Reklam

2011 – 2012 öğretim yılı Açıköğretim Fakültesi Önlisans ve Lisans Programları internet başvuruları ve kayıtları başladı ! Adaylar ilk olarak internetten (http://kayit.anadolu.edu.tr ) adresinden başvuru yapacak. İnternetten Başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramayacak. Adaylar, İnternet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları “İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alarak, “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dönemlik-Kredili Programlar 2011–2012 Öğretim Yılı İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu”nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak Vakıfbank’a “Öğretim Gideri” ve “Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yaptıktan sonra illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptıracaklardır.

Açıköğretim (AÖF) İnternetten Başvuru işlemleri : 12 Eylül 2011 Pazartesi günü başlayıp, 23 Eylül 2011 Cuma günü saat 17:00’de sona erecektir.

Açıköğretim Kayıt işlemleri; 12 Eylül 2011 Pazartesi günü başlayıp, 21 Eylül 2011 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecektir. 22, 23 Eylül 2011 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.

Adaylar, 12–21 Eylül 2011 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 22, 23 Eylül 2011 tarihlerinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 23 Eylül 2011 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır. 17 Eylül 2011 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır. Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

Bu duyuru Açıköğretim Fakültesi Dönemlik-Kredili Uzaktan Eğitim “Bilgi Yönetimi”, “Coğrafi Bilgi Sistemleri”, “Eczane Hizmetleri”, “Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi”, “Kimya Teknolojisi”, “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler”, “Tıbbi Laboratuvar Teknikleri” Ön Lisans Programları ile Merkezi Açıköğretim “Adalet”, “Çağrı Merkezi Hizmetleri”, “Fotoğrafçılık ve Kameramanlık”, “İlahiyat”, “Laborant ve Veteriner Sağlık”, “Tarım” Ön Lisans Programları ve “Felsefe”, “İngilizce Öğretmenliği”, “Okulöncesi Öğretmenliği”, “Sosyoloji”, “Tarih”, “Türk Dili ve Edebiyatı” Lisans Programlarına 2011 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ile yerleştirilen adayların “İnternet Başvuru” ve “Kayıt” işlemlerini kapsamaktadır.

Bu yazı için 62 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Açık Öğretim A.Ö.F  Etiketler: , , , , , , , , , ,
Bu yazı için 62 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. metin dedi ki:

  arkadaslar siteye girdim tıklıyorum Yeni kayıt başvurusu sadece belirtilen tarihler arasında yapılmaktadır!!! diye hata veriyor.ben 2 yıllık mezunuyum 4 yıllığa tamamlamak istiyorum açıktan.2 yıllığıda ilimdeki myo dan okudum

 2. Selin dedi ki:

  Metin 2 yıllıktan 4 yıllığa geçiş ayrı bu ilk defa başlayacaklar için ilan.

 3. Hasan dedi ki:

  Bende Adalet bölümünü bitirdim 4 yıllığa tamamlayacam galiba daha başlamadı onun başvuruları.

 4. Selim dedi ki:

  Yeni kayıt yaptıracaklar açılan sayfada ösys yeni kayıta tıklayacak önce. Daha sonrada 1 nolu başlığın sonunda başvuruya başlamak için tıklayın diyor oraya tıklanacak sonrada kayıt başlıyor orda.

 5. serdar dedi ki:

  metin, şimdi alınan başvurular yeni kayıtlar için geçerli. Senin lisans tamamlamaya başvurabilmen için belirlenen kayıt tarihleri arasında kayit.anadolu.edu.tr adlı siteye girip yapman lazım. Şuan tarihleri tam hatırlamıyorum ama arattırırsan internetten onuda bulursun.

 6. sema dedi ki:

  benim bir sorum olacak
  lisans mezunuyum ama açıktan bir bölüm daha okumak istiyorum
  yerleştirme sınavına girmeden kaydımı yaptırcam
  onun başvuru tarihleri hakkında bilgisi olan var mı?

 7. Murat dedi ki:

  Ben hiç bir sınava girmedim şimdi adalete yazılabilirmiyim bi ara öyle bişey diyorlardı katipler için ?

 8. sema dedi ki:

  ben de katibim ama hiç öyle bir şey duymadım
  lise mezunuysan olmaz da işte o eğitimle ilgili
  ben üni.3.sınıfta sınava girmeden başlamıştım ama kalınca devam etmedim.
  şimdi tekrar başvurmak istiyorum da tarihleri bilmiyorum işte

 9. erdal dedi ki:

  ben 4 yıllık üniversite mezunuyum.işletme.imdi adalete 2 yıllığa kaydolabilirimiyim.

 10. kübra dedi ki:

  arkadaslar ben adalet ikinici sınıfa gectim. gecen yıl netten kayıt yapmıstım sonra gerekli işlemleri gerceklestirdim. fakat simdi ne yapacamı bilmiyorum ikinci sınıf olarak yine netten kayıt yapılacakmı? ikinci sınıf olarak benim kayıtım ne zaman olcak?

 11. cihan dedi ki:

  kayıt sadece belirlenen tarihlerde yapılabilir diye bir uyarı çıkıyor kayıt yapmaya çalışınca?

 12. sinem dedi ki:

  arkadaşlar ben 2 yıllık radyo tv mezunuyum lisans mezunu olmam için aöf’ne kayıt olursam hangi bölümleri okuyabilirim yardımcı olur musunuz bi de üstüne 2 yıl okunuyor di mi lütfen yardım

 13. metin dedi ki:

  tamam anladım teşekkürler ilginiz için.

 14. :((((( dedi ki:

  bende ygs sınavına girdim ama ilk tercihimi yapmamıştım şimdi ikinci tercihten açıköğretim adalet yazma hakkım varmı bilgisi olan varsa yardımcı olusun lütfen

 15. mhnyr dedi ki:

  olabilirsin erdall aöf adalet okuyabilirsin

 16. konyalı dedi ki:

  meraba arkadaşlar benim bi sorum olacaktı şimdi bana kayıt bürosundan internet üzerinden şifrenizi değiştirin mail adresi alın gibi şeyler söylediler hangi adres üzerinden yapacağım bilmiyorum iki gündür deniyorum ama böyle bi kayıt bulunmuyor diyor bu sene ilk yılım olacak o yüzden nereden alabilirim yardımcı olursanız sevinirim bu kredili sistemde bizim için iyi mi oldu kötü mü oldu bilmiyorum bölümüm adalet açık öğretim özet kitapları da değiştimi bi sürü soru sordum arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

 17. ayşen dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben bu yıl iki yıllık programlamaya başladım uzaktan eğitim şimdi adalet de yazabiliyor muyum ya da seneye sınava hiç girmeden adalet okuyubiliyormuyum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler…

 18. eda dedi ki:

  arkadaşlar ben 2 yıllık önlisans mezunuyum bu başlık lys girenlermi sadece kapsıyor bizide kapsıyor mu

 19. mehmet talha dedi ki:

  Arkadaşlar 2. üniversite okumak için veya üniv. okurken başvurmak için kayıt tarihleri 17 ekim 27 ekim arasında başlıyor. ben aöf bürosunu açıp sormuştum.

 20. şeyda dedi ki:

  ya ben yeni lise den mezun oldum ilk kez kayıt yaptıracam ama bir türlü yapamıyorum verilen adrese girince bana yeni kayıt verilen tarih arasında olacaktır diyor ya bana bu konu yardım eder misiniz buro yuda arıyorum fakat sürekli meşgul çalıyor

Hemen Yorum Yap