09
Nis
Yazar: | Okunma: 6.913 | Cevap: 7
Reklam

Arkadaşlar ben van da zabıt katipliği sınavına girdim 2. oldum mülakatta elediler ondan sonraki sınavda yani cezaevi infaz koruma katipliğine girdim orda da 1. oldum fakat mülakatta yine elediler itiraz dilekçesi yazmak istiyorum acaba dilekçe konusunda bana yardım edebilecek birileri var mı? ya da idare mahkemesine dava açarsam nasıl sonuçlanır bir fikriniz var mı?

Bu yazı için 7 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Soru Cevap  Etiketler: , , ,
Bu yazı için 7 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. berk diyor ki:

  kardeş yönetmelikte yada ilanda klavyede 1. olan mecbur kazanacak diye bir kural yok verdiğin dilekçeden hiç bişey anlamazsın boşuna uğraşma 1. olanın illaki kazanacak diye kural yok komisyon mülakatta hal ve hareketlerini beğenmedim der yada soruları bilemedi der yani boşuna uğraşma

 2. antalyalı-katip diyor ki:

  eğer mülakatta yeterli izlenimi bıraktığına inanıyorsan, soruları net cevapladığına inanıyorsan elenmen vicdani olarak güzel bir durum değil muhakkak.
  ancak ben uygulamada 1. veya 2. oldum mülakatta elediler diye bir itirazda zaten bulunamazsın,aksi takdirde mülakat sınavı diye bir uygulamaya gidilmesinin anlamı olmaz.
  yani diyeceğim o ki; sen sınavın şaibeli olduğunu iddia ediyorsan,bu iddiaları da delillerle destekleyebiliyorsan davanı hemen aç.. elini güçlü kılan bir delilin yoksa eğer;hiç bir anlamı yok dava açmanın..
  aynı komisyonda sınava girmeye devam etmemen yararına olacaktır.farklı bir komisyonda şansımı denerdim yerinde olsam.

 3. harun diyor ki:

  yazma ben yazdım birşey elde edemedim

 4. melih diyor ki:

  Adalet mezunu olup mülakatta 70 i geçmenize rağmen atanmadıysanız itiraz edebilirsiniz diğer türlü birşey çıkacağını sanmıyorum.

 5. ktp46ktp diyor ki:

  bazı şehirlerdeki sınavlar byük ihtimalle iptal olacakmış yazılarda genelde hata fazlalıgı oluyormuş..

 6. katip07 diyor ki:

  ktp46ktp diyorki:

  bazı şehirlerdeki sınavlar byük ihtimalle iptal olacakmış yazılarda genelde hata fazlalıgı oluyormuş..
  Yorumu beğenenler:0
  Arkadaşım nerden aldın bu bilgiyi keşke olsa da şu hak yiyenleri Rabbim bi tepe taklak etse…

 7. zülfikar diyor ki:

  Arkadaşlar ben van da zabıt katipliği sınavına girdim 2. oldum mülakatta elediler ondan sonraki sınavda yani cezaevi infaz koruma katipliğine girdim orda da 1. oldum fakat mülakatta yine elediler itiraz dilekçesi yazmak istiyorum acaba dilekçe konusunda bana yardım edebilecek birileri var mı? ya da idare mahkemesine dava açarsam nasıl sonuçlanır bir fikriniz var mı?

  Sevgili unutabilsem, öncelikle itiraz hakkın var bakanlığa itiraz edebilirsin ancak bir şey çıkar mı şahsi kanaatim hayır, dava açabilirsin idare mahkemesine emsalin varsa kazanabilirsin.. yoksa boşuna uğraşmış olursun… Son olarak muhtemelen seni sözlüde elemişlerdir… çünkü nice nice insanlar sanık olarak yargılanıyor insanların bakışları, davranışları, tavırları, diksiyonları v.s. herşey etkilidir, tabiri amiyane değilse bir şeyden kıl kapılırsa değil birinci yüzde yüzlük olmak bile yeterli değil… Sana önerim ise yılma tekrar çalış olmasa bile güzel bir araştırma yap farklı komisyonlarda girmeyi dene…