08
Oca
Yazar: | Okunma: 8.058 | Cevap: 30
Reklam

2012 Erzincan Adliyesi Zabıt Katibi adayları bilgi alışverişi başlığı: 2012 Adalet Bakanlığı sözleşmeli ve kadrolu zabıt katibi alımlarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunabilir, başvurular, alınacak personel sayıları klavye sınavı ve mülakat sözlü sınavla ilgili sorular sorabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı için 30 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: 2012 Katip Adayları
Bu yazı için 30 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. ......... dedi ki:

  erzincadan giren daha önce yokmu .. mülakata katılan???

 2. soso dedi ki:

  ben erzincan adliyesine başvurumu yaptım.ankara da ikamet ediyorum.ankara da hep mülakatta kaldım.şansımı bir de erzincan da deneyim dedim bakalım nasip.(nişanlım erzincanda memur)
  daha önce erzincan adliyesinde sınava giren varsa bilgi verirse sevinirim.herkese başarılar

 3. aday dedi ki:

  Ben de erzincan adliyesine yaptım başvurumu. hakedenin kazanması dileğiyle

 4. soso dedi ki:

  daha önce erzincanda mı girdiniz sınava….erzincan da mı ikamet ediyorsunuz bilgi verirseniz sevinirim ..erzincan sınavında imla kurallarına dikkat ediliyor mu?

 5. soso dedi ki:

  erzincan adliyesinde daha önce sınava giren arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum….sayın aday daha önce erzincanda sınava girmiş miydiniz? ne kadar başvuru yapılmış bilginiz var mı?

 6. soso dedi ki:

  erzincanlılar herhalde sınava girmiyor…….. cevap yok mu erzincanlılar ?:)

 7. Yusuf dedi ki:

  Ben geçen dönemdeki sınav ile Kemaliye adliyesine atandım. Sınavda size tavsiye edebileceğim en önemli husus rahat olun kenidinizi sıkmayın. Klavye sınavında bir kağıt veriyorlar, o metini yazıyorsunuz.İmla kurallarına uymadık, ama yeni sınavda nasıl olur orası bilinmez. Sözlü mülakatta ise soruları cevaplayabilmenizden çok nasıl cevap verdiğiniz önemli, bilmiyorsanız lafı uzatmayın “Bilmiyorum Efendim” diye kısa cevaplar verin. Ve odaya girdiğiniz zaman otur demeden oturmayın, ayakta bekleyin. En önemli şeylerden biriside takım elbise, giyim kuşam çok önemli. Şuan aklıma gelen şeyler bunlar, sakin olun bu ölüm kalım sınavı değil, sadece bir iş. Kendinizi fazla kasmayın. Hepinize başarılar….

 8. soso dedi ki:

  yusuf bey teşekkürler…. hayırlı olsun…darısı bizim başımıza diyelim…ne kadar yazmıştınız uygulama sınavında…mülakatta ne gibi sorular soruldu cevabınızı bekliyorum…ben ankaradan gelip sınava gireceğim ankarada uygulama sınavını kazandım ancak mülakatta elendim…nişanlım erzincanda memur hayırlısı allahtan herkes için…..

 9. soso dedi ki:

  yusuf bey bir de hangi metin çıkmıştı? cevabınızı bekliyorum kolay gelsin…

 10. Yusuf dedi ki:

  ben tam sınırdaydım, çünkü katiplik sınavını kazanmak için hiç klavye çalışmamıştım. 3-5 parmakla 91 falan yazmıştım ve Mektup metni ile Nasrettin hoca metni vardı galiba tam hatırlamıyorum.

 11. Yusuf dedi ki:

  Sözlü sınav önemli, sözlü sınavdan geçemezseniz isterseniz 200 yazın hiç bir önemi kalmıyor. Davranış tavır, giyim çok önemli

 12. soso dedi ki:

  yusuf bey yorumlarınız için teşekkürler…….mülakatta ne gibi sorular sordular cevabınızı bekliyorum?

 13. Yusuf dedi ki:

  Mülakatta her türlü soru gelebilir. Aklımda olanları yazayım;
  1-) Olimpiyat simgesindeki halkalar neyi ifade eder.
  2-) Nutuk ne zaman nerede yayınlandı.
  3-) Katibin görevleri.
  4-) Karton nedir. Mahkemede veya Savcılıkta tutulan kartonlar .
  5-) Dikkat içerikli sorular (Örn: Bir geminin kaptanısınız, 1. limandan 10 kişi aldın, 2 limana 3 kişi bıraktın vs… en sonunda kaptanın göz rengini sorarlar.) buradaki amaç ne kadar dikkatlisin onu ölçmek
  6-) Londra anlaşması hangi tarihte nerede imzalandı…. falan filan işte.
  Buna benzer bir sürü soru

 14. soso dedi ki:

  Yusuf Bey yorumlarınız için teşekkür ediyorum….

 15. erzincanli dedi ki:

  mülakatta bayanlar nasıl giyindi takım elbisemi çoğunluk .farklı bişey giyinip sırıtmayalım sonra yada takım elbise giyinip abes kalmayalım bilgisi olan paylaşırsa çok memnun olurum

 16. can erzincan dedi ki:

  Merhaba soso merak ettim sen uygulamalı sınavın nasıl geçti kazandın mı

 17. soso dedi ki:

  sayın can erzincan, ben maalesef 89 da kaldım.olmadı.kazanırım gözüyle bakıyorum ancak olmadı.çok heyecanlandım.çok yanlışım vardı.eve gidip aynı metni yazdım.130 kelime yazdım siz ne yaptınız?

 18. canerzincan dedi ki:

  Ben de çok heyecan yaptım zorda olsa kazandım bakalım pazar günü her şey belli olacak. Sizin kaybetmenize çok üzüldüm tanışmayı isterdim sizinle sağlık olsun henüz her şeyi kaybetmiş sayılmazsınız önümüzde cezaevi katipliği de var eğer oraya başvuru yaptıysanız şansınızı orda da deneyebilirsiniz. Bol şans diliyorum size.

 19. soso dedi ki:

  ceza evi katipliğine başvurmadım..ankaradan gelip gitmek zor oluyor.umarım kazanırsınız.bir daha sınava artık bende girerim nasip…isminiz neydi ben songül….umarım bir gün tanışırız…siz göreve başlayın ben arkanızdan gelirim inşallah…iş arkadaşı oluruz belkide….gönülden başarılar dileğimle………güzel haberlerinizi bekliyorum 🙂

 20. soso dedi ki:

  evet kazananlar açıklandı….
  kazananları tebrik ediyorum…..allah utandırmasın…..kazanan-kazanmayan arkadaşlar mülakatta neler soruldu cevabınızı bekliyorum……….