30
Dec
Yazar: | Okunma: 66.989 | Cevap: 89
Reklam

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, 2012′nin şubat ve mart aylarında 11 bin civarında personel alımı yapacaklarını, bunların yarısının cezaevlerine, yarısının ise adliyelerde görevlendirileceğini açıkladı. Adalet Bakanı Ergin, tutuklu ve hükümlü sayısına ilişkin sorular üzerine, şu anda cezaevinde kalanların yüzde 28,4’ünün tutuklu, geriye kalan kısmının ise hükümlü olduğunu açıkladı. Yüzde 28’in dünya ortalamalarından daha iyi bir rakam olduğunu, bu rakamı hükümlü lehine daha da iyi bir noktaya getirmeyi amaçladıklarını ifade eden Ergin, yargıyı hızlandıracak üçüncü mevzuat paketinin hazırlandığını, çalışmalar bittiğinde Meclise getirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

2009 sonbaharında başlayan Yargı Reformu Strateji Belgesi’ne dayalı çalışmaların meyvelerinin ortaya çıktığını söyleyen Bakan Ergin, önümüzdeki süreçte bunun pozitif sonuçlarının daha büyük ölçüde alınmaya başlanacağını belirterek, 2012 yılında yargının öteden beri gelen sorunlarının minimize edilmesini istediğini kaydetti. Ergin, 2006, 2007, 2008 yıllarında tutuklu oranının hükümlü oranından fazla olduğunu, 2001’in bu oranının en fazla yaşandığı yıl olarak kayıtlara geçtiğini belirtti. 2012 yılının şubat ve mart aylarında 11 bin civarında yeni personel alımı yapacaklarını, bunların yarısının cezaevleri için, yarısının ise adliyelerde görevlendirileceğini belirten Ergin, “Güven veren adaleti yakalamak, bunu kurumsal hale getirmek için planlı çalışmalarımız adım adım devam ediyor” değerlendirmesinde bulundu.


Bu açıklamadan anlaşılacağı üzere alımlara çok az bir zaman kaldı. İcra ve yazı işleri müdürlüğünü kazananlar belli oldu ancak henüz görevlerine başlamadılar. 2012 başlarında katiplikten ayrılacaklar ve onların ayrılmasıyla beraber yeni personellerin boş kadroları doldurması gerekecek. Önümüzdeki 1 – 2 aylık süreçte zabıt katibi ve infaz koruma memuru alımına ilişkin ilanlar verilecektir. İyi çalışmalar.


Dikkat: Sitemizde yayınlanan yazıların tüm hakları saklıdır. Yazıların tamamen veya kısmen kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. İhlal eden siteler ve yöneticileri hakkında Ankara C. Başsavcılığında yasal takip başlatılmaktadır.


Bu yazı için 89 yorum yapılmış yorumları alt kısımdaki yorumlar bölümünden görebilir yorum yapabilirsiniz.

Reklam


Kategori: Duyurular, Katip Alımları  Etiketler: , , , , , , , ,
Bu yazı için 89 yorum yapıldı.


Katipler.Net haber listesine "E-Mail Adresinizi Ekleyin" Gelişmelerden Anında Haberdar Olun !!!

E-Mail Adresiniz:

Açılan sayfada doğrulama kodunu yazarak "complete" butonuna tıklayınız. Onay maili gönderilecektir.

 1. Benimse says:

  Arkadaşlar Ben 10.02.1982 tarihinde dogdum. Şimdi bu 30 dan gün alma olayını anlamıyorum ikm için Hangi dogum tarihi aralığında olmak gerekiyor ? Net bir şekilde yardımcı olursanız sevinirim

 2. serap malatya says:

  bu yorumlara göre sınav açılacak yani çalışmaya devam arkadaşlar

 3. Editör Editör says:

  Şuan icra ve yazı işleri müdürlüğünü kazananlar göreve başlamadı sadece onlar göreve başlayınca yerleri boşalacak ve alımlar akabinde yapılacak.

 4. eda says:

  katip alımı ne kadar olur acaba. ???

 5. eda says:

  katip alımı ne kadar olur acaba. ???
  inşallah b u defa elenmeyiz. kazanırız güzel günler başlar inşallah.

 6. sevinç says:

  ya inşallah kpss sınavından sonra olur….bu konuyla alakalı bilgi alabilirmiyiz editörrr….

 7. Yusuf says:

  Ha bugün ha yarın derken yine geldik Şubat ayına. Allah yardımcımız olsun ne diyeyim.

 8. behlul says:

  Yani 5500 katip alımı yapacakler demi ?

 9. burcu says:

  Sonunda çıktı be 1 aydan kalmaz açıklanır ilannnnnnnnnn

 10. Ferhat Brk says:

  Hem ikm hem katipliğe başvuru yapabilecekmiyiz editör ?

 11. deniz says:

  mübaşir alımıda olacakmı arkadaşlar

 12. mine says:

  Bu ara bi değişiklik vardı zaten çıkacağı belliydi kimseden ses soluk çıkmıyordu :)

 13. samet says:

  Daha naptınız ilan yok alacağız diyorlar panik olmayın hemen..

 14. fyezullah says:

  Arkadaşlar inş hayırlısı olur ihtiyacı olanlar hak edenler girer.

 15. EMİNE says:

  Hayırlı olsun arkadaşlar hepimize.

 16. bekir63 says:

  Az gibi geldi bana ? 5 bin katip alsalar 6 binde ikm alacağız dediler. Birde açıklamamışlar kadrolu sözleşmeli diye inş kadrolu olur.

 17. özlem says:

  Arkadaşların dediği ilan değil açıklamaymış buna da şükürrr:)))

 18. Hukukçu says:

  Bu haberi bekliyordum ve çok sevindim umarım herkesin hakkında hayırlısı olur. Burdan Sayın Editöre ve konu hakkında bilgisi olanlara sormak istediğim bir konu var. Acaba bu sınavları adliyelerde yapmakla yetkili olan Adalet Komisyonları Adalet MYO yu uzaktan okuyan(Ankara Ünv-Hukuk Fak-Adalet MYO Öğrencisiyim) Normal eğitim ile aynı diplomayı alıcam sizce adalet myo uzaktan eğitim öğrencisi olmam mülakatta komisyon nazarında diğer düz lise mezunlarından bir adım önde olmamı sağlar mı?

 19. cyprus says:

  İyi en sonunda açıklama oldu artık şubatta katip alımı olsa, haftaya ilan verilmesi lazım yine geçen sene ki gibi olur şubatın ilk haftası uygulama olur

  Haydi bakalım herkese iyi çalışmalar çalışsın parmaklar :D

 20. beyza says:

  geçen sene 31 aralıkda ilan verilmişti.. inş. bu senede öyle olurda yeniyıl hediyesi olur hepimize…. arkadaşlar ilan yakındır şubat ve mart ayında alacağız diyorlar dolayısıyla 1 buçuk ay önce zaten ilan veriyorlar en geç ocak 15 de açıklanır ilan …. herkese başarılar diliyorum Allah herkesin gönlüne göre versin…

1 2 3 5