Reklam

ogretmenAtama bekleyen on binlerce öğretmene sevindirici haberBakan Çubukçu’dan geldi. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, bu yıl 40 bin yeni öğretmenin atanacağını söyledi. Çubukçu, TBMM’de gazetecilerle sohbeti sırasında, Bütçe Kanunu kapsamında, kullanacakları 21 bin öğretmen kadrosu bulunduğu, 19 bin yeni öğretmen kadrosu için de TBMM’ye kanun tasarısı sunacaklarını bildirdi. Bakan Çubukçu, ”Yeni öğretmenlerin 10 binini haziran ayında, 30 binini de Ağustos ayında atamayı planlıyoruz. Böylece bu yıl içinde atadığımız öğretmen sayısı 65 bine ulaşacak” dedi.

Öğretmenlerin mecburi hizmetine ilişkin bir soru üzerine, Çubukçu, mecburi hizmet süresinin 7 yıla çıkarılmasına yönelik çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Bakan Çubukçu, öğrencilerin eğitimin öznesi durumunda olduğuna dikkati çekerek, bazı kararları anketlerle öğrencilere danışarak aldıklarını kaydetti. Sınavların başlama saatlerine ilişkin anket ile kıyafet konusundaki anketlere 400 binin üzerinde öğrencinin katıldığını belirten Çubukçu, bu durumun kendisini çok mutlu ettiğini, bundan sonra da bazı kararları öğrencilere danışarak alacaklarını dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, düzenlenecek eğitim şurasında yeni bir uygulamaya gideceklerini belirterek, şurada veli ve öğrencileri ayrı ayrı tartıştırmayı planladıklarını anlattı.

Bir Yorum

Reklam


Kategori: Memur Alımları  Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Bir Yorum


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

  1. havva dedi ki:

    ANKARA ÜNİVERSİTESİ EV EKONOMİSİNİDE ARTIK ÖĞRETMEN DİYE ALSINLAR.BİZ ÇOK YORULDUK.ARTIK.ALLAH RIZASI İÇİN BİZEDE KADRO VERSİNLER.HİÇ BİR ALLAHIN KULU ÇIKIPTA DEMİYORMU EV EKONOMİSİ KADROSU ACALIM.DÖRT ANABİLİM DALI UZERINDE EGITIM ALDIK.COCUK GELISIMI ,AİLE VE TÜKETİCİ BİLİMLERİ,BESLENME,EV YÖNETİMİ ALANLARDA EGITIM ALDIK.ÇOCUK GELİŞİMİNDEN 12 KREDI DERS ALDIK.STAJ YAPTIK.NEDEN KIMSE BIZI GORMUYOR.VE HIC KIMSEDE KADRO ACMIYOR.NEDENNNNNNNNNNN