Reklam

Adalet Bakanlığında zabıt katibi, infaz koruma memuru, mübaşir, teknisyen, mühendis, ceza infaz kurum katibi, hizmetli, icra müdürü ve yardımcılığı kadrolarında 2534 kişi ihraç edildi. 29 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 657 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamu kurumlarında çalışan 10 bin 131 memur ihraç edilmişti. İhraç edilen memurların içinden 2534′ü de Adalet Bakanlığı personeli olduğu belirtildi. Adalet Bakanlığı ve bağlı kurumlardan ihraç edilen 2534 kişinin tam listesi de675 sayılı KHK’da yayınlandı.  Adalet Bakanlığında yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları kapsamında daha önce 3 bine yakın hakim ve savcı görevden ihraç edilmişti. İhraç edilen hakim ve savcılardan bazıları ihraç edilmeye ek olarak gözaltına alınmış veya tutuklanmışlardı. Daha önceki KHK’larda ihraç edilen Adalet Bakanlığı personeli oldukça azken, 675 sayılı KHK ile Adalet Bakanlığından 2534 memurun ihraç edilmiş olması göze çarpıyor.

Bir süredir beklenen göreve iade ve ihraç KHK’sı olarak nitelendirilen 675 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yalnızca Adalet Bakanlığından ihraçlar olmadı. 2774 Sağlık Bakanlığı, 2219 Milli Eğitim Bakanlığı personeli başta olmak üzere toplam 10 bin 131 memur 675 sayılı KHK ile ihraç edildi. 675 sayılı KHK Adalet Bakanlığı ihraç listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsinz. İsim kurumlara göre sıralı liste için TIKLAYIN RESMİ GAZETE

Bu yazı için 2 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Duyurular  Etiketler: , , , , ,
Bu yazı için 2 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Gölge dedi ki:

  FÖTÖ;nün ŞAYİBELİ MEMURLUK ALIMLARI GİBİ OLDU….
  AT İzi İT İzine Döndü Galiba
  Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 19/08/2016 tarihli internet sitesinde yayınlanan sınav ilanı ile Gaziantep Adalet Komisyonuna 190 Sözleşmeli Zabıt Katibi alımına ilişkin sınav izni verilmiştir. 07/10/2016 tarihinde Gaziantep Adliyesinin sitesinde ilan edilen metinde 3.804 adayın klavye sınavına kabul edildiği, 2.668 adayın sınava katıldığı ve 581 adayın sınavda yazılan kelime sayısına göre sıralamaya girerek mülakata katılmaya hak kazandığı ilan edilmiştir. 06/12/2016 tarihinde Gaziantep Adliyesinin sitesinde Sözleşmeli Zabıt Katipliği Mülakat sonuçları açıklanmış fakat listeler incelendiğinde ilan olunan 581 aday yerine 584 adayın mülakata katıldığı, sıralamaya giremeyen ve liste dışı kalan 3 adayın mülakata listesinde olduğu görülmüştür. Mülakata katılmaya hak kazanamayan; Aday no:4667 Aylin SAKALLI “Asil” aday olarak 170. sırada listeye girmiştir. Mülakata katılmaya hak kazanamayan; Aday no:118 Merve NARCI ve Aday no:4421 İbrahim İLERİ “Başarısız” olarak listede yer almıştır.
  Şimdi Ne Yapacağız…..SORUYORUM SİZE

 2. SER24 dedi ki:

  İzmir’de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturmaya ilişkin adliyeye sevk edilen 8 zabıt katibi tutuklandı.

  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan İzmir Adliyesi ve İzmir Bölge Adliye Mahkemesinde görevli 8 zabıt katibi, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesindeki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi.

  Savcılık ifadelerinin ardından, “Silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçlamasıyla nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkartılan şüpheliler tutuklandı.