13
Sep
Yazar: | Okunma: 14.388 | Cevap: 13
Reklam

Adli tatil sonrasında kesinleşme işlemleri nasıl yapılır, kesinleştirirken hangi süreler dikkate alınır? Tebligat mı yoksa görüldüler mi baz alınır? Konuyla ilgili bilgisi olanlardan yardım bekliyoruz.


Dikkat: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları saklıdır. Yazıların tamamen veya kısmen kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. İhlal eden siteler ve yöneticileri hakkında Ankara C. Başsavcılığında yasal takip başlatılmaktadır.


Bu yazı için 13 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Bilgi Alışverişi  Etiketler: , ,
Bu yazı için 13 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Fahri says:

  Adli tatile denk gelen kesinleşme işlemleri, Adli tatil bittikten 7 iş günü sonunda kesinleşir. (Ceza Mahkemeleri için konuşuyorum)

  Kesinleştirme işlemleri yapılırken, Görüldü ve tebliğ tarihi dikkate alınır, kararda tebliğ işlemi yoksa karar tarihinden bir ay sonra kesinleşir, bu süre görüldü süresidir, görüldü süresi içinde tebliğ yapılmış ise yine görüldü süresi dikkate alınır, görüldü süresi geçtikten sonra tebliğ var ise tebliğ tarihinden 7 gün sonra kesinleşir.

 2. merve says:

  Ceza mahkemesi – Bizde adli tatil öncesi tebliğ edilmişse adli tatilten sonra 3 gün sayıp kesinleştiriyoruz. Eğer adli tatil içerisinde tebliğ edilmişse adil tatil sonrası arkadaşın dediği gibi 7 gün sayıp kesinleştiriyoruz.

 3. Harun says:

  Biz infaz yapmıyoruz müdürümüz var ama bazı yerlerde katiplere yaptırıyolar galiba

 4. sefa says:

  Adli tatile denk gelen süreler 7 gün uzatılır diyordu kanunda.

 5. Fahri says:

  Evet mülhakatlarda tek müdür olduğu için katipler yapıyor.

 6. erdoğan says:

  Farklı uygulamalar var hakime göre bazen infazı yapana göre değişiyor ama sıkıntı çıkmıyor genelde. Kimisi 1 ayı karar tarihinden itibaren mutlaka bekler kimisi son görüldü tarihini baz alır.

 7. Aslı says:

  Adli tatilden önce tebliğ edilip 7. günü adli tatile denk gelenler 06/09/2012 de adli tatilde tebliğ edilenler ise 10/09/2012 tarihinde kesinleştirilecek biz bütün dosyaları bu şekilde yaptık ( ceza mahkemesi )

 8. Fahri says:

  10/09/2012 tarihi pazartesine geliyor, öncesi de tatil zaten, bence 11/09/2012 tarihinde kesinleşir, ben böyle yaptım

 9. Fahri says:

  çünkü pazartesi dilekçe gelme ihtimali var. Hafta sonu veremeyeceklerine göre, mecburen pazartesi verecekler, o yüzden pazartesi kesinleşmez, benim düşüncem.

 10. Aslı says:

  arkadaşlar kesinleşmelerde görüldünün yapıldığı günden itibaren 7 gün sayıyormusunuz yoksa görüldü yapıldığı gün kesinleşme tarihi deyip kesinleştiriyormusunuz, bununla ilgili bir anlaşmazlık var biz yıllardır görüldü tarihinin üzerine 7 gün eklerdik ancak eğitime giden bazı arkadaşlarımıza görüldü tarihinin kesinleşme tarihi olduğunu söylemişler bu konuda başka yorumu olan varmı.

 11. ESMA says:

  kolay gelsin arkadaşlar bu kesinleşme işlemi ne demek yorumları okudum ama hiçbir şey anlamadık daha basit yöntemle anlatırmısınız adliyede neyin kesinleştirmesi bu katipler bu aşamada ne yapıyor kesinleştirme bir çalışma programımı tatilden sonra yardımcı olursanız sevinirim basit bir dille uzun uzadıya anlatırsanız minettar olurum

 12. kardelen türkel says:

  güzel ama bir şey anlamadım

 13. kamil says:

  güzel ama biraz saçma