Reklam

Soru : Merhaba arkadaşlar aynı ildeki hem infaz koruma hemde katipliğe başvuru yapabilir miyim ? Birde ildeki ilçelere katip alımları merkezden mi yapılacak yoksa o yer kendine özgü mülakat sınav mı ? Yapacak ?

Cevap : Aynı ilde hem ikm hem zabıt katipliğine başvuru yapabilirsiniz. İlçe adliyesi hangi komisyona bağlı ise oraya başvuru yapacaksınız. Bazı ilçelerin kendi komisyonu bulunuyor. İlanda bağlı bulunan komisyonlar belirtilmiş durumda tekrar incelerseniz başvuru yapmayı düşündüğünüz ilçenin en solunda bağlı bulunduğu komisyonu görebilirsiniz. İlçe adliyelerinin kendi komisyonu yoksa o mülakatı ve sınavı merkez adliyesi veya bağlı bulunduğu komisyon yapar.

Bu yazı için 6 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Soru Cevap  Etiketler: , ,
Bu yazı için 6 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. dawinci1986 dedi ki:

  ikm alımları 6 şubatta başlıyor adliye katipliği ise 23 ocakta başladı ikm için izmite fakat adliye katipliğine sakaryaya başvurmayı düşünüyorum bu olurmu tarihleri filan farklı ama başvurabilirmiyiz.?

 2. beyazgul1986 dedi ki:

  evet başvurabilirsin

 3. dawinci1986 dedi ki:

  size bir sorum daha olacak bu infaz koruma öğrenciliği var sadece bakırköy ve ankara adliyelerine başvuru yapılıyor 23 ocakta oda başladı ona katiplikle beraber başvuramıyoruz sanırım öyledir dimi?

 4. özlem acar dedi ki:

  lise mezunuyum 1986 doğumluyum izmirde yaşıyorum

 5. fatoss dedi ki:

  arkadaşlar ben istanbulda zabıt katipliğine başvuracağım. ama hem sözleşmeli hemde kadrolu olarak bir yerden başvuruluyomuş. her ikisinede başvurabileceğim yerleri nasıl öğrenebilirim.yardımcı olursanız sevinirim..

 6. Brandi dedi ki:

  Now I feel stpidu. That’s cleared it up for me