Reklam

2011 yılı sonunda tekrar memur alımı yapılacak mı ? 2012 yılında ne kadar memur alınacak sorularının sorulduğu bu günlerde bakan şimşekten konuyla ilgili açıklama geldi. Sabah saatlerinde kameraların karşısına geçen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2012 yılı bütçe hedeflerini açıkladı. Bakan Şimşek, 2012 yılında kamuya yeni personel alımıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

2011 yılında 90 Bin Yeni Memur Alımı Yapılacak

Mehmet Şimşek, “Kamuya kaç memur alımı yapılacağı da ihtiyaca binaen belli olacak. Öngörülerimize göre 90 bin memur alımı yapılacağını düşünüyoruz. Türkiye’nin ihtiyaçları çerçevesinde gerekeni yapacağız. Dünya da kamu çalışanları azaltılıyor. Petrol zengini Rusya bile kamu çalışanlarını azaltıyor.” şeklinde açıklamada bulundu.

Bu yazı için 30 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Bilgi Alışverişi  Etiketler: , , , , , , ,
Bu yazı için 30 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Mustafa.D dedi ki:

  Sayın bakanım alınacak ta benim 2010 kpss sonucum geçerli olacakmı ölme eşşeğim ölme o kadar bekledik topu topu 10 000 bile alınmadı 2010 kpss sonucuyla ve görünen o ki 2012 kpss sine katılabilenler girecek arada bizi yine pas geçti iyimi…Kahretsin ya

 2. uysalman@windowslive.com dedi ki:

  s.a adalet bakanlığı için belirlenen kontenjan nedir bilginiz varmı? saygılar.

 3. Mustafa.D dedi ki:

  90 bin memuru 2010 dan beri alacaklar.hükümete karşı olduğumdan böyle olumsuz ve karamsar konuşuyor değilim.Hükümeti seviyorum ve icraatlarını takdir ediyorum ancak malesef köhnemiş sistemimizin bir eseri bu.Memur alımları ve öğretmen atamaları konusunda hala birşey yapamadılar yada yaptıkları yeterli gelmiyor veya hala bazı kurumlar statükocuların elinde ve hükümet engelleniyor.Yılların birikmiş yaralarını tedavi ede ede bitiremediler belkide.Ama her ne olursa olsun bitirmeleri gerekir ve bu onların boynunun borcu olsa gerek.
  Neyse inş bir an önce Memur atamalarında daha radikal adımlar atarlarda bu ülkenin işsiz eğitimli gençlerine devlet kapılarını açmayı başarırlar.Ailemde iki öğretmenlik mezunu kardeşim var birisi özel sektörde ve birisi atanmayı bekliyor.Ben kpss sonuçlarını bekliyorum.O kadar okuduk didindik en son geldik takıldık kpssye.Evde faturaları bile zar zor ödüyoruz.ne kadar komik değilmi.
  Sonrada öğretmenlerin toplum için ne kadar önemli olduğunu MEB kitaplarında ilkokul öğrencilerine şırınga ederler.Bir Türkün dünyaya bedel olduğu palavralarını beyinlerimize saplarlar.Bir Türk gerçek anlamda bir asgari ücret eder ve bir tavuk kadar değeri yoktur bu ülkede(dünyadaki değerini tahmin edin artık).Şu halimize bakın ki ne yazık hayatımızın en güzel yılları sınavlarla ve beklemekle umut etmekle geçiyor.İnş bir an önce hükümet atamaları öncelikleri arasına alır.(yine umut ediyorum)

 4. Umut fakirin ekmeği dedi ki:

  Umarım adalet bakanlığı bu defa da 10.000 civarı bi alım yapar inşallah emekli olanlar çok olur üst seviyeye geçenler çok olur kurum değiştirenler çok olur da bize de yer açılır…(AMİNNN)

 5. 2011 mi 2012 mi dedi ki:

  kasım ayında merkezi yerleştirme yoluyla memur alımı yapılacak ama bunlar 2012 de alım yapılacak diyor kasım ayı alımları sarkacak mı anlamadım. bilen varsa yazabilir mi ? eğer 90,000 memur alınacaksa bu çok iyi diye düşünüyorum en azındn yerleşemeyenler için çok iyi olur

 6. Nehir dedi ki:

  İnş adalet bakanlığınada güzel bir rakam ayrılmıştır. Zaten istinafların tamamı faaliyete geçerse yüklü bir alım yapılacağı söyleniyor.

 7. Selehattin dedi ki:

  Alınacak 90 bin kişinin büyük çoğunluğu her seneki gibi öğretmenler ve polislere ayrılır diye tahmin ediyorum.

 8. Burcu dedi ki:

  Hayırlı olsun şimdiden inş alırlar o kadar kişiyi. İşsizliğin azalmasına önemi katkısı olur. Yüzbinlerce üni mezunu işsiz var…

 9. busezn dedi ki:

  2011 mi 2012 mi üstteki haberden tam anlayamadım başlık 2012 de diyor açıklamada 2011 de 90bin memur alımı diyor

 10. bursaayse dedi ki:

  dünya da kamu çalışanları azalıyor demekle neyi kastediyor bilemedim, önce sen ülkeni bi düşün bi yola sok sonra da o begenmediğin rusyayı örnek ver.. Tövbe tövbee..

 11. ewe dedi ki:

  Mustafa.D diyorki:

  Sayın bakanım alınacak ta benim 2010 kpss sonucum geçerli olacakmı ölme eşşeğim ölme o kadar bekledik topu topu 10 000 bile alınmadı 2010 kpss sonucuyla ve görünen o ki 2012 kpss sine katılabilenler girecek arada bizi yine pas geçti iyimi…Kahretsin ya

  Yorumu beğenenler:0

  90 bin dediği gene aynı olcak 10.000i bile bulmucak.
  90 bin dediği kadroya geçenleri de bahsediyo.
  hemşiresi poliside diyo. normal sna bana 3 5 bin anca oda çok ii punları yapanlar yerleşiyo diyebilirim.
  bıraksınlar böyle açıklamaları kimse yemiyor artık

 12. milenyum dedi ki:

  Bu açıklamalar yanlıştır. Zira 2012 yılında 3 milyona yakın adayın KPSS’ye girmesi beklenmektedir. Birbirinden farklı yüzlerce bölüm mezunu, memur olmayı hayal etmektedir. 90 bin veya 100 bin memur alınacak dendiği zaman, ÖSYM’nin yürüttüğü merkezi memur yerleştirmesi ile 90 bin memur alınacağı anlaşılmaktadır. Bakanlar, yaptıkları açıklamanın bu şekilde anlaşılacağını bilmeden konuşmakta ve boş yere beklenti yaratmaktadırlar.

  Oysaki; tahmini olarak söyleyecek olursak; 2012 yılında, 40 bin civarında öğretmen, 10 bin civarında polis, 10 bin civarında kariyer meslek mensubu alınacaktır.

  Dolaysıyla, ÖSYM’nin yürüttüğü merkezi yerleştirmelerde alınacak memur sayısı her yıl olduğu gibi 30 bin dolaylarında olacaktır.

  Maliye Bakanını, sayın Hayati Yazıcı’nın, yaptığı hatayı tekrarlamamalıdır. Sayın bakanın danışmanları ve bürokratları da, “medyada çıkacak haber sayısı ancak bu şekilde artar” yaklaşımıyla, bakanı yanlış yönlendirmemelidir. Aslolan kamuoyunu doğru bilgilendirmek olmalıdır.

 13. leyla dedi ki:

  sayın editör yukarıdaki haberden tam anlayamadı alınacak olan 90.000 memur 2011 demi alınacak 2012 demi alınacak….

 14. şeyma dedi ki:

  inşallah bu sefer biri ben olacağım 😉

 15. şeyma dedi ki:

  leyla diyorki:

  sayın editör yukarıdaki haberden tam anlayamadı alınacak olan 90.000 memur 2011 demi alınacak 2012 demi alınacak….

  2011 sonu ve 2012 sorulmuş bakan da 2012 de 90,000 memur alınabilir demiş yani 2012 hedef,

 16. HATİCE dedi ki:

  İNŞ ARKADAŞLAR BU SEFER GERÇEKTEN ALIM YAPARLAR DA BİZİMDE ŞANSIMIZ OLUR.ADALET BAKANLIĞI NE KADAR MEMUR ALIMI YAPACAK BİLGİSİ OLAN LÜTFEN BAYLAŞSIN

 17. izmirlee_katip dedi ki:

  evet 90 memur 35bin polis 20bin hemşire 25bin öğretmen 5 bin de biz artık bize düşen 150 hehe 4milyon işsiz 90 bin alım yüzde kaç acaba bir b..k olmaz bu hükümetten ne yazık ki

 18. derya_gz dedi ki:

  ÜCRETSİZ MALTEPE HALK EĞİTİM MERKEZİNDE HIZLI KLAVYE KULLANIMI (F KLAVYE) başlıyor.katipliğe hazırlananlar veya 10 parmak klavye yazabilme becerisi kazandırıp; iş, ticari ve günlük hayatta kullanılan yazışmaların hızlı ve noksansız yürütülmesini sağlayan, 10 parmak kursu ile ilgili iş alanlarında çalışabilecek bilgili ve becerikli meslek elemanı yetiştirmeyi amaçlar Telefon: 0216 383 69 79

 19. necla dedi ki:

  bu zamanda memur olmak ne kadar zor oldu.Allah hepimizin yardımıcısı olsun.90 bin memur pek inandırıcı gelmiyo bana.ama hayırlısı Allahtan.yinede iktidarımızdan çok memnunum.Allah onları başımızdan eksik etmesin.DURMAK YOK YOLA DEVAM!!!

 20. ozlem dedi ki:

  mustafa d.
  2 yilda bir yapilan kpss de 2 yil gecerlilik suresi oldugu icin bizlerinde bu alimlarda sansimiz gecerli olacak yani 2010 da yapilan onlisans ve lise sinavida aldigin kpss puaninla katiplik alimlarina girebilirsin yani seni kimse pas gecmiyo sen klavye calismaya devam et puanin bu alimlarda da gecerli zaten 2012 kpss eylul ayinda olacagi icin zaten adalet bakanligi o zamana kadar alim yapmis olacaktir.