29
Sep
Yazar: | Okunma: 49.365 | Cevap: 105
Reklam

Arkadaşlar ben şuan cezaevinde katip olarak görev yapmaktayım. Adliyeye geçiş yapmak istiyorum. Adliye de çalışan arkadaşlar sizce nasıl adliye güzel mi işi zor mu ve çok yorulur muyuz ve söylendiği kadar çok zor bir yer mi ?Adliyede çalışan katip  arkadaşlardan bu sorum hakkında cevap bekliyorum şimdiden Teşekkür ederim….

 


Dikkat: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları saklıdır. Yazıların tamamen veya kısmen kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. İhlal eden siteler ve yöneticileri hakkında Ankara C. Başsavcılığında yasal takip başlatılmaktadır.


Bu yazı için 105 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Soru Cevap  Etiketler: , ,
Bu yazı için 105 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Katip03 says:

  Ben adliyede çalışıyorum ve bazen keşke cezaevini tercih etseydim diyorum. Duruşması yok, talimatı yok, kesinleştirmesi yok fazla mesaisi yok nöbeti yok ve sair.. Daha rahat olurdum diye düşünüyorum. 150-200 Lira daha az alırdım ama rahat olurdum.

 2. shenol17 says:

  her kurumun kendine göre sıkıntıları var.burdada gardiyanlar biz anlamıyoz diyo bütün işi katipler yapıyor.Allahın dağından gelmişler boş boş konuşurlar bide senden 150 lira fazla para alırlar o zaman kafayı yersin işte.

 3. alper says:

  arkadaşlar bende cezaevinde katip olarak çalışmaktayım.cezaevi kadar berbat bir yer yok sıkıntı çok düzen yok kimin eli kimin cebinde belli değil.bizim ismimiz katip değil bence bizler cezaevinin paralı mahkumlarıyız….

 4. Buğra says:

  Cezaevi katipliği tabiki daha kolaydır ancak ben yinede adliyeyi tercih ederim.

 5. Merve says:

  Adliyede amir belli memur belli amir ya c. savcısı yada hakim sizin kendi odanız var getir götür işlerini yaptırdığınız mübaşir var. İş yoğunda olsa adliye katipliği her zaman iyidir.

 6. HaRUN says:

  Eğer adliyede çalışacaksanız büyük yerde çalışmayacaksınız diğer yerler rahat olur ama büyük yerlerde pazar günü bile duruşma yapıyorlar.

 7. Sinan says:

  Adliyeye katiplik için başvuran bir çok kişi cezaevine başvuru yapmıyor… Bi arkadaş paralı mahkumluk demiş çok doğru.

 8. Xtro says:

  Cezaevi katipliğiyle adliye katipliği maaş farkı varmı bilgisi olan ? Başvuru koşulları aynı mı ?

 9. Fatma Bağcı says:

  Adliye katipliği daha iyi diye biliyorum ama ilan çıksın her ikisinede başvuru yapacağım.

 10. Adem says:

  Hangi katiplik iyi değilde en kötü memurluk hangisi diye sorsaydınız düşünmeden katiplik derdim :) Sizle alakası ilgisi olmayan onlarca işi yapmanız gereken, yapamadığınızda niye yapmadın diye hesap sorulan bir meslek… İmkanınız varsa başka memur olun.

 11. FERHAT says:

  Arkadaş belki yorumlarınızda haklısınız ama işsiz insan için inanın fark etmiyor. Onlarca yere başvuru yapıyoruz iş için.

 12. Emine says:

  Her iki katipliğin maaşıda ortalama 1500 TL civarıdır

 13. RIZA06 says:

  Her iki katipliğinde başvuru tarihleri aynı zamanmı yoksa farklı zamanlardamı yapılıyor ?

 14. Burak says:

  Son alımlarda beraber yapılmıştı ikm katiplik cezaevi fln.

 15. Sezer says:

  Valla arkadaşlar cezaevini bilmem ama ben adliyede çok rahatım arkadaşların dediği gibi küçük bir adliyede çalışırsanız pek sıkıntınız olmaz sabah 8 akşam 5 hafta sonu tatil. İşinizide iyi bir şekilde öğrendinizmi sizden iyisi yok :)

 16. FATİH says:

  İYİYİ KÖTÜYÜ BIRAKIN ÇALIŞMANIZA BAKIN…

 17. katipist katipist says:

  Kesinlikle tavsiye etmiyorum arkadaşım

 18. katipist katipist says:

  adliyeyi

 19. hanım says:

  olsun da ben ikiside razıyım. yeterki gelir olsun.

 20. katip says:

  arkadaşım şu bi gerçekki bu ülkede; çöpcü işinden memnun değil, esnaf işinden memnun değil, doktor memnun değil, avukat memnun değil, savcı ataması olur doğu geldi der memnun olmaz, adliye ye katip olur sevmez cezaevin olur mahkum der… benim görüşüm hangi iş ise şükredip devam etmek lazım çalışmaay

1 2 3 6