Reklam

 T.C. DANIŞTAY BAŞKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLAN

I) BAŞVURULARIN TARİHİ VE ŞEKLİ

Başvurular 28/06/2017 Çarşamba günü saat: 09:00’da başlayacak olup, 04/07/2017 Salı günü saat: 17:00’da sona erecektir. (Başvurular mesai saatleri içerisinde yapılacaktır.) Adaylar, Danıştay Başkanlığının internet sitesi olan http://www.danistay.gov.tr’den temin edilecek başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra imzalı ve fotoğraflı olarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte şahsen  Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine başvurabileceklerdir.

Posta, kargo ya da APS ile yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

ADAYLARDA ARANAN  NİTELİKLER

A) GENEL ŞARTLAR

a) 657 sayılı  Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Genel Şartlar Başlıklı 5’inci maddesinin 1’inci fıkrasının (b) bendinde yer alan “İlk Defa Devlet Memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak” hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31/12/2017 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (31/12/1982 ve sonrası doğmuş olanlar başvuru yapabilirler.)

c) 2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/önlisans sonuçlarına göre lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

ç)  Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

B) ÖZEL ŞARTLAR

a) Fakülte veya Yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesinden mezun olmak,

b) Diğer lise veya dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak,

c) Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, en son başvuru tarihi itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olmak,

ç) Yapılacak uygulama sınavında, sınav komisyonunca belirlenecek metinden bilgisayar ile imla kurallarına ve noktalama işaretlerine uygun olarak, yanlışsız, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada en az doksan kelime yazabilmek.

C) BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

Başvuru sırasında aşağıda listelenen belgelerin teslimi zorunludur.

a) Başvuru Formu (Danıştay Başkanlığı’nın internet sitesinden http://www.danistay.gov.tr temin edilecek ve başvuru sahibi tarafından doldurulup, fotoğraf yapıştırılarak imzalanacaktır.)

b) Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

c) 2016 yılı KPSSP3, KPSSP93 veya KPSSP94 puan türünden birini içeren, üzerinde doğrulama kodu bulunan KPSS sonuç belgesi. (ÖSYM Başkanlığından kurumumuz tarafından teyit edilecektir.)

d) Diploma aslı veya okul ya da noter onaylı sureti veya e-devlet’ten alınan ve doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi ve fotokopisi,

e) Başvuru için istenen belgeleri eksik getiren, başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatları işleme alınmayacaktır.

NOT: Başvuru belgelerinde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılacak olup, sözleşme imzalanmayacaktır. Sözleşme imzalanmış olsa dahi iptal edilecek olup, bu kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

II)UYGULAMA SINAVI, SÖZLÜ SINAVI VE NİHAİ BAŞARI LİSTESİ

A- Uygulama sınavı;

Uygulama sınavına, Merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen sözleşmeli personel istihdam sayısının yirmi katı kadar aday çağrılacaktır. Uygulama sınavına alınacak adayların hangi gün, saat ve yerde sınava alınacağı http://www.danistay.gov.tradresinde ayrıca ilan edilecektir. Yapılacak uygulama sınavında, sınav komisyonunca belirlenecek metinden bilgisayar ile imla kurallarına ve noktalama işaretlerine uygun olarak, yanlışsız, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada en az doksan kelime yazılması şarttır. Doğru kelime sayısının belirlenmesinde; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığı, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığı göz önünde bulundurulacaktır. (Vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazamayan adaylar sözlü sınavına alınmayacaklardır.)

B- Sözlü sınavı;

Uygulama sınavında başarılı olan adayların tümü için sözlü sınavın hangi gün, saat ve yerde yapılacağı http://www.danistay.gov.tr adresinde ayrıca ilan edilecektir. Sözlü sınavında başarılı sayılabilmesi için yüz tam puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

C- Nihai Başarı Listesi;

Nihai başarı listesi; sözlü sınavında başarılı olanların, Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin “Değerlendirme” başlıklı 13 üncü maddesi uyarınca merkezi sınav puanının %40’ı, uygulama sınav puanının %40’ı ve sözlü sınav puanının %20’si  alınmak suretiyle yapılacak hesaplama sonucuna göre belirlenecektir.

Sonuçlar sınavın bitimini takipeden yedi gün içinde  http://www.danistay.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Yayınlanma tarihi aynı zamanda tebligat tarihi olarak kabul edilecek olup, göreve başlatılacaklara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Adaylar nihai başarı listesine ilan tarihinden itibaren on gün içinde yazılı olarak itiraz edebilirler.

III) YERLEŞTİRME

a) Yerleştirme işlemi öncesi istenilecek belgelerile birlikte sözleşmenin ne zaman yapılacağı nihai başarı listesi ile birlikte duyurulacaktır.

b) Göreve başlama şartlarını taşımadığı veya gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adaylarla sözleşme yapılmayacak olup,bu hususların sözleşmeden sonra tespiti halinde yapılan sözleşmeler iptal edilerek ilgililer hakkında genel hükümlere göre işlem yapılacaktır. Ayrıca idare tarafından kendisine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

c) Göreve başlamaya hak kazananlardan geçerli bir mazereti olmaksızın süresi içerisinde görevine başlamayanların veya sözleşme imzalamaktan vazgeçenlerin sözleşmeleri iptaledilerek yerine yedek adaylar arasından nihai başarı listesindeki sıralamaya göre yerleştirme yapılacaktır.

IV) SÖZLEŞME ÜCRETİ

Zabıt Katibi – En Az Ön Lisans : 2.158,23 TL

Zabıt Katibi – Lise ve Dengi : 2.11.95 TL

Başvuru formunu doldurmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar için tıklayınız.

Zabıt Katibi başvuru formu için tıklayınız.

Kamuoyuna duyurulur.

Bu yazı için 2.070 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Katip Alımları  Etiketler: , , , , ,
Bu yazı için 2.070 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Ahmet diyor ki:

  Ekrem diyorki:

  Benim duyduğum kadarı ile güvenlik soruşturması bitmiş arşiv araştırması na başlanmış oda 1 ay kadar sürer

  Birini yaparken diğeri yapılmıyor ya zaten taş devrinde yaşıyoruz çünkü.

 2. X diyor ki:

  Sozlesmeli katibim danistayi kazanirsam sozlesmeyi fesh edip oraya gecebilirmiyim ayrintili bilgisi olan?

 3. Katipppp diyor ki:

  X diyorki:

  Sozlesmeli katibim danistayi kazanirsam sozlesmeyi fesh edip oraya gecebilirmiyim ayrintili bilgisi olan?

  Nerde katipsin arkadaşım ? Ve neden Danıştay’ istiyorsun ?

 4. Zeynep diyor ki:

  Orayi istemiyodun madem danıştay istiyodun neden o sınava girip katip oldun ? Senin begenmedigin degistirmek istedigin katipliği aylarca umutla isteyen bekleyen oluyo yazik günah ya girmeyin istemediğiniz sınava yapacağınız islerin sinavlarina girin

 5. X diyor ki:

  Ne sacmaliyosunuz ya ikisinin sinavi ayni hafta oldu mulakatida ayni gun oldu ne yapsaydim nasil olsa danistay olur oburune girmeyim mi deseydim ne sacma bi dusunce sisteminiz var bilip bilmeden insanlari yargilamayin kim olsa danistaya gecmek ister kendimizi kandirmanin luzumu yok

 6. Zeynep diyor ki:

  Kimse kazandığı yeri feshedip baskasina gecmeyi dusunmuyor sadece bian önce memur olmak istiyor keyfi secimleri düşünmüyor kimse herkes bian oncr ozellerden kurtulmak istiyor

 7. Buse diyor ki:

  Zeynep diyorki:

  Kimse kazandığı yeri feshedip baskasina gecmeyi dusunmuyor sadece bian önce memur olmak istiyor keyfi secimleri düşünmüyor kimse herkes bian oncr ozellerden kurtulmak istiyor

  Boşversene belki bu insanlar kendi bölümü olmadiği halde katip olcam diye yapmadiklari şey kalmaz olunca da iş beğenmezler allah bunlara bir yerden verir bi yerden alir herkes rahat olsun

 8. Ankaragücü diyor ki:

  Kardeşim ben söyleyince kızıyorlar katipliği kazanmışsın işte kalsana orada daha danıştayı düşünüyor.Bütün koltuklar bizim olsun demeyin.Sen oradan istifa etsen ne olacak senin adliyedeki koltuk boş kalacak artı buradaki birinci yedeğin işi olmayacak.Ayrıca katip katiptir bunun Danıştayı adliyesi olmaz madem zor geliyor neden seçtin bu mesleği.Millet memur olsam yeter der bunlar hep bana hep bana der.Bu gibi arkadaşlar yüzünden puanlar hiç aşağı çekilmiyor ne diyeyim size daha bilemiyorum

 9. Akılsırermez diyor ki:

  Yahu bu nasıl bir mantıktır? Size ne kimin nereye tercih yapacağından. O zaman sizin mantıkla alışveriş zincirleri de kurulmasın? Nasıl olsa birtane var değilmi ne gerek var başka bir şubeye?
  Kafanız mı iyi anlamıyorum. Adam katipse katip, kazanırsa paşa paşa gelecek siz bu konuda nasıl yorum yapabilirsiniz ve adama karşı bu cümleler kurabiliyorsunuz hayret ediyorum. Devlet böyle bir hak tanımış mı? Evet.
  Kazanırsa bunu gerçekleştirmesinde bi mani var mı? Hayır.

  Oturup millete laf atacağınıza “allahım bana da nasip et” diyin. Bu adam gelmese senin şansın %1000 mi artacak? Madem bu işe bu kadar muhtaçsın o zaman klavyede birinci olup şansını arttırsaydın.

  90 100 yazıp gelip burada katip adama laf atmayın. Ben de başka adliyenin sonucunu bekliyorum. İkisini de kazanırsam sırf inadınıza danıştaya gidecem

 10. KY diyor ki:

  Arkadaşlar bi haber alan var mı? Ne zaman açıklanacağı hakkında fikriniz var mı?

 11. Ankaragücü diyor ki:

  Akılsırermez diyorki:

  Yahu bu nasıl bir mantıktır? Size ne kimin nereye tercih yapacağından. O zaman sizin mantıkla alışveriş zincirleri de kurulmasın? Nasıl olsa birtane var değilmi ne gerek var başka bir şubeye?
  Kafanız mı iyi anlamıyorum. Adam katipse katip, kazanırsa paşa paşa gelecek siz bu konuda nasıl yorum yapabilirsiniz ve adama karşı bu cümleler kurabiliyorsunuz hayret ediyorum. Devlet böyle bir hak tanımış mı? Evet.
  Kazanırsa bunu gerçekleştirmesinde bi mani var mı? Hayır.

  Oturup millete laf atacağınıza “allahım bana da nasip et” diyin. Bu adam gelmese senin şansın %1000 mi artacak? Madem bu işe bu kadar muhtaçsın o zaman klavyede birinci olup şansını arttırsaydın.

  90 100 yazıp gelip burada katip adama laf atmayın. Ben de başka adliyenin sonucunu bekliyorum. İkisini de kazanırsam sırf inadınıza danıştaya gidecem

  Sizi buralara sayıylamı gönderiyorlar kardeşim. Nereyi kazanırsanız kazanın gelip buralarda insanların umutlarıyla dalga geçer gibi konuşmayın o zaman. Ayrıca verdiğin örnekle isminin hakkını vermişsin.

 12. Tt diyor ki:

  Ankaragücü diyorki:

  Akılsırermez diyorki:

  Yahu bu nasıl bir mantıktır? Size ne kimin nereye tercih yapacağından. O zaman sizin mantıkla alışveriş zincirleri de kurulmasın? Nasıl olsa birtane var değilmi ne gerek var başka bir şubeye?
  Kafanız mı iyi anlamıyorum. Adam katipse katip, kazanırsa paşa paşa gelecek siz bu konuda nasıl yorum yapabilirsiniz ve adama karşı bu cümleler kurabiliyorsunuz hayret ediyorum. Devlet böyle bir hak tanımış mı? Evet.
  Kazanırsa bunu gerçekleştirmesinde bi mani var mı? Hayır.

  Oturup millete laf atacağınıza “allahım bana da nasip et” diyin. Bu adam gelmese senin şansın %1000 mi artacak? Madem bu işe bu kadar muhtaçsın o zaman klavyede birinci olup şansını arttırsaydın.

  90 100 yazıp gelip burada katip adama laf atmayın. Ben de başka adliyenin sonucunu bekliyorum. İkisini de kazanırsam sırf inadınıza danıştaya gidecem

  Sizi buralara sayıylamı gönderiyorlar kardeşim. Nereyi kazanırsanız kazanın gelip buralarda insanların umutlarıyla dalga geçer gibi konuşmayın o zaman. Ayrıca verdiğin örnekle isminin hakkını vermişsin.

  Sen nereden biliyorsun klavyede birinci olmadigimizi yada basimiza neler geldigini yada nereden biliyorsun bizim.dua etmedigimizi…. bana bak burada biz bir yer olursa sukur edecek durumda olan insanlarizzz duydunmuuu algiladinmi … mevzu danistayida adliyeyide kazanmaniz degil…. burada bir medet umarak ardinda kimsesi olmayan baskacada caresi olmayan insanlar var…. surekli bu siteye girip acaba bir duyum bir haber varmi diye buralarda gozumuz portluyor…. canimiz gercekten burnumuzda alllah seni inandirsin cinnet geciriyorum…. yatip kalkip ben gibi hic bir caresi kalmamislar icin dua ediyorum eminnn oll yada olmaa umurumda degilsin… rabbim hic biryeri kazanamamis burayi bekleyenlere nasib etsin insallahhh… hadsiz hadsizz bir yerleri kazanmis gelipde burada gozumuze sokar gibii…. hele heleee sen gibi bizlere basarisiz diyenlere aslaaa aslaaa nasibb etmesinn…. basarisiz sensinnn… sen bunu demek istedin tam olarak…. agzini yuzunu yikada konus… bizim canimizin sıkintisi bize yeter vallahiii billahiiii …. sessiz sedasiz bekle aciklanincida bas git danistayina

 13. Buse diyor ki:

  İnadına danıştayi tercih edeceğim
  Danıştay: tamam

 14. Ahmet diyor ki:

  Ankara adliyesini kazandım danıştayıda bekliyorum şükürde etmiyorum çalıştım kazandım sizene. İyi ki böyle tiplerle çalışmayacağım zaten böyle tipler başarılı olamadığı için burada böyle sürünüyorlar kendisinden çok başkasının ne yaptığıyla ilgileniyorlar. Tekrar söylüyorum size ne. Nerde m a l var buraya toplanmış

 15. Fadik diyor ki:

  Adam ol yediğin ekmeğe şükret geri vites yapma yediğin ekmekte kalmaz…

 16. Tt diyor ki:

  Mutlaka danistayi bekliyor olabilirsiniz… tarihte hic mi yok ayni andan 2 ya da 3 yer kazanan en iyi nereyse tabiki tercihini ondan yana yapacaksin ama mevzu bu degil…. mevzu sanki biz basarili olduk siz hak etmiyorsunuz sukuret yok danistay tamam…. bizde basarili olduk hemde ne basarii elin basarisizlari onumuze gecti tek tanidik yok diye… ama gelipde burada gercekten uzulurek siteye giren bizler variz… sessizce beklersin danistaysa danistay tbmmyse tbmm sen secersinn… ama burada yok adliyemi sartlari iyi yok danistaymi iyi …. yok aciklansada kurtulsak ankarayi kazandik istanbulu kazandik danistayi bekliyoruz… uzuluyoruzz kisacaa

 17. Tt diyor ki:

  Insallah bizi alirlar insallahhhh…. yatip kalkip bir yere giremeyen bizleri alirlar… ne biliyim ankargucunu beni fadiki alsinlar insallahhh …

 18. Ahmet diyor ki:

  Kazanana kadar burada yazalım edelim herşey iyi hoş güzel ama kazandıktan sonra şartları konuşmak vs gelince kötü mü olunuyor anlamadım ben. Sana gelince Fadik misin her ne haltsan kalır veya kalmaz bu benim problemim sen kafanı benim ekmeğimle yorma. Kendi yiyeceğin ekmeğe bak benimkinden kendine pay çıkarma

 19. Ahmet diyor ki:

  Burada kimsenin nispet yaptığı da yok ayrıca herkesin işe ihtiyacı var ve bu yolda herkes gibi bizlerde emek sarfettik elendik onca yol gittik yeri geldi aşağılandık ama hiçbir zamanda Allahım onun ekmeğini al bana da ver demedik.

 20. Tt diyor ki:

  Bizde demiyoz dedikmi simdi sana allah alsin elindekinide ortada kal diye… bilakiss diyoruzki rabbim vermisin ahmete tamam bize ver danistayida diyoruz… ayni seyi konusuyoruz