13
Eyl
Yazar: | Okunma: 16.663 | Cevap: 13
Reklam

Adli tatil sonrasında kesinleşme işlemleri nasıl yapılır, kesinleştirirken hangi süreler dikkate alınır? Tebligat mı yoksa görüldüler mi baz alınır? Konuyla ilgili bilgisi olanlardan yardım bekliyoruz.

Bu yazı için 13 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Bilgi Alışverişi  Etiketler: , ,
Bu yazı için 13 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Fahri diyor ki:

  Adli tatile denk gelen kesinleşme işlemleri, Adli tatil bittikten 7 iş günü sonunda kesinleşir. (Ceza Mahkemeleri için konuşuyorum)

  Kesinleştirme işlemleri yapılırken, Görüldü ve tebliğ tarihi dikkate alınır, kararda tebliğ işlemi yoksa karar tarihinden bir ay sonra kesinleşir, bu süre görüldü süresidir, görüldü süresi içinde tebliğ yapılmış ise yine görüldü süresi dikkate alınır, görüldü süresi geçtikten sonra tebliğ var ise tebliğ tarihinden 7 gün sonra kesinleşir.

 2. merve diyor ki:

  Ceza mahkemesi – Bizde adli tatil öncesi tebliğ edilmişse adli tatilten sonra 3 gün sayıp kesinleştiriyoruz. Eğer adli tatil içerisinde tebliğ edilmişse adil tatil sonrası arkadaşın dediği gibi 7 gün sayıp kesinleştiriyoruz.

 3. Harun diyor ki:

  Biz infaz yapmıyoruz müdürümüz var ama bazı yerlerde katiplere yaptırıyolar galiba

 4. sefa diyor ki:

  Adli tatile denk gelen süreler 7 gün uzatılır diyordu kanunda.

 5. Fahri diyor ki:

  Evet mülhakatlarda tek müdür olduğu için katipler yapıyor.

 6. erdoğan diyor ki:

  Farklı uygulamalar var hakime göre bazen infazı yapana göre değişiyor ama sıkıntı çıkmıyor genelde. Kimisi 1 ayı karar tarihinden itibaren mutlaka bekler kimisi son görüldü tarihini baz alır.

 7. Aslı diyor ki:

  Adli tatilden önce tebliğ edilip 7. günü adli tatile denk gelenler 06/09/2012 de adli tatilde tebliğ edilenler ise 10/09/2012 tarihinde kesinleştirilecek biz bütün dosyaları bu şekilde yaptık ( ceza mahkemesi )

 8. Fahri diyor ki:

  10/09/2012 tarihi pazartesine geliyor, öncesi de tatil zaten, bence 11/09/2012 tarihinde kesinleşir, ben böyle yaptım

 9. Fahri diyor ki:

  çünkü pazartesi dilekçe gelme ihtimali var. Hafta sonu veremeyeceklerine göre, mecburen pazartesi verecekler, o yüzden pazartesi kesinleşmez, benim düşüncem.

 10. Aslı diyor ki:

  arkadaşlar kesinleşmelerde görüldünün yapıldığı günden itibaren 7 gün sayıyormusunuz yoksa görüldü yapıldığı gün kesinleşme tarihi deyip kesinleştiriyormusunuz, bununla ilgili bir anlaşmazlık var biz yıllardır görüldü tarihinin üzerine 7 gün eklerdik ancak eğitime giden bazı arkadaşlarımıza görüldü tarihinin kesinleşme tarihi olduğunu söylemişler bu konuda başka yorumu olan varmı.

 11. ESMA diyor ki:

  kolay gelsin arkadaşlar bu kesinleşme işlemi ne demek yorumları okudum ama hiçbir şey anlamadık daha basit yöntemle anlatırmısınız adliyede neyin kesinleştirmesi bu katipler bu aşamada ne yapıyor kesinleştirme bir çalışma programımı tatilden sonra yardımcı olursanız sevinirim basit bir dille uzun uzadıya anlatırsanız minettar olurum

 12. kardelen türkel diyor ki:

  güzel ama bir şey anlamadım

 13. kamil diyor ki:

  güzel ama biraz saçma