14
Mar
Yazar: | Okunma: 26.452 | Cevap: 124
Reklam

arkadaşlar bende yeni katipliği kazandım evraklarımı teslim ettim şuanda bakanlıkta galiba işlemler ne zamana kadaar sürer ve ne zaman işe başlarız ayrıca ne gibi durumlarda bakanlıkta iptal oluyor şimdi içimize kuşku düştü bilgisi olan lütfen cvp yazsın

Bu yazı için 124 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Bilgi Alışverişi  Etiketler: , ,
Bu yazı için 124 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Editör Editör dedi ki:

  Ortalama 1.5 2 ay sonra işe başlarsınız. Bakanlıkta güvenlik araştırması yapılıyor, birinci derece yakınlarınız işlediği ciddi suçlar yoksa sorun çıkmaz, yine iptal olaylarından biriside 90 ı geçmenize rağmen yanlışınız doğrunuzdan çoksa iptal edilme olasılığı yüksektir 🙂 Sabırla bekleyin çabuk geçiyor zaman

 2. fatma dedi ki:

  Kazananlara hayırlı olsun şimdiden herşeye hazırlıklı olun kesin gözüyle bakmayın başlayana kadar

 3. leyla dedi ki:

  editör bakanlıkta güvenlik araştırması yakınlar içinmi yapılıyor sadece.sınava giren kişi için mülakata girmeden önce yapılıyor değimi.tekrar bir araştırma söz konusumu sınava giren için, beni bilgilendirirsen çok memnun olurum.

 4. xxx dedi ki:

  ben kazananlar arasındayım ama bi sıkıntım var askerliğimi yapmadım ailemin rahatsızlığı nedeniyle üni yi bıraktım tecilliyim şimdi güvenlik soruşturması nedeniyle evraklar ankaraya gittiğinde askerlik nedeni ile bi sıkıntı yaşarmıyım (tecil sürem bir yılın altına düştü üni sınavına girip tecil edicem ama kafama takılıyo)

 5. Anonim dedi ki:

  benimde askerlikle ilgili bir sıkıntım var ne olacak bilmiyorum, okuldan kaydın silinmiş…

  Şimdi ne olacak bilmiyorum

 6. anonim dedi ki:

  arkadaşlar birinci derece akrabalarda işlenen suçlar dedi biri ne gibi suçlar etkiler peki??

 7. anonim dedi ki:

  arkadaşlar merak ediyorum biri bilgilendirsin lüften ne gibi suçlar engel oluyor bir de ne zaman iptal kararı haberi alabiliriz?

 8. akın dedi ki:

  arkadaşlar birinci derece yakınlar( anne,baba,teyze,hala,dayı,amca) ve tabiki siz 🙂 her hangibir yüz kızartıcı suçu yoksa sicilleri temiz ise memur olmanızda bir sakınca bulunmaz. tabi editör arkadaşımızın dediği 90 kelime üzeri olayı var. Birde yanlış yazılan kelime sayısı çok ise bunlarda sakıncalı görülebilir. Hakkımızda hayırlısı olsun arkadaşlar dilerim herkes göreve başlar… Başlama tarihide yaklaşık mayıs ilk haftası veya Nisan sonu gibi olur büyük ihtimal…. Kazanan arkadaşlara hayırlı olsun..

 9. leyla dedi ki:

  iyide arkadaşlar benim anlamadığım;güvenlik soruşturması mülakattan önce olmuyormu.alıma engel bir durum olsa o zaman çıkmazmı.evraklar bakanlığa gidince yeni bir araştırmamı oluyor.ben adliyeyi aradım.araştırma bitti.evraklar tamamlanıyor bu süreçte dediler.ama yinede sizin söylediklerinizden sonra kafam karıştı.tekrar tekrar bir soruşturma olup olmadığı konusunda.bu bildiklerimden başka bilgisi olan varsa beni bilgilendirsin lütfen.

 10. İsmaiL dedi ki:

  arkadaslar satır atlama ve kelıme atlama gıbı seyler bakılıyormu ?

 11. mavi dedi ki:

  benim 21 yanlışım vardı göz önünde bulundurlurmu..

 12. katiphayta dedi ki:

  arkadaşlar askerliğiniz eğer üç ay kalsa bile siz şu anda tecilli iseniz büyük ihtimalle yine bir sorun çıkmıyor o yüzden fazla kafanıza takmayın

 13. ern dedi ki:

  arkadaşlar güvenlik araştırması ile ilgili çok fazla takıntı yapmayalım. 1 yıldan az bile olsa eğer yüz kızartıcı bir suçtan mahkumiyet almamışsanız, polisin elinde yasa dışı siyasi, terör, uyuşturucu vb. örgütlerle doğrudan bağlantınız olduğuna dair bir belge varsa, yada ispatlanmış bir suçunuz olmasa bile bu tarz suçları işleyen kişi yada gruplarla bağlantı içinde olduğunuza dair poliste istihbaratınız var ise.. ancak o zaman eleniriz. ayrıca kişi sadece kendi eylemlerinden sorumludur aileden dolayı memuriyete girememe olayı taaa 2001 yılında kalktı. böyle bir şey yapsalar bile dava açar yine kazanırız. unutmadan söylim, kişiler arasında ki akrabalık derecesi aralarında ki doğum sayısına göre belirlenir. kişinin 1 derece akrabaları sadece anne ve babasıdır. kardeşler, babaanne dede 2 dereceden, hala dayı teyze ikinci dereceden. lütfen net bilmediğiniz konularda millete evham yaptırmayın. adamın kendi iyidir ama dayımın suçu var diye kendi kendine sıkıntı yapar.

 14. sevinç dedi ki:

  merhaba datı amcayıda 1. derece sayan kişiler olmuş ama bence olmamalı benim amcam bi adam yaralamadan dolayı cahillikte işlediği bi suçtan dolayı 1 yıl kadar hapis yatmıştı şimdi onun yüzünden memur olamayaacakmıyım çok saçma.. lütfen düzgün bilgilendirme yapalım..

 15. akın dedi ki:

  Arkadaşım o zaman bekleyin ve sonuçları görün.. Aslında buradaki bazı arkadaşlar haklılar insanları yanlış yönlendirmek ve yanlış bilgilendirmek doğru bir davranış değil. o yüzden eğer istemeden de olsa yanlış bilgi verdiysem HAKKINIZI HELAL edin lütfen. Ve buradaki arkadaşlara tek bir tavsiyem var bu saatten sonra Allah’a dua edip salih niyetle istemek ve tevekkül etmek. Hepimiz için hayırlısı olsun…

 16. ern dedi ki:

  tamam tamam polemiğe gerek yok. şurda herkes düşüncesini belirtiyo, o kadar uğraşmışız ister istemez bi heyecan var hepimizde. şimdi bize bu işi çok iyi bilen birisi fikir versin lütfen. şu saatten sonra bizim elenme ihtimalimiz ne kadar. 1. derece akraba kavramına değinmiştim sadece anne ve baba, aslında kanunen ona bile dikkat edemez. çünkü cezanın şahsi sorumluluğu ilkesine aykırı. bu tip davalar ahim”e kadar gider. yinede düşünüyorum, hakkımı aramasına ararım da, bu kadar emek vermişim, birde dava yolunda sürünmek büyük yıkım olur. EDİTÖR başta olmak üzere biri net bi açıklama yapsın. daha önce güv.araş. safhasında elenen çok fazla insan varmı. elendiyse dava yoluna giden filan. EDİTÖR VE BİLEN ARKADAŞLARDAN RİCA EDERİM.

 17. ern dedi ki:

  bide bu kelime atlama olayını açıklasanız. satır atlama diskalifiye sebebi de kelime de öylemi, bununla ilgili yazılı bir madde varmı?

 18. akın dedi ki:

  Arkadaşım “metnin anlam bütünlüğü” diye bir şey var bu ne anlamı taşır. satır ve kelime atlamak noktalama işaretlerine uymamak gibi şeyler. Bazı komisyonlar noktalama işaretlerine bile dikkat ediyorlar, ama geneldede etmiyorlar.

 19. ern dedi ki:

  AKIN sen bu kadar fazla bilmiş takılma istersen. anlam bütünlüğünün ne ifade ettiğini senden daha iyi biliyorum. ispatı da yukardaki yorumlardan anlışılıyor sanırım. benim kastettiğim satır değil kelime atlamak. sadece bir kelime atlamak çoğunlukla anlam bütünlüğünü bozmaz. cümle düşük olabilir, ama anlatmak istediği olay özelliğini korur. akın bugün çok gereksiz konuştu diye bir cümlede “”çok”” kelimesini atlamak parçanın anlam bütünlüğünü bozmaz, yada farklı birşey ifade etmez. AYRICA BEN BİLENE SORDUM. SEN KAÇ DEFA MEMUR OLDUN DA BÖYLE TUHAF ÇIKIŞLAR YAPIYOSUN.

 20. Anonim dedi ki:

  arkadaşlar bundan önceki sınava girdim ve sadece altı yanlışım olmasına rağmen elendim. paragraf atlamadığıma da eminim.ona göre kimse kesin bir bilgi gelmeden sakın işi varsa işinden olmasın. ben öyle yaptım ve işimden oldum.Allahtan bu sınavda çok daha fazla yazdım ve girdim ama buna bile güvenmiyorum ne olacağı hiç belli olmuyor millet 30 yanlış yapıyor atanıyor bana altı yanlıştan red geldi. kimse aranıp şu gün başlıyorsun denmeden inanmasın memur olduğuna…

1 2 3 7
Hemen Yorum Yap