11
Nis
Yazar: | Okunma: 36.391 | Cevap: 92
Reklam

Bazı basın yayın organlarında Düzce Adliyesinde yapılan zabıt katipliği sınavında adalet komisyonunda görevli hakim ve savcıların torpil yaptığı iddiaları yer almaktadır. Bilindiği gibi zabıt katipliği sınavı, sınav başvuru şartını taşıyan adayların başvurusu sonrasında yapılan uygulama ve mülakat sınavlarından oluşmaktadır. Klavye uygulama sınavında en az doğru 90 kelime yazan adaylar sözlü mülakat sınavına girmeye hak kazanırlar ve mülakatta da  sıralamaya giren adaylar başarılı olmuş sayılırlar.

90 kelime yazamadığı halde yapılan torpille mülakata alınıp bazı adayların katiplik sınavını kazandırttırıldığı iddia edilmeden önce: Yönetmeliğe göre yapılan zabıt katipliği klavye uygulama sınavı sonrası klavye uygulama sınavına itiraz edilebildiği ve yeniden sayım yapılarak adayların itirazların değerlendirilmesi sonucunda mülakata çağrıldığı unutulmamalıdır.

Düzce Adliyesinden alınan bilgilere görede uygulama sınavında 90 kelimeyi geçemeyen 3 aday zabıt katipliği uygulama sınavına itiraz etmişlerdir ve tekrardan yapılan inceleme ve sayım sonrasında itirazları kabul edilerek mülakat sınavına çağrılmışlardır. Adalet Bakanlığı mensubu hakim savcılar ve sınava katılan adaylar suçlanmadan önce gerekli araştırma ve incelemeler yapılarak doğruluğundan emin olunan haberler gündeme taşınmalıdır.

Bu yazı için 92 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Haberler  Etiketler: , , ,
Bu yazı için 92 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Hakan diyor ki:

  Öncelikle kazanan arkadaşları tebrik ediyorum. Torpil yapıldı mı yapılmadı mı bilmiyoruz ama durduk yere insanların suçlanması da hoş değil.

 2. merve06 diyor ki:

  O haberi yapanlar sınava itiraz edilebildiğini bilmiyor olsa gerek :)

 3. Sinan Akyz diyor ki:

  Haberi bende okudumda adını soyadını bile belirtmişler torpille kazandığı iddia edilen kişinin. O arkadaşın yerinde olsam hemen tazminat davası açardım haberi yapan siteye.

  Her adayın başına geliyor bir çok kişi itiraz ediyor haklıysa sayımda incelemede bi hata yapıldıysa çağrılıyor mülakata yani bu kadar basit.

 4. halil diyor ki:

  torpil varsa hakkımız olsun ancak emin olmadanda bişey söylemek istemiyorum.

 5. Katip Orhan diyor ki:

  Bu tür iddialar her sene oluyor ancak ispatlanamadığı sürece iftira suçunu oluşturur :)

 6. elif diyor ki:

  Kazananlar ne zaman başlar bilgisi olan var mı?

 7. aday katip diyor ki:

  merhaba
  düzce adliyesinde sınava girmiş biri olarak ben 90 kelime yazamadım 89 da kaldım, ben bu konuda kesinlikle düzce adliyesini suçlayamama kesinlikle herkesin itiraz hakkı bulunmakta bende aradım düzce adliyesi komisyonunu konuştuğum bayan arkadaş gayet nazik, kibar ve anlayışla durumu bana açıkladı arkadaşların anlam bütünlüğünü bozduklarını daha sonra itirazlarının kabul edildiğini bu da zaten herkesin hakkı. Böyle anlamsızca konuşmaktansa sınava hazırlanmak daha sağlıklı olacaktır,

 8. kermit diyor ki:

  her adliyede oluyor bunlar kandırmayın kendinizi, he belki bizim başvurduklarımız 90ı geçeni mülakata sokuyor, ama 70 puanlık adama , neye göre veriyor, şeffaflık yok, herkesin kaç kelime yazdığı belli olsun, ve mülakat soruları eşit sorulsun, kimisine memleketi kimisine de uzman soruları sorulmasın, ve kamera kayıtları tutulsun , açık açık hakkım yendi arkadaş gidip nasıl iddia edeyim, kayıt mı var mülakatta neye göre elediler, bir de tek tek alıyorlar içeri

  bir şekilde kılıfına uydururlar, hak ve hakikat yalan geliyor insanlara, bir şekilde hakkımızı yiye yiye orada çalışacaklar alacakları para helal mi, bir de ne kadar huzuru olacaklar

  ayrıca komisyon üyeleri belki yatarken uykunuz kaçmıyor ama başınıza sebepsizmiş gibi gelen belalar, kazalar ya da tarifini açıklayamadığınız mutsuzluklar da anlatmazsa yaptığınız haksızlıkları hiç bir şekilde anlamazsanız da bu dünyada, ahirette elimiz yakanızda

  insanlık kendine gel ….

 9. kamil ulusu diyor ki:

  ben düzecede bulumdum daha önce, çok milliyetçi ve kaba bir adam kayırma durumları vardı. söz konusu düzce ise söylenenler çok azdır. kesin olmuştur ve daha fazlası vardır.

 10. yakincag diyor ki:

  Bu iddialar asilsiz degil arkadaslar hatali olabilir bu iddiayi ortaya atan kisi sonuc listesini arastiriyor ismi bahis olan kisinin 86 kelime yazdigini ve mulakata cagrildigini ve kazandigini tespit ediyor durum bundan ibaret hata tamamen duzce adliyesinde

 11. kamil ulusu diyor ki:

  Allah düzceli olmayanı oraya gitmekten korusun. zaten düzceli olmayanı onlarda kovmaya çalışıyorlar… yazık memlekette hala böyle yerlerin olması çok acı…

 12. mustafa diyor ki:

  bal gibi torpil var 170 yazdım net kpss ön lisans 81.87 hakkım haram olsun mersin de olanlara

 13. nisa diyor ki:

  kesin vardır iftira değil ya bunlar

 14. MERSİNLİ diyor ki:

  mustafa diyorki:

  bal gibi torpil var 170 yazdım net kpss ön lisans 81.87 hakkım haram olsun mersin de olanlara

  mersinde hakikaten torpil diz boyu

 15. cihan diyor ki:

  benim de sınav esnasında metni yazarken yeni sayfa açıldı ve o şekik 84 nette kaldım ama itirazımı kabul etmediler gerçek mağdurlar da arada gidiyorr

 16. leyla diyor ki:

  ya gerçekten herkez komisyonun veriği cevaba inanadımı yani….ne dicekti komisyondakiler evet 90 bile yazamadı ama torpili büyük yerden boyun eğmek zorudna kaldık geçirdik katip aptık mı dicekelrdi.. o gün mülakatı 121 kişi kazandık ama sınava 124 kişi girdi fakat sabah savcı bize açıklama yaparken herşeyi söyledi ama nedense bu ayrıntıyı atlamışş neden söylenmedi bize 124 kişinin mülakata girdği .madem o kişiler 90 ı geçmiş neden yayınlanan kağıtlar düzenlenmedi tekrar doğrusunu düzenleyip yayınlasın adliye çokmu zor yani ..uygulamada ismin karşısında kocaman BAŞARISIZ yazıyo .düzeltsin adliye çalşıanları arkadaşım ..yani o listede onca 145 130 yazan adam var adliye onları bıraktı ama anlam bütünlüğünü bozup zor zelamet 90 kazan adamımı aldı…öyleyse de yine durum içler acısı ..90 yazan adam değil 145 yazan adam alınmalıydı ..listeyi incelediğinizde görürüsünüz alınanların çoğu 90 ve 96 arası .yanlızca 1 kişi var 165 yazan onuda ayıp olmasın diye aldılar heralde biricydi çocuk adliyede.. o çocuk dava açıcağına gelsin katipler netede açıklama yapsın ben o kişiyim böyle böyle oldu desin diyebilcekmi bakalım..eminim o kişi daha katipler net niye bişey olduğundan bile haberi yokturrrrr……….

 17. adlt diyor ki:

  Arkadası gozunle goruyirsun ama nasıl ispatlayacaksın yapan yaptım yaptıranda yaptırdım demiyor bazı seyler bariz ortadaKatip Orhan diyorki:

  Bu tür iddialar her sene oluyor ancak ispatlanamadığı sürece iftira suçunu oluşturur

 18. adlt diyor ki:

  Peki niye dava acmıyor sence :) Sinan Akyz diyorki:

  Haberi bende okudumda adını soyadını bile belirtmişler torpille kazandığı iddia edilen kişinin. O arkadaşın yerinde olsam hemen tazminat davası açardım haberi yapan siteye.

  Her adayın başına geliyor bir çok kişi itiraz ediyor haklıysa sayımda incelemede bi hata yapıldıysa çağrılıyor mülakata yani bu kadar basit.

 19. adlt diyor ki:

  Arkadaslar burda yakınmak bos toplanıp ozellikle sozlu mulakattaki kayırmaları biryere sikayet etmek lazım

 20. albatros diyor ki:

  öncelikle bu sınavların güvenilir ve hakkaniyet içerisinde yapıldığını kanıtlamaları açısından bütün uygulama sınavlarının sonuçlarında her adayın kaç kelime ile mülakata kaldığı ya da kalamadığı oraya yazılmalıdır.. isminin karşısında yalnızca başarılı ya da başarısız ibaresi bu sınavların ŞEFFAF YAPILMADIĞI kanaatinin güçlendirmektedir.

1 2 3 5