27
Eyl
Yazar: | Okunma: 3.740 | Cevap: 7
Reklam

Zaman Yönetimi : Çoğu çalışan işlerini zamanında yapamadığından işinin çok yoğun olduğundan şikayet eder. Hatta bir çok çalışan mesai saatleri dışında ve hafta sonları çalışmak zorunda kalır. İşyerinde yapılması gereken tüm işleri gün boyunca tamamlayabiliyor musunuz? Hem tüm gün işte ara vermeden çalışmayı hem de akşamları eve iş götürmeyi istemiyorsanız, bu önerilere dikkat edin.

Zamanı daha iyi kullanmanın yolları:

– Çoklu görevlerden vazgeçin: Öncelikle bir işi bitirin ve daha sonra bir başkasına geçin. Aynı anda 2-3 işi bitirmeye çalışmayın. Başka seçeneğiniz olmadığında ara sıra yapabilirsiniz. Tüm zamanınızı tek bir işe verince daha başarılı olursunuz.

– İşlerinizi küçük parçalara ayırın: İşinizi tamamlamak için yöntemi gözünüzde canlandırmanın yolu taslak oluşturmaktır. Sonra, bir işi 4 parçaya bölün. Böylece işin asla bitmeyeceğini düşünmek yerine 4 tane farklı ve kısa hedefiniz olur. Küçük parçaları bitirmeye odaklanınca hepsini bitirmiş olacaksınız.

– Ertelemeyin: Bazıları için erteleme işe yarar ve insanlar bu şekilde başarılı olur. Ertelemelerinizi gerçekten gereken zamanlar için saklayın. 2 hafta içinde bitmesi gereken bir projeniz varsa, en az 3 gün içinde ilk bölümüne başlamış olun. Sonra, birkaç günde ilk bölümü bitirin ve ikinci bölüme geçin. Kendinize küçük teslim tarihleri verin ve sıkıldığınızı hissedince bu teslim tarihlerini aklınıza getirin.

– İş bittikten sonra değerlendirme için zaman ayırın: İşin tamamında neler yaptığınızı hatırlayarak gözden geçirin, bir sorun olup olmadığını belirleyin. Bu size gelecek görevler için de yardımcı olacaktır.

Bu yazı için 7 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Genel  Etiketler: , , ,
Bu yazı için 7 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Ahmet TACEMEN dedi ki:

  Gün geçtikçe, daha. . .
  Kılıçdaroğlunun, Cehepenin acilen devşirilmesi için, Akepenin alet olduğu “postmodern” bir ihtilâlle, partisinin başına getirildiği şayiaları, gün geçtikçe, daha ebatlı ve birbirinden farklı muhitler tarafından, kabul edilmektedir. Kılıçdaroğlu, Ilımlı İslâmcılara, Cehepenin devşirilmesi için, “Başörtüsü Sorununa” yaklaşımıyla; partisinin Genel Sekreterine de, “Demokratik Açılım” için, doğru seçenek olduğunu, Referandumda Tuncelide “Hayır!” çıkartmasıyla, ispatladığı görüşü, gün geçtikçe, daha ebatlı ve birbirinden farklı muhitler tarafından, kabul edilmektedir.
  Ayrıca “Hayır!” reylerini, Kılıçdaroğlunun, Tunceli aşiret ağalarına, referandumu, onların yerine boykot edeceği taahhüdüyle ve Cehepede ileride yapacaklarının vaatleriyle, temin ettiği iddiası, gün geçtikçe, daha ebatlı ve birbirinden farklı muhitler tarafından, kabul edilmektedir. Mamafih Kılıçdaroğlunun partisinin “Başörtüsü Meselesine” yaklaşımı da, Cehepenin devşirilmesinin, Ilımlı İslâmcıların görüşleri doğrultusunda olacağı, gün geçtikçe, daha ebatlı ve birbirinden farklı muhitler tarafından, kabul edilmektedir.
  ……………………………..
  Ekim 2010
  Dr. Ahmet TACEMEN

 2. Zeynep dedi ki:

  Değişik bir yaklaşım olmuş Ahmet bey 🙂

 3. niğde üniversitesinden talebeniz veyis dedi ki:

  HOCAM düşünceleriniz güzel . Katılıyorum ama gerekli yerde ve zeminde söylenmediği için zurnanın son deliği mesabesinde etki ediyor haberiniz ola.

 4. niğde dedi ki:

  Dr. Ahmet Tacemen hocam nerdesiniz bilmem ama şunu ifade edeyim gençliğimin yıllarını türklük diye diye harcadınız.
  Neydi öyle anlattıklarınız. Mail adresinizi yazın sizinle görüşelim.

 5. serkan dedi ki:

  ahmet hoca artık yoksun hayatımızda 🙂 zırvalarını abidik gubidik sitelere mi yazmaya başladın? ahhh canım yazıkk :)))))))

 6. sencer dedi ki:

  tacomen naber????? emekli olunce pek fiyakan kalmadı elleham :))))))))

 7. züleyha dedi ki:

  İyi ki sizi tanıdık hocam.Gençliğinin güzel yıllarını yediğiniz iddiasında bulunan sevgili arkadaşlara inat iyi ki o koca kitaplarınızı okutmuşsunuz.Yaşadığım ülkeye, topyekün Türk Milleti’ne sevgiyi, sadakati, yarınları için endişe etmeyi önce millet demeyi öğrendik sayenizde.Ortadan kaldırmak isteyenlere, utananlara, Türk’üm demeye gocunanlara inat Türk olmakla gurur duyduk.Olmayanı da bölücü olmadığı sürece kardeş bildik.Allah size uzun ömürler versin.Duymasak da sesinizi görmesek de yüzünüzü sizi severiz biliniz.Emekliliği unutulma dönemi sayan hezeyan dönemi sayan beynini emekli etmişler evvela sözkonusu kişinin hocaları olduğunu hatırlasınlar.Üstümüzde emeği olduğunu hatırlasınlar.Hocamızla konuşmanın da bir usulü vardır.Türkçe/Edebiyat okuyup edep öğrenemeyen kimselerin zaten sizden alabileceği bir ders de olamaz.