Reklam

Daha önce ATV’de katıldığı canlı yayına sözleşmeli personele kadro verileceğinin sinyallerini veren başbakan dün Kanal 7’de yayınlanan “Başkent Kulisi”nde gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan sözleşmeli memurlara kadro verilmesinin seçim öncesine yetiştirilmeye çalışıldığını açıkladı…

Sözleşmeli Memurlara Kadro Verilmesi :   Başbakan Erdoğan, sözleşmeli personelin, özellikle öğretmenleri de kapsayacak şekilde kadroya geçirilmesi konusunda seçim öncesi bir çalışma yapılıp yapılmadığına ilişkin soru üzerine, bu konuda yaklaşık bir ay önce bir çalışma başlatıldığını belirtti.

Bu çalışmanın Milli Eğitim Bakanlığı’nda başladığını, sonra Sağlık Bakanlığı’nda da ihtiyaç olduğunu gördüklerini ifade eden Erdoğan, “Sonra dedik ki, ’Sadece Milli Eğitim, sadece Sağlık olmaz, arkadaşlar bunun genelini çalışsınlar. Eğer yetiştirebilirseniz seçim öncesi açıklarız ama yetiştiremezseniz artık seçim sonrası bunun adımını atarız’ dedik. Sözleşmeli personel konusunu da bu şekilde çözeceğiz” diye konuştu.

Bu yazı için 55 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Haberler  Etiketler: , , , , , , ,
Bu yazı için 55 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. By_FLanKeS By_FLanKeS dedi ki:

  Güzel bir Şeçim Çalışması:)

 2. zeyneppp dedi ki:

  şimdi bu konuşma butun sözleşmeli memurlarımı kapsıyor herkesemi verilecekmiş anlamadımda ;)))

 3. ipek1987 dedi ki:

  bence hayır önce öğretmenler sonra sağlık çalışanları diyo.adliyeye gelene kadarr daha kaç yıl geçer :S

 4. adrenalin028 dedi ki:

  BAŞBAKAN SÖYLEMİŞ KARDEŞİM. KADRO VERİLİR AMA İNŞALLAH BU SENE VERİLMEZ. EĞER BU SENE VERİLİRSE BİZİ KAPSAMAZ. YANİ YENİ KATİPLERİ. O YÜZDEN NE KADAR GEÇ O KADAR İYİ OLUR BİZİM İÇİN. EĞER KADRO VERİLİRSE 210 YILINDA İMZA ATMIŞ SÖZLEŞMELİ PERSONELİ KAPSAR. 2011 KAPSAMAZ DAHA ÖNCEKİ KADRO ALIMLARI BÖYLE OLMUŞTU. O YÜZDEN DUA EDİNDE 2012 DE OLSUN. YOKSA HERKES KADROYA GEÇER BİZ YİNE SÖZLEŞMEYE ONDAN SONRA BİR ON YIL DAHA BEKLERİZ….

 5. e.gzli dedi ki:

  Hadi hayırlısı olsun,umarım başbakan sözünün arkasında durur..

 6. kvn dedi ki:

  @adrenalin028

  şu zamandan sonra başlamış diye bir ayrım olamaz bana göre ; kanun şeklinde çıkacağı için o an sözleşmeli sıfatını taşıyan herkesi kapsayacaktır büyük ihtimalle.

 7. diyarbakır dedi ki:

  hiçmi antalya yok biri bişey desin. bişeyler duyan yokmu ben bu sınava tek başıma girmedimki diğerleri nerdeeeeeeeeeeeeee yok mu bir diyarbakır???

 8. XTRO dedi ki:

  Yazının tamamanı okuyun önce öğretmenler sağlıkçılar diye düşünüyorduk sonra haksızlık olur diye tüm memurlar için çalışma yapıyoruz diyorlar.

 9. Neriman dedi ki:

  Başbakanı akp yi severiz yada sevmeyiz, birşeyleri yaparlar yada yapmazlar ayrı mesele ancak şunu çok iyi biliyorum başbakan verdiği sözden dönemez. Eğer dönerse bir daha % 50 lere değil % 30 a bile yaklaşamaz.

 10. adrenalin028 dedi ki:

  kvn kardeş

  sözleşmeler yıl sonunda imzalanır yani aralık ayında biz işe başlasak bile yıl sonunda tekrar sözleşme imzalayacağız o yüzden yıllık olarak alırlar. yani bir önceki seçimlerde belediyelerdeki işçileri kadroya almışlardı 2007 seçimlerinde. o zaman sadece 2006 yılında sözleşme imzalamış olanları almışlardı. istersen internetten bak araştır.
  demek o ki ne kadar geç o kadar iyi bizler için kadro. yoksa bize vurmazzzzzz.

 11. Şule dedi ki:

  Hadi hayırlısı diyelim inşallah kısa sürede neticelendirilir.

 12. Fatih dedi ki:

  Arkadaşlar kadro direk verilmeyecek yanlış anlamayın belirli bir süre çalışmış olanlara belirli şartlarda verilecek yani 3 yıl 5 yıl çalışmış olmak gerekecek.

 13. Kerim dedi ki:

  Geçen bakanın biriside seçim öncesi kadro yok demişti.

 14. H. Arslan dedi ki:

  Seçim meçim kadro verilsinde tek gerisi boş.

 15. üsküdarlım dedi ki:

  BAŞBAKAN DİYOSA BU SÖZ MUTLAKA TUTULUR ARKADAŞLAR. HİÇ KUŞKUNUZ OLMASIN. BAŞBAKAN GÖREVE GELDİĞİ GÜNDEN BERİ TÜKENEN UMUTLAR YENİDEN YEŞERDİ BU MEMLEKETTE. ESKİDEN BİR DEVLET HASTANESİNE SSK LI HASTA GİDEMEZDİ, DOKTOR BİR İLAÇ YAZARDI SAATLERCE ECZANE KUYRUKLARINDA BEKLERDİ ONCA YAŞLI GENÇ İNSAN. BAŞBAKAN NEYAPTI, ALIN DEDİ TÜM HASTANELER SİZİN OLSUN, TÜM ECZANELER SİZİN OLSUN. ŞİMDİ HERKESİN BİR AİLE HEKİMİ VAR. SAAT 2 DİYİNCE MASUM HALKI SOYMAK İÇİN MUAYENEHANESİNE GİDEN DOKTORLAR TAM GÜN YASASI İLE HARAM PARA KAZANMAKTAN MAHRUM KALDILAR. HASTA SAAT 2 DE HASTANEYE GELİRDİ DOKTOR YOK NERDE MUAYENEHANEDE. HEM DEVLETTEN MESAİSİ İŞLERDİ. ÇATIR ÇATIR MAAŞINI VE DÖNER SERMAYESİNİ ALIRDI DOKTOR. HEM DE MUAYENEHANEDE HASTALARI DOLANDIRMAYA GİDERDİ. BAŞBAKAN NEYAPTI, TAM GÜN YASASI İLE HEPSİNİ YOLA GETİRDİ. İŞİNE GELMEYEN DEVLETTEN İSTİFA ETTİ. BU ÜLKEDE ULAŞIM SORUNU KALMADI O GELDİKTEN SONRA. YANİ SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO VERMEK ONUN İÇİN ÇOCUK OYUNCAĞI. ALLAH RAZI OLSUN BÜYÜK BAŞBAKAN.

 16. Gülll dedi ki:

  Bizde kazansakta tek sözleşmeli kazansak yaaaaa

 17. adrenalin028 dedi ki:

  YÜRÜ BE ÜSKÜDARLIM. BU ANLATTIKLARINI BURDAKİLERİN ÇOĞU ANLAYAMAZ ÇÜNKÜ O YILLARDA VELİSİYLE BİRLİKTE HASTANEYE FALAN GİTTİĞİ İÇİN TAM OLARAK NEYİN NE OLDUĞUNU BİLEMEZLER TABİ BU SÖYLEDİKLERİM 1987 DOĞUMLU VE YUKARISI İÇİN…

 18. Halil dedi ki:

  Üsküdarlım’a katılıyorum doğru söze ne denir. İnş başbakan şaşırtmaz bu kadar beklenti içerisindeki insanı ve ailelerini.

 19. KADROOOOO dedi ki:

  Ben 91 doğumluyum ama az çok hatırlıyorum hastanelerde acayip kuyruk olurdu hem muayene hem ilaç kuyrukları kimisi poşetle alırdı ilacı kimisine yok derlerdi…

 20. Mehmet dedi ki:

  Siyaseti bi kenara bırakında inş verilir kadro acayip güzel olur.