeleri gerekmektedir.

Zabıt Katipliği uygulama sınavında kullanılacak olan klavye türleri; “Q” Klavye için Genius KB110X model, “F” klavye için A4 Tech KM720 model klavyelerdir. Adaylar kendileri ayrıca klavye getirmeyecektir. Sınav salonunda bulunan yukarıda belirtilen klavyeler dışında kesinlikle başka bir klavye ile sınav yapılmayacak ve izin verilmeyecektir.
Sınava katılacak adaylardan listede isimleri yazılı olanlar (Müracaatları Kabul Edilenler) ve posta ile müracaat edenlerin listedeki aday numaralarını not etmeleri ve sınav görevlilerine bildirerek sınav günü muhtemel karışıklıklara mahal vermemek için tercihen sınav günüden 1 gün önce, mazereti olanlar ve şehir dışından gelecek olan adaylar ise sınav günü de sınav giriş belgelerini bizzat Adalet Komisyonu Başkanlığımızdan alabileceklerdir.

Sınava katılacak tüm adayların sınav öncesindeki katılım listelerini incelemeleri ve ilgili  sınav tarihi olan 30/03/2012 Cumartesi günü saat  09:00 dan önce gerekli yoklamanın yapılması için sınav giriş belgesi ile T.C. Kimlik Numarası yazılı nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi ile birlikte sınav mahallinde (İstanbul Adalet Sarayı -3′ deki alanda ) aday tespit listesinde isimleri okunduğu sırada hazır bulunmaları zorunludur.

Uygulama sınavı belirtilen günde (30/03/2013 Cumartesi Günü) sabah saat 09:00’da başlatılacak olup, uygulama sınavına katılacak adaylar sınav salonuna (klavye türünü değiştiren ve belirtmemiş olan adayların da klavye türlerini bildirdikten sonra belirlenecek olan yeni bir listeye göre) belirtilen aday tespit listesine göre sıralı olarak  80 ‘er kişilik gruplar halinde  alınacaklardır.
Bu ilan adaylara tebliğ mahiyetinde olup, aday tespit listesinde adı geçen adayların adresine ayrıca Uygulama Sınavı gün ve saati ile ilgili tebligat yapılamayacağı, Sınav giriş belgelerinin adreslerine gönderilmeyeceği, bundan sonraki süreçte sınavla ilgili (nihai başarı listeleri, sonuçlar sözlü mülakat tarih, yer vs.) duyurular İstanbul Adliyesinin www.istanbul.adalet.gov.tr resmi internet sitesinde ilan edilecektir.
İlgililere ayrıca tebligat yapılmayacağı ilanen duyrulur. 20/03/2013

Eki: Sözleşmeli Zabıt Katibi Uygulama Sınavına katılmaya hak kazananlara ait liste için TIKLAYIN!

Merkez İstanbul Adliyesi : 214

Gaziosmanpaşa Adliyesi 36

Toplam: 250

30/03/2013 Tarihinde yapılan Sözleşmeli Zabıt Katipliği Uygulama Sınavı sonucunda;

– Hatasız olarak 90 kelime ve üzeri yazan adayların durumu BAŞARILI, olup mülakat sınavına girmeye hak kazananları gösterir liste Ek-1 dedir.
– Uygulama sınavında başarılı olan adayların sözlü sınavı İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığında 06 NİSAN 2013 Cumartesi günü saat 09:00’da başlayacak olup,listede isminin yanında başarılı yazılı olan adayların ismi karşısında belirtilen günde belirtilen sıra numarasına göre sözlü sınavına alınacakları, tüm adayların sınav öncesinde sıra numaralarını takip etmeleri gerekmektedir.
– Adayların belirtilen gün ve saatte mazeretsiz olarak sınav yerinde hazır bulunmamaları halinde ve Sınav Komisyonunca uygun görülmeyen mazeret sunmadıkları takdirde sınava alınmayacaklardır.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların;
Ekte yayınlanan Güvenlik Arşiv Araştırma Formundan 2 adet ve 1 adet Nüfus Cüzdanı fotokopisini en geç 03 Nisan 2013 Çarşamba günü elden getirerek veya APS – KARGO yolu ile Komisyon Başkanlığımıza acilen göndermeleri gerekmektedir.

Bu ilan adaylara tebliğ mahiyetinde olup, Sözlü Mülakat Sınav günü ve saati ile ilgili tebligat yapılmayacağı, bundan sonraki süreçte sınavla ilgili (sözlü mülakat sonuçları vs.) duyurular İstanbul Adliyesinin www.istanbul.adalet.gov.tr resmi internet sitesinde ilan edilecektir. İlanen duyrulur. 01/04/2013

Ek 1: 30/03/2013 Tarihinde yapılan Sözleşmeli Zabıt Katipliği Uygulama Sınavı sonucunda BAŞARILI, olup mülakat sınavına girmeye hak kazananları gösterir liste İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Ek 2 :  Güvenlik araştırması ve arşiv araştırma formu (2 adet eksiz ve fotoğraflı olarak doldurulacaktır.)

Bu yazı için 6.123 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: 2013 Katip Adayları  Etiketler: , , , , ,
Bu yazı için 6.123 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. ERSİN dedi ki:

  bu istanbul adliyesi neresi çağlayan mı

 2. turgay34 dedi ki:

  Herkes için hayırlısı olsun Allah ihtiyacı olana ve hakkı ile girene nasip etsin

 3. ece dedi ki:

  evet çağlayan adliyesi acaba burada imlalımı soruyolar bilgisi olan varmı ??

 4. onur58 onur58 dedi ki:

  YA NASİP

 5. gökhan dedi ki:

  anadola adliyesi neresi arkadaşlar kartalmı ?birde burada giren varmı,varsa imlalı mı yazdırıyorlar

 6. gulcin dedi ki:

  bende çağlayanda giricem imlalı imlasız komisyona göre değişiyor hayırlısı olsun herkes için

 7. Nurullah dedi ki:

  Anodolu adliyesi yeni yapılan kartal adliyesi E-5’in uzerindeki ben geçen sene girdim imlasız yazdım bi sıkıntı çıkmadı. 🙂

 8. mrv dedi ki:

  geçen sefer girdim imlalı sormadılar ama imlalı da yazabilirsiniz dedilerece diyorki:

  evet çağlayan adliyesi acaba burada imlalımı soruyolar bilgisi olan varmı ??

  Yorumu beğenenler:1

 9. aday duygu :) dedi ki:

  kartal adliyesi yani istanbul anadolu adliyesi ocak ayında hizmete açılacak anadolu yakasındaki bütün adliyeler buraya taşınmış olacak. yani ilk defa biz burada sınava girmiş olacağız nurullah bey siz nasıl orada sınava girdiniz?

 10. oylum dedi ki:

  Nurullah diyorki:

  Anodolu adliyesi yeni yapılan kartal adliyesi E-5′in uzerindeki ben geçen sene girdim imlasız yazdım bi sıkıntı çıkmadı.

  Yorumu beğenenler:0

  nurullah bey forumlarda geçen yıl kartalda girenlerden bazıları imlalı yazdıklarını söylüyorlar açıklama yapılmadı mı sınav öncesi ben geçen yıl düzcede girdim imla kuralsız diye açıklama yapmışlardı.

 11. crescent dedi ki:

  geçen sene imlalı mı soruldu metin ve hangi metin sordular bilen varmı acaba ???

 12. şevval dedi ki:

  şözleşmeli olarak hem istanbul adliyesine hem de istanbul anadolu adliyesine başvuru yapabilirmiyiz ????

 13. gulcin dedi ki:

  sadece bir komisyona başvuru yapabiliyorsun

 14. maceste dedi ki:

  arkadaşlar istanbul çağlayan adliyesi hangi marka klavye veriyor sınavda biliyormusunuz

 15. çiçek çiçek dedi ki:

  A4 Tech ler varya klasik onlardan dı sanırım markasını hatırlamıyorum ama klavyeleri güzeldi yani rahat yazılıyor. Herkese başarılar
  maceste diyorki:

  arkadaşlar istanbul çağlayan adliyesi hangi marka klavye veriyor sınavda biliyormusunuz

  Yorumu beğenenler:0

 16. çiçek çiçek dedi ki:

  Arkadaşlar İstanbul Adliyesi (Çağlayan) 214 katip alacak dimi ben yanlış anlamıyorum sanıyorum Gaziosmanpaşa adliyesi ondan bağımsız 36 kişi alacak??? Geçen sene 273 (+8 yedek) eleman aldı ve daha çoook elemana ihtiyaç var deniyordu bu sene daha az alım yapıyor şaşırıyorum sadece….

 17. nur dedi ki:

  keşke editör tarafından bir sistem kurulsa ve herkes gireceği yeri seçse, bizde böylece nerede aşağı yukarı kaç kişi girecek bilsek..

 18. ADLIYE10 ADLIYE10 dedi ki:

  Nurullah diyorki:

  Anodolu adliyesi yeni yapılan kartal adliyesi E-5′in uzerindeki ben geçen sene girdim imlasız yazdım bi sıkıntı çıkmadı.

  Yorumu beğenenler:0

  kazandın mı kaç puanla katıldın..kaç yazddın paylaşırmısın arkadaşım..

 19. nisa dedi ki:

  kayseri de girecek olan var mı arkadaşlar

 20. beyoğlu yedek dedi ki:

  bende geçen sene istanbul adliyesinde yedeklere kaldım.
  birden fazla klavye vardı ( sen seçemiyorsun tabi. hangi masaya oturacağını onlar söylüyorlar.hangi klavye denk gelirse artık 🙂 )
  ama sınavdan çıkan herkes klavyeler güzeldi, yazımı kolaydı dediler.
  hem kağıttan hem ekrandan yazma olanağı vardı.
  ortamda rahat sayılırdı, 7-8 tane görevli vardı içeride .