Reklam

Alanya Adliyesi’nde 12.02.2011 cumartesi günü kadrolu z.katipliği sözlü sınavına giripte sözleşmeli z.katipliği sınavında başarısız olan arkadaşların sözleşmeli sınavlarının yenilenmesi için itiraz hakları olduğunu düşünüyorum…

başarısız olan 40’a yakın arkadaşı arıyorum….

itiraz dilekçesi aşağıdadır…

ALANYA ADLİ YARGI İLK DERECE MAHKEMESİ ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞINA

 KONU : 12.02.2011 tarihinde Kadrolu Z.Kâtipliği sözlü sınavına gelenler arasında, sözleşmeli zabıt katipliğinede başvuranların 13.02.2011 günü yapılan Sözleşmeli Z.Kâtipliği sözlü sınavına gelmelerine gerek yok denilip; sözleşmeli sınavı notlarının 12.02.2011 tarihinde yapılan sınavda verilmesi.

Başkanlığınızın duyurusu üzerine yaptığım başvurular kabul edilerek katıldığım 05.02.2011 günlü uygulamada Kadrolu Zabıt Kâtipliği için ….sırada başarılı oldum. 12.02.2011 günlü sözlü sınavda ise başarısız olduğumu öğrendim.

06.02.2011 günlü uygulamada Sözleşmeli Zabıt Kâtipliği için ….sırada başarılı oldum. 12.02.2011 günü yapılan duyuru üzerine ise 13.02.2011 günlü sözlü sınava gelmememiz bildirildi. Sonuçlar açıklandığında her iki başvurumda da başarısız olduğumu öğrendim.

Başvurumuza esas olan ilanınızda koşullar şu şekilde bildirilmişti:

Kadrolu ve Sözleşmeli Zabıt Katipliği için:

A) Uygulama sınav tarihi ve saati: Kadrolu zabıt katipliği için 05 Şubat 2011 Cumartesi günü saat 09:00’da, sözleşmeli zabıt katipliği için 06 Şubat 2011 Pazar günü saat 09:00’da adayların daktilo veya bilgisayar ile vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazamadıklarının tespiti için uygulama sınavı yapılacaktır. Belirtilen günde uygulama sınavının bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir.

B) Sözlü sınav tarihi ve saati: Kadrolu zabıt katipliği için 12 Şubat 2011 Cumartesi günü saat 09:00’da, sözleşmeli zabıt katipliği için 13 Şubat 2011 Pazar günü saat 09:00’da, Yönetmeliğin 14 üncü maddesine göre adaylar sözlü sınava alınacaklardır. Belirtilen günde sözlü sınavın bitirilememesi halinde takip eden günlerde sınava devam edilecektir.

 12.02.2011 günü sözlüler bittikten sonra, her iki sınava başvuranların 13.02.2011 günü tekrar gelmelerine gerek olmadığı duyurulduğunda o heyecanla bir aykırılık görmedim. Hem Kadrolu hem de Sözleşmeliyi kazanan birinin iki kadroya da girişi yapılamayacağına göre olağan karşılamıştım. Fakat Kadrolu Zabıt Kâtipliği için sözlüye girip de hem bunu hem de Sözleşmeli Zabıt Kâtipliği sınavından başarısız kabul edildiğimi öğrenince ilan edilen koşullara uygun davranılmadığı sonucuna vardım.

 Benim durumumdakilerin uygulamalı sınavın ikisine de alınmasına rağmen iki ayrı statü için tek sözlü sınava alınmamız haksızlığa yol açmıştır.

 Aynı günlerde Türkiye genelinde birçok merkezde aynı sınavlar yapılmıştır. Başka bir merkezde benim gibi her iki sınava giren bir arkadaşımdan öğrendiğime göre, her iki uygulama sınavını kazanıp sözlüye girenlerden, birinde başarılı olup diğerinden başarısız olanlar bulunmaktadır. Ben de Kadrolu Zabit Kâtipliği sınavında başarısız olsam da Sözleşmeli Zabıt Kâtipliği sınavında başarılı olabilirdim. Bu hakkım tanınmayarak kendimi kanıtlamaya çalışmama izin verilmemesi hakkaniyet duygumu zedelemiştir.

 Belki iyi niyetle zaman kazanmak için yaptığınız bu uygulama benim gibi başka arkadaşların da mağduriyetine yol açmıştır.

 Açıkladığım nedenlerle, 13.02.2011 günü yapılması gereken sözlü sınavın en kısa zamanda yapılarak yanlışlığın giderilmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

Bu yazı için 49 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Bilgi Alışverişi  Etiketler: , ,
Bu yazı için 49 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. hzevdo dedi ki:

  boş işlerle uğraşma arkadaşım kimi kime şikayet edeceksin ki. ayrıca şikayet edenlerin bu dilekcesi önünüzdeki sınavlarda direk elenme sebebidir

 2. sebepsiz dedi ki:

  ilk girdiğimde bende senin gibi olmuştum dava açmayı bile düşünmüştüm. en manıklısı otur çalış kazan ben 4. seferde kazandım. sende yapabilirsin..

 3. Selim dedi ki:

  Eğer böyle birşey olduysa resmen hakkınız yenmiş sonuna kadar hakkınızı arayın derim.

 4. Merve dedi ki:

  Boş iş ne demek ya hayatımız söz konusu burda. Eğer topluca söylendiyse bu söz onlarında mutlaka itiraz etmesi lazım. Bir kaç itiraz olunca dikkate alacaklardır.

 5. memur adayı dedi ki:

  Bende Alanyada başvurdum ve malesef Türkçeyi doğru düzgün bilmeyen adamlar alındı banada üniversite okuyorum diye komisyon tarafından sınavda soru bile sorulmadı gerçekten memleketin çivisi çıkmışş ayrıca yukarıda arkadaş doğru söylüyor kimi kime şikayet edicez ki

 6. Selda dedi ki:

  Bunu kim dedi hakim savcı komisyon başkanı fln mı ? Yoksa ordaki katip müdür filan mı dedi ?

 7. hanzade dedi ki:

  slm bende alanya adliyesinde sınava girdim arkadaşıma katılıyorum bende üç sınava girdim uygulama sınavlarının üçünde de başarılı oldum birinde 132 ikinciside 109 üçüncüsünde 141 yazdım ama sözlü sınavlar da cumartesi günkü sınavda yedeğe alındım pazar günkü sözlü sınava katılmamamız gerektiğini söylediler pazar günü ordaki herkes gibi bende gitmedim hakkımızın yendiğini düşünüyorum hakkımı helal etmiyorum ben o işi hak ettiğimi düşünüyorum son nefesime kadar ordaki savcılara beddua edecem

 8. ahmet yıldırım dedi ki:

  Kardeşim şikayet etsen bile yine o savcıya hakime gidecek dava bu sefer gıcık olacaklar hiç kazanamayacaksınız bide onlarda farklı bi sistem var sınava giren adayları degerlendirdkleri zaman sisteme kaydediyolar diger sınavlarda o hakim savcı olmasa bile yenisi görebiliyo bi önceki komisyonun degerlendirmesini orada olumsuz bişey yazmaları ömür boyu etkiler sizi.boşuna uğraşmayın oturp çalışın ben 3. girişimde kazandım bendede 1 ve 2 de haksızlık yapıldı ama bu beni yıldırmadı dahada inatlaştım ve kazandım size tavsiyem hiç böyle bi işe kalkışmayın

 9. MUSTAFA dedi ki:

  bende ilk girdiğimde dilekçe yollamıştım ama birşey çıkmıyor mahkeme kararı 2 ay sonra geliyor saten, ben bu yıl 2. girişimde kazandım emek ver doğru yeri tercih et kazanırsın inşallah canını sıkma kardeş….

 10. karakatip dedi ki:

  biz az mı emek verdik ne hayallerle girdik sırada bekledik neler çektiğimizi damdan düşen anlar…

 11. karakatip dedi ki:

  benim dördüncü seferim yok…
  sıkmayacak canım da kalmadı…
  adalet dağıtan bir yerde yapılan haksızlık var ortada…
  aynı durumda olan arkadaşlara sesleniyorum…
  itirazımız bazılarının hoşuna gitmeyebilir, hele hele kazananlar suyu daha fazla bulandırmamamızı isteyecekler…
  ben gereken yerlere ulaşmaya çalışacağım…

 12. karakatip dedi ki:

  kimseye beddua falan etmeyelim onlarında bu durumdan bir ders çıkarmalarını sağlayalım…

 13. karakatip dedi ki:

  siz söyleyin arkadaşlar ne yapalım…???
  lisans kpss den 86nın üzerinde puan aldım, bir umut başvurduk…
  sadece cumartesi sözlü sınavına girdik ama iki ayrı günün puanını verdiler…neye göre ??

 14. ruya dedi ki:

  Arkadaşlar ben bu işin hak işi olmadığını bir kez daha anladım torpıl olmaz diyenler MUŞ ADLİYESİNDE yapılan sınava baksın özellikle kadrolu kazananlar biri sınav komisyon müdürü ve yazı işleri müdürünün kızı diğeri idari işler müdürünün yakını inanmayanlar personel listesine ve sınavı kazananları karşılaştırsın.soy isim tutupta alınanlar bunlar artık soyisim tutmayıp alınanlarıda siz hesaplayın.bu konuda adalet bakanlığına mail atın yoksa daha çok hakkınız yenir..

 15. sedathut dedi ki:

  Rize adliyesinde usulsuzluk yapıldığı için soruşturma başlatıldı. Biri metni ele geçirmiş ve arkadaşlarına dağıtmış.

  Şuanda 2 müfettiş rizede inceleme yapıyor. Sizce sınav iptal olur mu…. Umarım olur ve adalet yerini bulur. Hakkımızı yiyenler hem bu dünyada hemde öteki dünyada umarım cezalandırılır.

 16. karakatip dedi ki:

  Alanya’da pazar günü yapılan sınava girmeyip sınavı kaybeden arkadaşlar itiraz dilekçesine isminizi eklemek için irtibata geçelim…
  iletişim şart…
  eğitim şart…

 17. adaykatip dedi ki:

  Arkadaşlar Antalya Barosu bu sınavı iptal ettiremez mi? Baro, Adalet Bakanlığına bizim anlatacağımız yanlışlığı iletse mutlaka iptal edilir diye düşünüyorum. Antalya’da tanıdığı olanımız yok mu?

 18. sedat dedi ki:

  arkadaşlar ..asıl bomba ankaradan…ankara adliyesinde sözleşmeli mülakata girenlere sesleniyorum…mülakatta sorulan o 2 basit soruyu bilmeyern var mı..30 saniye içinde diksiyon ve hareketleri en kötü insan bile o süre içinde harika konuşabilir..yapılması gereken en iyi hareketleri yaptım ..sorulara net ve kesin şekilde cvp verdim..herkesin de verdiğini düşünüyorum..kağıdım kırmızı değil beyazdı..ve benim gibi olan bi çok insana kafadan atılıp 70 verildi..60 verildi..resmen kepazelik ya..yazıklar olsun…sözleşmelide ilk 20 nin kpss puan ortalaması 72 olaya bak ya…yok böyle bişiy..kaç eadet kelime yazdıkları da görülmüyor..ankara adliyesindeki mülakatı yapmalarına hiç gerek yoktu..listenin baştan hazır olduğu o kadar belli ki..allah belanızı versin .

 19. hasret07 dedi ki:

  alanyadakilerde kesin bi oyun dönüyor çünkü mülakat puanları açıklanmadı kaç puan verdiklerini yazmadıklarını göre görülmesini istemedikleri birşeyler var hakkımı yiyenlere de haram ediyorum bu dünyada çeksinler cezalarını…

 20. adaletin adaletsizliği dedi ki:

  şu alanyada giren arkadaşlar bi haberleşelim hakkımızı arayalım o kadar emek verdik ben sözleşmelide klavyede 151 kelime yazdım 11,ci oldum kpss notumda 80 alanın 17 kişiye bakıyorum hepsinin kpss nouda benden düşük yazdığı kelimede alanya adliyesin aradım sözlü notunu niye açıklamadınız dedim açıklayamayız dediler. böyle saçma birşeymi olur ya ne demek açıklayamazsınız bence birşeyler yaptılar üstünü örtmek istiyorlar . karakatip arkadaşım ve alanyada giren diğer arkadaşlar haberleşelim irtibata geçelim ya itiraz etsek ne olcak demeyelim birşeyler yapalım. msn:karizma_akrep07@hotmail.com isim hasan kırışık ekleyin beni irtibata geçelim