Reklam

16 Ekim 2011 günü yapılan Adalet Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme Sınavı sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarına Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün http://yetgm.meb.gov.tr/ adresli internet sitesinden T.C. Kimlik Numarası ile yapılan sorgu neticesinde sınava giren memurlar sonuçlara erişebilmekte olup, sınavda başarılı olanların 2012 yılından itibaren yeni görevlerine başlaması bekleniyor.
Türk Büro-Sen’in itirazı ile Adalet Bakanlığı 9 soru iptal etti
Adalet Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme Sınavında soruların soruların bir bölümünün hatalı olması üzerine Türk Büro-Sen’in yapmış olduğu itiraz neticesinde, Sınav Komisyonu, İdari İşler Müdürlüğü (A) kitapçığı 68’inci (B kitapçığı 40’ıncı), 73’üncü (B kitapçığı 45’inci), sorularının iptaline karar verdi. Türk Büro-Sen’in itirazı neticesinde iptal edilen hatalı sorular sınava giren adayların mağdur edilmesinin de önüne geçmiş oldu.

Bir Yorum

Reklam


Kategori: Sınavlar  Etiketler: , , , ,
Bir Yorum


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

  1. ali dedi ki:

    soruların iptalini Türk Büro sen’in kendine mal etmesini doğru bulmuyorum. çünkü ben de soruların iptali için başvurmuştum ve başvurum kabul edilmişti. şimdi bunu kendime mi mal edecem. yani bakın bunu ben yaptım ha mı diyecem. lütfen arkadaşlar…

Hemen Yorum Yap